SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Boskie koty. Kot w sztuce japońskiej

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Kirin
Oprawa miękka
  • Wysyłamy w 24h - 48h

Opis produktu:

autor: Rhiannon Paget
wyd.Kirin
stron: Strony: 192
data: Rok wydania: 2024, oprawa: broszurowa

Od Hello Kitty do maneki neko Japonia stanowi epicentrum światowej kociej kultury! Czasem czają się w cieniu, a czasem grają w kompozycji pierwsze skrzypce, ale jedno nie ulega wątpliwości: koty są wszechobecne w sztuce japońskiej. W zależności od sytuacji mogą przynosić szczęście, nakłaniać oglądającego do refleksji nad przedstawioną opowieścią lub stanowić materialny dowód na istnienie niewidzialnego świata magii i zjawisk nadprzyrodzonych. Niniejsza książka przedstawia 200 ujmujących drzeworytów, malowideł, parawanów i figurek celebrujących bogatą symbolikę i zaskakujące historie związane z wizerunkiem kota w Japonii.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Kirin
Oprawa: miękka
ISBN: 9788366627543
Wprowadzono: 21.06.2024

RECENZJE - książki - Boskie koty. Kot w sztuce japońskiej

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
  • 5
    0
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Z innego świata

ilość recenzji:179

29-06-2024 12:51

Jako, że jestem lokatorem dwóch kotów, sztuczki tych pociesznych, czasem zwariowanych i chodzących swoimi własnymi ścieżkami zwierzaków znam na wylot. Jako miłośnik Japonii zawsze zastanawiałem się jednak skąd wzięła się tak ogromna fascynacja kotami w tym kraju oraz ich popularność. Wreszcie dostałem odpowiedź na to pytanie za sprawą książki Boskie koty. Koty w sztuce japońskiej. Najnowsza propozycja wydawnictwa Kirin skierowana jest zarówno dla wszystkich kociarzy jak i fanów sztuki. Na kartach książki zagłębiamy się w japońską kulturę, odkrywając symbolikę kotów, ich znaczenie tak w życiu codziennym jak i w legendach, podaniach oraz historycznych przekazach. Boskie koty. Koty w sztuce japońskiej w bardzo przejrzysty sposób zabierają nas przez kolejne obszary życia Japończyków, w których odnajdujemy dzieła sztuki przedstawiające koty. Od różnej maści drzeworytów przez parawany, aż po figurki. Koty odnajdujemy w wielu formach. Co jednak chyba ważniejsze, często są one bardzo oryginalne i dają ciekawe spojrzenie na to jak koty były postrzegane kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat temu! Książka jest pięknie ilustrowana. Już sama ilość dzieł, do których udało się dotrzeć autorce robi na nas wrażenie. Każda z przedstawiających je fotografii została szczegółowo objaśniona i skomentowana, odsyłając nas do ich źródeł. Choć odnajdziemy tutaj pewne cechy wspólne w japońskim stylu prezentacji kotów na przestrzeni wieków, to jednak każdy z autorów w pewien sposób się wyróżnia. Mogę wam zagwarantować, że wiele z obrazów po lekturze na długo zostanie w waszej pamięci. Wszystko zaczęło się od konieczności pozbycia się szkodników zwanych szczurami. Myślę, że nikogo ten fakt nie zdziwi. Jednakże to jak koty znalazły sobie miejsce w życiu Japończyków, w niektórych przypadkach, zyskując nawet tytuły na dworze cesarza może zaskoczyć niejednego z was. Zresztą, tak jak mnie. Autorka zainteresuje was choćby faktem, że zwierzęta te łączono z zawodem kurtyzany, ale w pewnych kręgach uważano także za zwiastun nieszczęścia. To wszystko i o wiele więcej ciekawostek znajdziecie na kartach tej książki. Zawsze gdy wpada mi w ręce książka z interesującej mnie tematyki, a ta jest tutaj podwójna (Japonia i koty), lektura mija mi błyskawicznie. W całości dałem się pochłonąć książce Boskie koty. Koty w sztuce japońskiej. Myślę, że podobnie będzie w przypadku wszystkich entuzjastów Japonii i neko. Choć nie jest to wyczerpująca temat lektura, to stanowi fantastyczny fundament i zachętę do dalszego zagłębienia się w kwestie przedstawienia kotów w japońskiej sztuce. Jednocześnie, znajdziecie tu informacje, które zafascynują i zaskoczą także czytelników spoza kręgu tych zainteresowań. Nie zwlekajcie i przekonajcie się sami.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?