SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dlaczego sztuka pełna jest golasów? (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo PWN
Data wydania 2017
Oprawa twarda
Liczba stron 96
  • Wysyłamy w 24h - 48h

Opis produktu:

Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Dlaczego to wszystko jest płaskie?

Po to te wszystkie owoce?

Dlaczego dzieła sztuki są takie drogie?

Dlaczego ludzie właściwie zajmują się sztuką?

Przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do historii sztuki dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Odpowiada na najważniejsze, podstawowe, często zaskakujące i podchwytliwe, ale zawsze prawdziwe pytania dzieci dotyczące praw, którymi rządzi się sztuka. Przedstawia rozmaite zagadnienia z nimi związane, tłumaczy, czym jest malarstwo jaskiniowe, kubizm, malarstwo odrodzenia czy sztuka współczesna. Objaśnia terminy z historii sztuki w sposób niezwykle przystępny, a zarazem merytoryczny. Prezentuje sztukę w ujęciu problemowym: od malowideł naskalnych do kubizmu, od renesansu do sztuki współczesnej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Dla dzieci,  Książki edukacyjne
Wydawnictwo: PWN
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2017
Wymiary: 165x235
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-01-18938-9
Wprowadzono: 27.01.2017

RECENZJE - książki - Dlaczego sztuka pełna jest golasów? - Susie Hodge

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 14 ocen )
  • 5
    12
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    2
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Iwona

ilość recenzji:1

brak oceny 28-04-2017 11:14

Dla mnie dużą zaletą tej publikacji jest to, że każde poruszane w niej zagadnienie jest omówione na kilku przykładach z różnych okresów sztuki. Taki zabieg sprawia, że mamy szerszy ogląd na poruszaną tematykę i pokazuje wyraźnie, że sztuka nie jest jednoznaczna i jednowymiarowa. Przykładowo w części poświęconej portretom czytamy o obrazach Diego Velazqueza, ale i Chopa Suzy czy Caravaggia. W książce znajduje się też wiele ciekawostek, np. związanych ze ?słuchaniem? obrazów Wasilija Kandinskiego....

Czy recenzja była pomocna?

Ania -Książeczki synka i córeczki

ilość recenzji:1

brak oceny 23-03-2017 15:42

Książka, którą Wam dziś polecam nie jest wielką encyklopedią, choć wiedzy w niej jest całkiem sporo. Nie jest to poradnik czy leksykon, który omawia nam szczegółowo ten temat. To po prostu fajna lektura, której zadaniem jest zainteresowanie czytelnika sztuką. I powiem Wam, że świetnie jej to wychodzi. Dzięki tej książce dostrzegamy szczegóły dotąd dla nas niewidoczne. Zwracamy uwagę na elementy, które wcześniej były dla nas mało ważne. Dzięki niej poznajemy style i metody tworzenia. Podoba mi się to bardzo. Zresztą nie tylko mnie, bo moje dziewczyny także chętnie do tej książki zaglądają. I choć Natalka niewiele z niej rozumie, tak Alicja sporo się z niej uczy. I teraz zasypuje nas milionami pytań, na które wspólnie szukamy odpowiedzi :)

Czy recenzja była pomocna?

Marta

ilość recenzji:54

brak oceny 23-02-2017 14:57

W szkole zwykle dzieci uczą się na pamięć dat, faktów z życia artystów. Ponadto przyswajają podstawowe informacje na temat ich dokonań. Wszystko ?na sucho?. Uczniowie, poza naprawdę zainteresowanymi, niewiele, w trakcie takich lekcji, przyswajają, a wizytę w muzeum traktują potem jak największą karę.

Książka Susie Hodge jest doskonałym dowodem na to, że wiedzę o sztuce można przekazywać dzieciom w zupełnie inny sposób. Autorka bowiem ułożyła informacje w taki sposób, by młody czytelnik zapamiętał z tego to, co dla niego akurat najciekawsze, a że jest to kwintesencją wiedzy na temat danej postaci, to już inna kwestia.

...

Czy recenzja była pomocna?

Qultura słowa

ilość recenzji:467

brak oceny 19-02-2017 21:09

Ciekawi sztuki
?Istotą sztuki jest życie spotęgowane i najbardziej ludzkie. Ten tylko kocha twórczo sztukę, czyja miłość dla niej jest miłością dla człowieka i zawartych w nim możliwości i bogactw? ? pisał Stanisław Brzozowski i te słowa doskonale oddają duszę i serce sztuki, doskonale pokazują przedmiot jej zainteresowań. To nie tylko życie rozumiane dosłownie, ale i jego przeciwieństwo ? śmierć, a także wszystkie codzienne, prozaiczne czynności, do których nie przywiązujemy wagi, a także ciało, ono bowiem w pewnych okresach dla sztuki było niezwykle istotne.
No właśnie, co z tym ciałem w sztuce? Dlaczego czasami obrazy przypominają fotografię, dokładnie odwzorowują rzeczywistość i ludzkie sylwetki a niekiedy wyglądają niczym malowane ręką dziecka, zaś postacie na nich nie są rozpoznawalne? Czy można określić sztukę mianem dobrem lub złej? Dlaczego dzieła sztuki są takie drogie? To tylko kilka z wielu pytań, które nasuwają nam się podczas wizyty w muzeum, galerii czy podziwiania obrazów zdobiących ściany domów naszych przyjaciół. To jedne z tych pytań, które zawsze chcieliśmy zadać nauczycielowi, pracownikowi muzeum czy nawet samemu artyście, ale z różnych powodów tego nie zrobiliśmy.
Teraz możemy zaspokoić ciekawość sięgając po wspaniałą książkę opublikowaną nakładem wydawnictwa PWN. Susie Hodge stworzyła swego rodzaju przewodnik po sztuce, który rozwiewa nasze wątpliwości, który zachęca nas do kontemplacji dzieł, zaspokaja ciekawość i skłania do dalszego zgłębiania tematu. Adresowana do młodych czytelników książka z pewnością zachwyci również dorosłych. Już samą szatą graficzną, pietyzmem wydania przypomina ona dzieło sztuki, zaś wspaniałe ilustracje Claire Goble wywołują uśmiech na naszej twarzy lub prowokują do działania.
Na stronach książki odkryjemy tajemnicę tworzenia strasznych dzieł sztuki, zastanowimy się, czy patyczaki są sztuką, a także czy są jakieś brzydkie pomniki. Przekonamy się, że nie wszystkie obrazy muszą (i powinny) być oprawione w ramy, a także, że dzieła sztuki często opowiadają nam jakąś historię. Sięgniemy po dorobek Bractwa Prerafaelitów, rozważymy kwestię nagości w sztuce i kontrowersji, które za tym idą, a także przekonamy się, na jak wiele sposobów można malować widoki. Podziwiać będziemy też nieostre malarstwo impresjonistów, pragnących uchwycić światło, dowiemy się czym jest sztuka abstrakcyjna oraz czy aby oglądać obrazy trzeba być mądrym.
To tylko kilkanaście z wielu zagadnień poruszonych na kartach książki, gdzie odpowiedzi poparte są przykładami konkretnych dzieł sztuki. Napisany językiem dzieci ten przewodnik po sztuce to doskonała okazja by sztukę zrozumieć (na tyle, na ile jest to możliwe), ale przede wszystkim, by dać sobie szanse na to, żeby sztukę pokochać, by poczuć jej siłę każdą komórką ciała. Mam nadzieję, że rychło ukażą się kolejne publikacje autorki, również adresowane do miłośników sztuki, bowiem ?Dlaczego sztuka pełna jest golasów?? rozbudza naszą ciekawość i głód wiedzy. A to już doskonały wstęp do prawdziwej pasji?

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?