SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Calvin i Hobbes - To magiczny świat

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Egmont
Data wydania 2016
Oprawa miękka
Liczba stron 166
  • Wysyłamy w 24h - 48h

Opis produktu:

Prześmieszne przygody małego chłopca i jego pluszowego tygrysa, który ożywa, gdy nikt nie widzi. Razem tworzą świetny duet do zabaw i robienia psikusów. Komiks to trafne spojrzenie na współczesny świat oczami dziecka. Calvin - chłopiec z bujną wyobraźnią i olbrzymią ilością pomysłów na kawały - jest istną zmorą dla rodziców i opiekunki. Przygody Calvina i Hobbesa śmieszą, bawią i często zmuszają do refleksji.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: Komiks,  Humorystyczny
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2016
Wymiary: 215x265
Liczba stron: 166
ISBN: 978-83-281-1608-5
Wprowadzono: 25.01.2016

Bill Watterson - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Calvin i Hobbes - To magiczny świat - Bill Watterson

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 9 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Robert Woźniak

ilość recenzji:1001

brak oceny 11-03-2016 02:36

Bill Watterson to amerykański twórca komiksów, rysownik i scenarzysta.Najbardziej znany jako twórca"Calvin i Hobbes", pierwotnie ukazującego się w formie pasków w prasie.Dopiero po osiągnięciu oszałamiającego sukcesu, komiks zaczęto wydawać w formie książkowej.I właśnie jeden z nich mam przed sobą.

Calvin i Hobbes, to chłopiec i jego pluszowy tygrys.Jako, że wyobraźnia dziecka, nie zna żadnych granic, chłopiec uważa, że jego pluszak to prawdziwy tygrys.Co najciekawsze opinie o życiu, świecie, najbardziej trafne, wygłasza właśnie ów kot.Dzięki zabiegowi, jaki zastosował autor, widać wyraźnie, że tygrys ożywa jedynie w wyobraźni dziecka.Dla innych jest po prostu zwykłą zabawką.Calvin, nie znosi jedzenia które przyrządza mama, uwielbia pizzę, jak to dzieci i jest, jak sam mawia dyktatorem-na-wieki klubu PFUJ (Precz z Fstrętnymi Uciążliwymi Jędzami), przy czym tygrys jest tego klubu prezydentem.

Genialny komiks, a piszę to ja, który komiksów nie uważa za literaturę godną nawet spojrzenia. Po prostu trzeba znać.Polecam.

Czy recenzja była pomocna?

Michał Lipka

ilość recenzji:1989

brak oceny 20-02-2016 18:45

NIEPODWAŻALNA LOGIKA SZEŚCIOLATKA Calvin i Hobbes to bohaterowie kultowi. Paski z ich przygodami ukazywały się nieprzerwanie przez dziesięć lat, zdobiąc strony najróżniejszych gazet świata. Pierwszy tom zbiorczego wydania pojawił się już w roku 1987, całość zaś zebrana została w dwunastu wcale nie cienkich książeczkach, z których dziewiątą przypomina właśnie Egmont. Bohaterami tego komiksu są sześcioletni Calvin i jego pluszowy tygrys, Hobbes, który ? w oczach chłopca jedynie (choć czy to tak do końca prawda?) ? jest żywym i psotnym stworzeniem, z którym zarówno wieść można filozoficzno-społeczne dysputy o życiu i kondycji świata, jak i także doskonale się bawić. A sposób na zabawę Calvin ma jeden: czas wolny bez bezsensownych, ryzykownych często psot, to dzień stracony. Dzień stracony to także dzień spędzony w szkole, dlatego chłopiec toczy nierówną walkę z nakazami i zakazami rodziców i całego systemu. I cóż, że czasem zdarzy mu się sprzedać Ziemię obcej cywilizacji w zamian za zadanie domowe, którego nie chciało mu się odrobić? Takiego jak on i jego tygrys po prostu nie da się nie lubić! Gdybym miał szukać porównania dla tego komiksu, powiedziałbym, że to ta sama kategoria, jaką reprezentują ?Fistaszki? czy ?Garfield?. I to nie tylko ze względu na stripową formę i najczęściej, choć nie zawsze, czarnobiały charakter całości. ?C&H? to nie tylko wyśmienita cartoonowa rozrywka, ale przede wszystkim cięta satyra na świat, społeczeństwo i kulturę oraz cywilizację. Calvin, który może i wygląda i zachowuje się jak sześcioletnie dziecko, to już w swoich rozważaniach wykracza dalece poza swój wiek. W bezlitosny, choć zarazem nadający się także dla najmłodszych czytelników, sposób obśmiewa głupotę, konkretne postawy czy nielogiczności otaczającego go świata. Podobnie jest z Hobbesem, którego zdanie stanowi doskonałe uzupełnienie poglądów Calvina. I nie ma się co dziwić, obaj bowiem zawdzięczają swoje imiona wielkim postaciom tego świata ? reformatorowi chrześcijańskiemu, Janowi Kalwinowi i filozofowi Thomasowi Hobbesowi i to chyba najlepiej oddaje charakter tych postaci. Czymże jednak byłby komiks bez swojej szaty graficznej? Ta natomiast, choć klasycznie cartoonowa, przypominające wspomniane już ?Fistaszki?, potrafi naprawdę uwieść czytelnika. A najmocniejszą jej stroną są oczywiście ? co widać na samej już okładce ? sceny, w których oddaje Watterson przyrodę. Jego drzewa to dla mnie coś cudownego. A dodajcie do tego jeszcze kolorowe strony, które i na tym polu potwierdzają jego talent i wreszcie niesamowite poczucie humoru. I co otrzymacie? Znakomity, kultowy, wspaniały komiks, który spodoba się każdemu, niezależnie od wieku, a na dodatek da satysfakcję także tym, spragnionym wyższych wartości. Nie znacie? Sięgnijcie koniecznie. Warto pod każdym względem.

Czy recenzja była pomocna?