SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Czego nie pamiętamy. Pieszo śladami ucieczki ojca

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Ośrodek Karta
Oprawa miękka
  • Wysyłamy w 2 - 4 dni + czas dostawy
  • Inpost Pay Okazje

Opis produktu:

autor: Christiane Hoffmann
wyd.Ośrodek Karta
stron: Strony: 265
data: Rok wydania: 2024, oprawa: broszurowa

W styczniu 2020, półtora roku po śmierci swojego ojca, Christiane Hoffmann postanawia przebyć pieszo drogę jego ucieczki przed Armią Czerwoną zimą 1945 z rodzinnej wsi Rosenthal (dziś Różyna) na Dolnym Śląsku do miejscowości Kiovatka w dzisiejszych Czechach. Przemierza niemal 550 kilometrów na zachód. Idąc szlakiem 9-letniego wówczas ojca i jego bliskich, stawia pytania o piętno, które historia odcisnęła na życiu jej rodziny i innych wypędzonych Niemców, o niemiecką pamięć, winę i odpowiedzialność, a także o doświadczenie Polaków, którzy trafili na te tereny.

Relacja Hoffmann jest znakomitą opowieścią drogi, esejem o niemieckim zmaganiu się z przeszłością, jak i rozmową z nami mieszkającymi w poniemieckim pejzażu. Adam Krzemiński, Polityka


S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Ośrodek Karta
Oprawa: miękka
ISBN: 9788366707986
Wprowadzono: 05.04.2024

RECENZJE - książki - Czego nie pamiętamy. Pieszo śladami ucieczki ojca

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Zocha

ilość recenzji:1

11-04-2024 09:35

Piękna, wciągająca od pierwszej strony książka. Opowiada o historii z niemieckiej perspektywy, ale z wrażliwością na polską stronę. Daje do myślenia, czy możliwe jest wspólne opowiadanie o historii. Autorka idzie pieszo przez Polskę, Czechy, Niemcy i rozmawia z ludźmi o tym, co zostało w pamięci po 1945, przesiedleniach i zmianie granic. Co i jak (nie)pamiętamy. Niezwykle ciekawe jest to, jak zderza niemiecką pamięć z polską. Bardzo polecam, też miłośnikom historii Dolnego Śląska!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?