?Bruises of the mind? to drugi tom cyklu Bruises of the heart autorstwa Julii Świtkiewicz, autorka zabrała nas w świat przyszłości, akcja rozgrywa się w XXIII wieku. Nie jest to zwykła historia o miłości, jak mogłoby się wydawać, porusza wiele ważnych tematów. Na ogromny plus zasługuje miejsce akcji, czyli elitarna szkoła, a to jeden z moich ulubionych motywów. Byłam tej historii ciekawa, okładka jest piękna i przyciąga wzrok, zaprasza do świata elity, polityki i trudnych przeżyć, które spotykają nie tylko tych dorosłych, ale i młodych ludzi. Uczucia nigdy nie są oczywiste, a wybór, do którego zmuszają nie zawsze jest oczywisty.
Głównymi bohaterami książki autorstwa Julii Świtkiewicz pod tytułem ?Bruises of the mind? są Oliver Princeton i Celeste Maartin. Celeste Martin jest bardzo ambitną dziewczyną, delikatną i łagodną. Nie jest dla niej problemem, aby udzielić komuś pomocy. Ma wysoki status społeczny i dzięki rodzicom może uczęszczać do Akademii Świętej Małgorzaty, która jest niezwykle elitarnym miejscem. Zupełnym przeciwieństwem dziewczyny jest Oliver Princeton, arogancki i zapatrzony w na siebie młody człowiek. Zachowuje się, jakby nikt więcej się nie liczył, jedynie on, nie dba o uczucia innych ludzi. Tą dwójkę połączyło coś istotnego, jednak czasami to zbyt mało, aby nie dać wiary wątpliwościom. Oliver wywołał nie mały skandal nie myśląc o konsekwencjach, które dosięgną reputacji Celeste. Czy mógł przyczynić się do samobójstwa swojej byłej dziewczyny? Princeton jest na ustach niemalże całego Londynu. Czy uda im się podnieść z tego kryzysu? Co stało za śmiercią Renesme? Czy uda się pokonać człowieka wysyłającego listy?
?Bruises of the mind? to książka, którą chciałam przeczytać, miała wielu swoich zwolenników, więc pomyślałam, że czas poznać autorkę i dać jej szansę. Bohaterowie zostali dobrani na zasadzie kontrastu, co podsyca każde spotkanie, zwłaszcza, że w drugim tomie relacja się komplikuje. Zbyt wiele tajemnic, zbyt wiele do stracenia, ryzyko staje się większe. Julia Świtkiewicz potrafi zaskoczyć swoich czytelników, świetnie ukazuje emocje bohaterów, wzburzając te należące do czytelnika. Nie oszczędza ich, a nas samych rzuca na głęboką wodę. Styl, którym posługuje się autorka jest niezwykle przystępny, nie zauważa się wręcz, jak szybko strony przelatują, a czytelnik zbliża się do samego końca. ?Bruises of the mind? to książka, która zaskakuje czytelników i sprawia, że z chęcią spędzało się czas z bohaterami. Szłam do pracy, a moje myśli wracały do bohaterów, a to dobrze świadczy o książce. Przeszłość potrafi sporo namieszać i rzutować na przyszłość, konsekwencje własnych działań czasami są zbyt trudne by się z nimi mierzyć w pojedynkę.
Opinia bierze udział w konkursie