SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

`Zajezierscy` to pierwsza część sagi o Gutowie. Losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Wiernie oddany koloryt epoki, realia życia codziennego, przełomowe wydarzenia historyczne, przeszłość przeplatająca się z teraźniejszością tworzą niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach. Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła? W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów. Małgorzata Gutowska-Adamczyk - jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, scenarzystka kultowego serialu `Tata, a Marcin powiedział`, autorka kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i kilku dla młodzieży. `Cukiernią Pod Amorem`, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Prószyński
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  Romans,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 135
Liczba stron: 472
ISBN: 9788382343977
Wprowadzono: 13.03.2022

RECENZJE - książki - Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.5/5 ( 4 oceny )
  • 5
    0
  • 4
    2
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kacper Sarzyński

ilość recenzji:1

11-06-2022 08:29

"Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy" Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Od lat mieszkańcy Gutowa rozsmakowują się w wypiekach rodziny Hryciów. Pyszne jagodzianki, pączki i ciasta z ich cukierni są nieodłącznym elementem miasteczka. Podczas wykopalisk na rynku archeolodzy dokonują odkrycia, które w pewien sposób wiąże się z rodziną...
"Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy" jest pierwszą książką z kultowego cyklu obyczajowego, który na trwałe zapisał się w pamięci i sercu wielu, wielu czytelników.
Małgorzata Gutowska-Adamczyk serwuje nam opowieść poprowadzoną dwoma liniami czasowymi. Pierwsza umieszczona jest w latach 90. ubiegłego wieku, natomiast druga w XIX-wiecznych realiach. Wspaniale, że w każdym przypadku wszystkie potrzebne niuanse, informacje i koligacje rodzinne są przekazywane bardzo przejrzyście, tak abyśmy nie pogubili się w mnogości imion, nazwisk, dat i miejsc. Epoka XIX wieku została ukazana w powieści niezwykle barwnie, z zachowaniem nawet najmniejszych detali, a które czynią lekturę jeszcze bardziej atrakcyjną.
Motywem przewodnim "Cukierni pod Amorem" są silne, dzielnie stawiające czoła przeciwnościom losu kobiety. Bohaterki powieści niejednokrotnie stawiane są w obliczu ciężkich wyborów i decyzji, które mają zaważyć na ich przyszłości, lecz za każdym razem wychodzą z nich z podniesioną głową i pokonują kolejne życiowe zakręty.
Autorka przeplatając teraźniejszość z dawnymi czasami, ukazuje na zasadzie kontrastu wiele ważnych w społeczeństwie kwestii.
Niezwykle frapujący jest wątek rodzinnego sekretu sprzed lat oraz tajemniczej przepowiedni, mającej realny wpływ na kolejne pokolenia. Są one naprawdę genialnie skonstruowane, mają w sobie to "coś", co nie pozwala odłożyć książki, dopóki nie poznamy rozwiązania. Zagadka znaleziska archeologicznego nieustannie zaprząta nasz umysł, snujemy kolejne domysły i z niecierpliwością brniemy przez kolejne strony, by w końcu poznać jej rozwiązanie.
Miłym zaskoczeniem okazał się styl literacki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Jej pióro ma w sobie ogrom ciepła, subtelności, delikatnego liryzmu i wdzięku, jednym słowem - świetne.
Podsumowując, podczas lektury "Cukierni pod Amorem" czas się zatrzymuje!, a my przenosimy się do zupełnie innej epoki, której zachowany koloryt sprawia, iż czujemy jej ducha unoszącego się w powietrzu. Na dokładkę otrzymujemy garść tajemnic, sekretów, skomplikowanych relacji i odrobinę miłości. Czego chcieć więcej?
?6,5/10
...

Czy recenzja była pomocna?

Zakochanawksiażkach1991

ilość recenzji:1043

29-03-2022 18:58

Na rynku w Gutowie właśnie mają miejsce
wykopaliska, a archeolodzy dokonują tam niezwykłego odkrycia, które wzbudza zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Szczególnie zaintrygowana odkryciem jest Iga, córka właściciela cukierni "Pod Amorem". Co odkryli archeolodzy? Czy Iga rozwikła rodzinną tajemnicę?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością malgorzatagutowska, nie miałam wcześniej przyjemności czytać żadnej książki autorki. Wiem, że jest to powtórne wydanie popularnej serii cukierniapodamorem, w bardzo ładnej szacie graficznej, dlatego też postanowiłam po nią sięgnąć.
Książka przedstawia dwie linie czasowe - są to lata 90 XX wieku oraz druga połowa XIX wieku. Dokladnie w 1995 roku możemy śledzić losy Igi Hryć oraz jej rodziny, natomiast XIX wiek to losy rodziny Zajezierskich. Tutaj zdecydowanie przeszłość przeplata się z teraźniejszością.
Książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron, jednak przez mnogość postaci, szczególnie tych z rodu Zajezierskich musiałam czytać ją na dwa razy. Historia ta wymaga naprawdę dużego skupienia, by dobrze odnaleźć się w koligacjach rodzinnych i czegoś nie pomylić.
Autorka w świetny sposób oddała klimat mazowieckiej wsi z przełomu XIX i XX wieku, ukazując z jakimi przeciwnościami musieli się mierzyć wtedy ludzie, a w szczególności kobiety, bo to one odgrywały tutaj kluczową rolę.
Warto wspomnieć również o Idze, która bardzo chciała rozwikłać rodzinną tajemnicę, wszelkimi sposobami próbowała dojść do prawdy, a ja bardzo jej kibicowałam i czekałam w napięciu co odkryje dziewczyna i jak to wpłynie na jej rodzinę. Byłam pewna, że zagadka tajemniczego pierścienia zostanie rozwikłana na koniec książki, jednak autorka miała inny plan, dlatego też w najbliższych dniach planuje sięgnąć po następny tom sagi, bo jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów Cukierni pod Amorem. Moja ocena to 7/10.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Jeny, co tu czytać?

ilość recenzji:1

24-03-2022 22:34

"Cukiernia Pod Amorem" Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Lubicie słodkości, czy ze słodyczy to tylko schabowe? ????
Ja uwielbiam, właśnie pochłonęłam babeczkę z kajmakiem, mniam. ????
Jakie macie słodkie wspomnienia z dziecięcych lat? Może ciasto które wiele lat temu piekła Wasza babcia? Tęsknicie za jego smakiem? A przepis nie zachował się, czy może kontynuuje cię rodzinną tradycję trzymając sekretny przepis w sejfie?
Z szarlotką,???????? serniczkiem, ????babeczkami,???? migdałowymi ciasteczkami,???? jagodziankami????...najlepiej komponuje się książka, a nawet trzy. ???? Na przykład saga o wielopokoleniowej rodzinie Zajezerskich, Cieślaków, Hryciów.

Tom pierwszy Zajezierscy, rozpoczyna się bardzo tajemniczo. Jest 1995 rok, w Gutowie archeolodzy znajdują mumię ze średniowiecznym pierścieniem. Córka właściciela cukierni "Pod Amorem" - Iga, prubuje rozwikłać zagadkę pierścienia który należy do jej przodków, taki sam pierścień widnieje na starej rodzinnej fotografii. Akcja książki przeplata się z historią rodu Zajezierskich z XIX wieku, to do nich wiele lat temu należał pierścień, był on przekazywany z pokolenia na pokolenie, zawsze trafiał do najstarszego syna z chwilą osiągnięcia przez niego pełnoletności, tylko przecież nie w każdej rodzinie rodzą się chłopcy.
A historia jego, sięga aż bitwy pod Grunwaldem, gdzie Hwałko z Gutowa otrzymał pierścień od księcia Witolda Kejstutowicza za ocalenie mu życia.

Przyznam, że trochę przeraziłam się ilością bohaterów gdyż autorka przeplata czasy bardzo odległe ze współczesnymi, dzięki czemu poznajemy losy kilku pokoleń dosyć sporej rodziny.

Myślałam, że na końcu książki zostanie wyjaśniona zagadka, a każda kolejna część sagi będzie skrywała nowe tajemnice kolejnych rodzin, i tu się myliłam. Kończąc pierwszą czy drugą część czujemy niedosyt, książka jest jakby nagle urwana, wsztskie trzy części są jedną spójną całością. Dlatego też wydawnictwo Prószyński i S-ka odświeżyło całą serię jednocześnie.

Czy recenzja była pomocna?

Bibliofilka_

ilość recenzji:1

13-03-2022 14:45

Pierwszy tom sagi o Gutowie przedstawia losy kilku rodzin, żyjących w XIX wieku oraz tych we współczesnym świecie. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością, co bardzo lubię w książkach. Klimat dawnych lat został jak najbardziej oddany, dzięki czemu możemy zobaczyć jak wyglądało życie codzienne w innej epoce. Oprócz historii rodzin, jest też oczywiście wątek cukierni. Opisy pieczenia jagodzianek, bułeczek czy słodkich ciastek są miłą odskocznią od przykrych wydarzeń. Życie bohaterów, a szczególnie kobiet, nie jest bowiem usłane różami. Zdrady, miłość z rozsądku czy aranżowane małżeństwa są na porządku dziennym. Wydawało mi się, że będzie to lekka lektura, jednak autorka nie oszczędza bohaterów. Muszą się oni mierzyć z wieloma trudnościami, podejmować trudne decyzje i przyjmować ciosy od losu. Śledzenie ich historii jest zatem trochę bolesnym doświadczeniem. Dla mnie dodatkowym utrudnieniem było odnalezienie się we wszystkich imionach i nazwiskach. Jest ich naprawdę dużo. To moje pierwsze spotkanie z sagą rodzinną, więc może czytanie tego typu książek wymaga "wprawy". Ciekawym elementem powieści jest także tajemnica pierścienia i próba rozwikłania zagadki przez Igę, córkę właściciela cukierni Pod Amorem. Kiedy już w miarę uporządkowałam sobie wszystkie koligacje rodzinne, poznawanie historii postaci było zdecydowanie łatwiejsze i powieść czytało się z większą przyjemnością. Szkoda, że motyw cukierni nie został bardziej rozwinięty, tym bardziej, że występuje w tytule, ale to dopiero pierwsza część sagi, więc mam nadzieję, że w kolejnych tomach będzie się pojawiał częściej.

Czy recenzja była pomocna?