SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ból. Mózg, opioidy i zagadki medycyny (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 336
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • IPP kod Lato25 produkty

Opis produktu:

ANATOMIA BÓLU autorstwa jednego z największych światowych ekspertów.
Pierwsza książka w jasny, dogłębny i fascynujący sposób wyjaśniająca, co nauka wie o mechanizmach powstawania bólu i walce z nim.
Jak to możliwe, że kobieta po cesarskim cięciu odczuwa mniejszy ból niż pacjentka, która przeszła równie inwazyjny zabieg?
Jak substancja, która miała zwalczać robaki jelitowe, stała się najpopularniejszym lekiem przeciwbólowym?
Dlaczego ból wciąż pozostaje dla medycyny zagadką?
Większość z nas łączy ból ze złamaną nogą lub krwawiącą raną. Tymczasem organem, który odpowiada za ból, jest przede wszystkim mózg, a na stopień odczuwania bólu wpływ ma nie tylko skala obrażeń - ważne są też nasze emocje, charakter i płeć, a nawet przekonania.

Zagadki, jakie stawia przed medycyną ból, okazały się tak skomplikowane, że w walce z nim sięgano na oślep po różne środki farmakologiczne, m.in. antydepresanty dziś znajdujące zastosowanie jako narkotyki. Z kolei bezsilność w leczeniu przewlekłego bólu wykorzystały koncerny farmaceutyczne, które doprowadziły do epidemii uzależnień od opioidów na przerażającą skalę.

Najnowsze badania naukowe, historia medycyny i farmakologii oraz poruszające przypadki z własnej praktyki lekarskiej - książka eksperta medycyny bólu dr. Lalkhena to intrygująca opowieść o jednym z najbardziej uniwersalnych ludzkich doświadczeń.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nagrody literackie,  IBBY Polska Sekcja,  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka,  Nauki przyrodnicze,  Medycyna,  książki o mózgu,  książki o narkotykach
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 135x210
Liczba stron: 336
ISBN: 9788324072736
Wprowadzono: 13.09.2021

RECENZJE - książki - Ból. Mózg, opioidy i zagadki medycyny - Abdul-Ghaaliq Lalkhen

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3/5 ( 1 ocena )
  • 5
    0
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kacper Sarzyński

ilość recenzji:1

28-09-2021 20:14

"Ból. Mózg, opioidy i zagadki medycyny" Abdul Ghaaliq Lalkhen

Ból jest uczuciem, które towarzyszy nam tak naprawdę zawsze. Migrena, kłucie, pieczenie, skaleczenie czy ucisk są zjawiskami nader częstymi, przez co już nas nie zadziwiają. Wystarczy tabletka i po sprawie. Różnego rodzaju bóle są dla nas ? współczesnych ludzi czymś na porządku dziennym, nie wzbudzają naszego zainteresowania, sądzimy, że wiemy o nich wszystko. W tym miejscu naprzeciw nam wychodzi Abdul Ghaaliq Lalkhen odkrywając przed czytelnikami nowe zagadnienia dotyczące tego jakże tajemniczego odczucia.
"Ból. Mózg, opioidy i zagadki medycyny" to reportaż poświęcony temu jak działa mechanizm bólu, temu co wprawia w ruch całą tę skomplikowaną maszynerię, która powiadamia nas o doznanym urazie, bądź jest jego symptomem. Przyznam, że przed lekturą tej pozycji moja wiedza na temat bólu była na równi z resztą społeczeństwa ? nie wiedziałem praktycznie niczego. Jednak autor przedstawił wszystko tak, by czytelnik mógł wynieść z lektury jak najwięcej informacji, zarówno tych teoretycznych, jak i mających swoje zastosowanie w praktyce. Za szczególnie ważny uważam rozdział o uzależnieniu od opioidów, gdzie Lalkhen dodatkowo przytacza relację osoby uzależnionej, która pokazuje nam jak destrukcyjne dla organizmu działanie, mają leki przeciwbólowe zażywane w zbyt dużych ilościach.
Abdul Ghaaliq Lalkhen wyraźnie nakreśla tło historyczne. Wszystko opisane jest bardzo szczegółowo, wnikliwie, dzięki czemu poznajemy sposób postrzegania bólu, substancji odurzających przez ludzi z innych epok historycznych.
Niestety, ale nie jestem w stanie mówić o "Ból. Mózg, opioidy i zagadki medycyny" w samych superlatywach, ponieważ książka ma też w sobie coś, co nie pozwalało mi "wgryźć" się w temat, o jakim ona traktuje. Jestem laikiem w tej kwestii, a słownictwo używane przez autora do opisywania procesów zachodzących w organizmie sprawiło mi niemały problem w odnalezieniu się w tym, co się właśnie dzieje. Tak samo jest ze stylem pisania, który, choć przyjemny to powodował u mnie znużenie, dekoncentrację.
?6/10

...

Czy recenzja była pomocna?