SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Białe zęby

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2017
Oprawa miękka
Liczba stron 528
  • Dostępność niedostępny
  • DPD za 5,99

Opis produktu:

Głośny debiut autorki bestsellerów
Ta książka, która stworzyła Zadie Smith - pisarkę, którą kocha cały świat. Pełna epickiego rozmachu, doceniona przez czytelników i krytyków, znajduje się na liście 100 najlepszych angielskich powieści wszech czasów magazynu `Time`. Powieść o losach trzech rodzin emigrantów wypełniają miłość, skomplikowane relacje rodzinne i pytania o tożsamość we współczesnym świecie, a wszystko to na tle buzującego życiem, fascynującego wielokulturowego Londynu.
Niezwykły talent widoczny już na pierwszych stronach.
`Guardian`
Zabawna, inteligentna, szaleńczo dobra lektura.
`Independent`
To powieść z pazurem.
Salman Rushdie

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Wydawnictwo - adres:
m.nowak@znak.com.pl , http://www.znak.com.pl , 30-105 , ul. T. Kościuszki 37 , Kraków , PL
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2017
Wymiary: 142×205
Liczba stron: 528
ISBN: 978-83-240-5026-0
Wprowadzono: 07.11.2017

RECENZJE - książki - Białe zęby - Zadie Smith

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 15 ocen )
  • 5
    12
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Magdalena Borkowska

ilość recenzji:326

brak oceny 31-12-2015 20:07

"Białe zęby" to dowód na to, że prawdziwy mistrz ujawnia się już przy pierwszym wydaniu: aż trudno uwierzyć, że to debiut Zadie Smith. Historia dwóch rodzin i trzech pokoleń imigrantów, którzy po latach pobytu w Wielkiej Brytanii nadal szukają swojego miejsca, nie pozwala oderwać się od książki od pierwszej do ostatniej strony. To przede wszystkim zasługa fantastycznej narracji: humor, cynizm, groteska, ironia - bez wątpienia Smith wie, jak zrobić z nich użytek. Efekt: powalający. Nie przesadzę chyba, gdy dodam, że te właśnie elementy pozwalają umieścić Smith obok Irvinga ze swych najlepszych powieści, a i może samego Bułhakowa: cudowny gorzko-słodki humor np. w opisach przemyśleń pana Iqbala przypominają niejednokrotnie wypowiedzi bohaterów "Mistrza i Małgorzaty", choćby pierwszą dyskusję Berlioza i Bezdomnego z Wolandem. Zresztą taka właśnie jest cała powieść Zadie Smith: słodko-gorzka. I mimo upływu lat - ciągle aktualna. I w jakiś sposób paraboliczna, bo przecież dylematy dotyczące utarty korzeni czy poszukiwania siebie dotyczą nie tylko imigrantów byłych kolonii brytyjskich. "Białe zęby" to powieść "żywa", "energiczna", zabawna i cierpka. Słowem - jedna z niewielu, które samą sobą zasłużyły na miano bestsellera. Z czystym sercem polecam każdemu, bo i nikt nie będzie zawiedziony :-)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

ilo99

ilość recenzji:2524

brak oceny 21-01-2017 15:56

?Oto czym jest rozwód: zabieraniem rzeczy, których już się nie potrzebuje, ludziom, których się już nie kocha?. Ten cytat to świetny przykład na to, jakim językiem napisana jest ta powieść. Wprost roi się w niej od celnych, a zarazem nietuzinkowych myśli, ciekawych skojarzeń czy niebanalnych porównań. Czyta się ją z dużą przyjemnością, tyle że treść czasami nie powala, a może właśnie przytłacza swoją oryginalnością. I czytelnik się zastanawia skąd się tacy ludzie biorą. Czy naprawdę istnieją? A może to tylko licentia poetica autorki? Jej bohaterowie to z pozoru zwyczajni ludzie, a jednak. Potrafią przez dwadzieścia lat odwiedzać ten sam pub, aby omawiać te same stare dzieje, pogryzając te same serwowane przez właściciela knajpy dania. Ich sposoby na rozwiązanie problemów są co najmniej zaskakujące. Czy poleciłabym tę książkę? Nie wiem. Dobrze jednak się zapoznać z twórczością autorki. Zadziwi was lub zniesmaczy, lecz z pewnością nie pozostaniecie obojętni.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Monika

ilość recenzji:19

brak oceny 17-08-2011 23:27

Wnikliwość obserwacji, groteskowy nieco przerysowany obraz rzeczywistości, humor, kpina, wielość wątków, żywy język - to cechy stylu Zadie Smith; dodajmy -córki emigrantów z Jamajki. Wykreowany przez nią w debiutanckiej powieści "Białe zęby" obraz współczesnego, wielonarodowego Londynu staje się miniaturą świata. Funkcjonując w tym miejscu, dotykamy bowiem najważniejszych problemów zachodnich społeczeństw: nietolerancji, rasizmu, dyskryminacji ekonomicznej, asymilacji i praw emigrantów, fanatyzmu religijnego, fundamentalizmu, manipulowania genami, walki o prawa zwierząt, rozkładu rodziny. Dla mnie jednak jest to przede wszystkim mądra książka o współczesnym człowieku, który, spotykając się z tym co obce, próbuje określić swoją tożsamość i odnaleźć własne miejsce w wielokulturowej przestrzeni. Zadie Smith tworzy niezwykle interesujące portrety psychologiczne bohaterów. Odnajdziemy wśród nich typowego życiowego nieudacznika - Anglika Archiego, walczącego ze swoją seksualnością Samada - emigranta z Bangladeuszu, fanatyczną wyznawczynię Jehowy - Hortense, która rozdaje numery "Strażnicy" i czeka na przyjście Pana , pracującego nad manipulacjami genetycznymi Marcusa Chalfena, czy bliźniaków - Milata przyłączającego się do muzułmańskich bojowników i Magida - anglofila zafascynowanego nie religią , ale genetyką. Bohaterowie rozdarci między własną kulturą i religią a możliwością zakorzenienia w nowym miejscu, posiadający różne dziwactwa, żyjący w przeszłości jak w labiryncie niekończących się pokoi, obciążeni rodzinnymi mitami - są niezwykle prawdziwi. Tak różni, potrafią, mimo konfliktów i zranień, żyć obok siebie tworząc wielokulturowe społeczeństwo. Książka Zadie Smith to dojrzała i mądra refleksja na temat kondycji współczesnego człowieka "tutejszego przybysza". Warto po nią sięgnąć.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?