Opis produktu:
"Chwile wolności" Virginii Woolf to pozycja dedykowana wszystkim fanom XX-wiecznej pisarki. Dziennik pozwala poznać szczegóły z jej życia prywatnego, jak i te dotyczące jej twórczości. Jej autobiografia porusza wiele bardzo ważnych tematów, poczynając od feminizmu, poprzez komunizm, aż po choroby psychiczne. "Chwile wolności" to interesująca lektura kierowana do wytrwałych czytelników i wiernych fanów pani Woolf.
"Chwile wolności"- pozycja obowiązkowa
Dlaczego koniecznie musicie przeczytać "Chwile wolności"? Z pewnością pozwoli Wam to bliżej poznać postać Virginii Woolf, która przedstawia się czytelnikowi jako zwyczajna kobieta napotykająca na swojej drodze życia wiele problemów. Dodatkowo możecie dowiedzieć się o genezie jej twórczości i chronologii powstawania poszczególnych książek oraz przeczytać o jej życiu prywatnym i intrygujących znajomościach, wśród których pojawiają się znane nazwiska ubiegłej epoki. Autorka w "Chwilach wolności" podejmuje także temat problemów takich jak feminizm, emancypacja kobiet, komunizm, wojny, sukces osobisty czy choroba psychiczna, na którą chorowała, a która ostatecznie doprowadziła ją do śmierci samobójczej. Dzięki lekturze poznamy także część historii XX wieku opowiadanej z zupełnie innej perspektywy niż ta podręcznikowa. Autorka opowie o pierwszym samochodzie, audio odbiorniku, gramofonie, czy pojawiających się w domu toaletach. Wszystko to oprawione świetnym, przyjemnym stylem i zrozumiałym językiem.
Virginia Woolf - dla jakiego czytelnika?
"Chwile wolności" powinien przeczytać każdy miłośnik literatury bez względu na to, czy jest wiernym fanem Virginii Woolf, czy dopiero teraz chciałby zapoznać się bliżej z jej twórczością. Ciekawostki z życia autorki poznacie, czytając jej dziennik, jednak my pragniemy przybliżyć jej postać zwłaszcza tym, którzy jeszcze nie mieli przyjemności spotkać się z autorką ani jej dziełami.
Virginia Woolf, a tak właściwie Adeline Virginia Stephen urodziła się w 1882 roku w Londynie, wówczas jeszcze w wiktoriańskiej Anglii. Wychowywała się ze swoim przyrodnim rodzeństwem. Od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie literaturą, jednak jej edukacja była niemożliwa. Po utracie obojga rodziców, a także siostry posunęła się do pierwszej próby samobójczej, po której trafiła do szpitala psychiatrycznego. W 1912 roku poślubiła Leonarda Woolfa. Było to małżeństwo bez namiętności, jednak mąż cały czas ją wspierał. Wkrótce stan pisarki znacznie się pogorszył. Zmarła 28 lipca 1941 roku śmiercią samobójczą. Dziś twierdzi się, że Virginia mogła cierpieć na chorobę afektywną dwubiegunową lecz ówczesna medycyna nie była w stanie jej pomóc.
Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024