SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jak ograniczać napady złości u dzieci i zyskać spokój w rodzinie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Muza
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Liczba stron 224
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

Kolejna książka autorki `Jak nie krzyczeć na swoje dziecko`. Praktyczny poradnik wychowywania dzieci w atmosferze spokoju i akceptacji. Dostarcza pomysłów na konkretne gry i zabawy uczące odpowiedzialności i samokontroli, bycie w zgodzie ze swoimi emocjami, ale bez przyzwalania na wylewanie ich na innych w agresywny, niekontrolowany sposób.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: książki dla przyszłych rodziców,  Poradniki,  Rodzina i dzieci
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 140x203
Liczba stron: 224
ISBN: 9788328719057
Wprowadzono: 08.11.2021

Carla Naumburg - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Jak ograniczać napady złości u dzieci i zyskać spokój w rodzinie - Carla Naumburg

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.8/5 ( 5 ocen )
  • 5
    1
  • 4
    3
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mar*****************

ilość recenzji:287

28-11-2021 17:44

?Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie?

Od niedawna , coraz częściej sięgam po poradniki , takie typowe dla rodziców . Mam dwójkę dzieci - 8 letniego syna i 6 letnią córkę. Niby wiele już wiem, z doświadczenia w sumie. Instynkt też robi swoje ale jednak dodatkowe rady i wskazówki zawsze są mile widziane.

Wpadło mi kiedyś w oko stwierdzenie , że dziecko nie rodzi się z umiejętnością panowania nad emocjami. W sumie to oczywiste ale chyba nie dla każdego . To my uczymy je reagować na sytuacje ,w których te emocje szaleją, panować nad reakcjami na różne sytuacje . Z lepszym lub gorszym skutkiem . Każde dziecko jest inne, odreagowuje w inny sposób. I też wychowuje się w innym otoczeniu bo przecież obserwuje nas , uczy się naszych zachowań. Jeśli my w napadzie złości będziemy rzucać talerzami, prędzej czy później i nasze dziecko będzie to robić prawdopodobnie bo uzna to za normalną reakcję.

Napady złości są nieuniknione . Jak ta książka pomoże nam nad nimi zapanować ? Pojawia się w niej interesujące pojęcie - ?uważność?. Co ono oznacza ? Określa ono sposób w jaki podchodzimy do emocji naszych pociech - uczenie się dostrzegania i akceptowania sytuacji bez oceniania czy wymagania zmian w zachowaniu. Niby proste ale ? Gdy dziecko szaleje ze złości jak mam nie wymagać zmian w jego zachowaniu ? Ta książka daje wskazówki jak zrozumieć przyczyny zachowania dziecka w danej chwili, bo zwykle są one inne niż wydaje się na pierwszy rzut oka . A gdy już zrozumiemy, dostajemy wskazówki jak nauczyć dziecko opanowania.

Autorka opisuje tu różne sytuacje z własnego życia ,z własnych doświadczeń .Korzystając z nich daje wskazówki i rady do konkretnych przypadków jakie dla nas również są codziennością.

Co do metod , że tak powiem - wyciszających , jest tu sporo ciekawych , które z chęcią wykorzystam , które wzmacniają więź, wspomagają koncentrację i pomogą uspokoić się nie tylko dziecku . Może nie każda rada jest dla mnie na wagę złota, medytacja raczej absolutnie mi nie podchodzi ;) ale sądzę , że tu każdy znajdzie coś dla siebie . Coś co się przyda i pomoże.

Nie ma dzieci idealnych , każde coś zdenerwuje, czy to malutkie czy nastoletnie . My musimy im pomóc się w tym natłoku emocji odnaleźć. Mam nadzieję, że ten poradnik będzie dla wielu osób wsparciem w tych sytuacjach . ...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

MrsBookBook

ilość recenzji:425

19-11-2021 12:24

Chyba każdemu rodzicowi zdarzyło się, że dziecko wpadło w szał, krzyki, płacze, tupanie, bicie, szczypanie, gryzienie, można by było wymieniać i wymieniać. I po tej książce spodziewałam się, że znajdę w niej rady jak sobie z takimi napadami złości radzić. Czy uważam ten poradnik za przydatny? Zapraszam do czytania dalej.

Cała książka skupiona jest na tym jak zyskać spokój w rodzinie. Po pierwsze to rodzic musi odnaleźć spokój w sobie a dopiero potem nauczyć tego dziecko. Zasada numer jeden tego poradnika to gdy ci smutno, gdy ci źle weź głęboki oddech i uspokój się. Chociaż nie bo nie można ponoć mówić do dziecka uspokój się. Kolejna zasada to zwracanie uwagi na najdrobniejsze rzeczy i medytacja. Najlepiej by było gdyby każdego dnia poświęcić chwilę na medytację.

Książka zawiera wiele ciekawych pomysłów jak nauczyć dziecko medytacji, jak wyciszyć dziecko przed spaniem na przykład, kąciki spokoju, słoiczki wdzięczności, czy też pudełka strapień. Jednak uważam, że to wszystko co opisane jest w tej książce dotyczy starszych dzieci.

Ja nie wyobrażam sobie, że usiądę z moim trzylatkiem i powiem mu, że teraz posiedzimy chwilę w ciszy i spokoju, żeby sobie wyobraził kwiatki na łące, szumiące drzewa, spadające liście czy latające motylki. Nie ma takiej opcji, żeby mój syn skupił na tym swoją uwagę na co najmniej dwie minuty, on tyle nawet nie wysiedzi w ciszy i spokoju. Kolejny przykład to jak się go spytam czemu jest smutny to mi odpowie bo jestem smutny bo tak.

Spodziewałam się znaleźć w tej książce rady jak poradzić sobie u dziecka z napadem złości i z tego co zrozumiałam to czasami lepiej jest zostawić dziecko w spokoju. Bo wiadomo dziecko się denerwuje to i rodzica już szlag trafia, więc rzeczywiście może i lepiej zostawić dziecko niech się wykrzyczy i samo uspokoi. Jednak co gdy dziecko wpadnie w szał w sklepie? Mam go zostawić i iść robić zakupy dalej? A na ulicy? Mam zostawić na środku i iść do domu i czekać aż wróci? No na pewno nie.

Tak więc niestety alej tej książki nie polecam. Miałam ją ocenić 2/10 bo u mnie wcale się ten poradni teraz nie sprawdzić, jednak zdecydowałam się dać jej 4 przez względu na to, że zawiera wiele ciekawych pomysłów, które można zrealizować z dzieckiem, lecz starszym już dzieckiem.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

gdzie_ja_tam_ksiazka

ilość recenzji:1

15-11-2021 19:32

Jak często czuliście się niezrozumieni przez rodziców? Jak szybko zostajecie wyprowadzeni z równowagi? Jeśli odpowiedzieliście sobie na oba pytania, to teraz pomyślcie, z czym zmagają się dzieci.
Mówi się, że jeśli rodzic jest spokojny, to dziecko także. I naprawdę coś w tym jest. Wiele emocji, które w nas, rodzicach, drzemią, dzieci wyczuwają na kilometr. Są dobrymi obserwatorami i bardzo szybko udziela im się atmosfera, która panuje w domu, na zakupach w galerii, u dziadków na obiedzie, czy podczas odrabiania lekcji, gdzie rodzic nie potrafi zrozumieć, że na naukę np. tabliczki mnożenia dziecko potrzebuje więcej czasu.
Carla Naumburg, autorka "Jak nie krzyczeć na swoje dziecko", tym razem chce pomóc nie tylko dzieciom, ale także rodzicom, by nauczyli się samokontroli. Zastosowanie w życiu metody "tu i teraz" pozwoli na kontrolowanie i życie zgodnie ze swoimi emocjami. Większość poradnika prawi o uważności (mindfulness), której nie nauczymy się w za pierwszym razem. Jest to świadome koncentrowanie uwagi na tym, co dzieje się tu i teraz. Autorka przedstawia praktyczne porady, jak zacząć kontrolować emocje dzięki uważności, zaczynając od siebie samego, dorosłego człowieka, a później praktykować tę metodę z dziećmi.
Jakie korzyści wynikają z praktykowania uważności? Polepsza się umiejętność wyczuwania emocji i uczuć innych osób, wzrasta świadomość ciała i myśli, lepiej śpimy, rośnie wiara w siebie i swoje możliwości.
Dla kogoś, kto nie zna praktyki uważności, będzie to świetny poradnik, by zawalczyć o spokój nie tylko swój, ale i dzieci. Osoba, która już praktykuje mindfulness może znajdzie kilka dodatkowych sposobów, które będzie mogła wykorzystać w samokontroli.
Czytając poradnik dostałam kilka naprawdę ciekawych wskazówek, jak wychowywać dziecko w spokoju i samemu ten spokój wewnętrzny zaznać. Nie jest to książka "na raz" i warto sobie ją wprowadzać etapami. Jest napisana przystępnym językiem, który nie odstrasza trudnymi terminami, a to jest ważne.
Fajnie, że Carla Naumburg pokazuje na przykładzie swojej rodziny, jak zaczęła praktykować uważność. Uświadamia, że nie są to tylko suche informacje, które przekazuje jako psycholog, ale jak najbardziej potrzebne w każdej rodzinie, nawet lekarza jak ona.
Jeśli chcecie zwolnić tempo w swoim życiu i zaznać więcej spokoju w ognisku rodzinnym, zachęcam do zapoznania się z "Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie".

Czy recenzja była pomocna?

mommy_and_books

ilość recenzji:716

15-11-2021 11:37

To było moje pierwsze czytelnicze spotkanie z autorką Carlą Naumburg. Wy ją możecie znać z poprzedniej książki ?Jak nie krzyczeć na swoje dziecko?.
?Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie? to bardzo dobry poradnik. Pochłonęłam go w ciągu jednego dnia. Bardzo ważny temat. W dzisiejszych czasach każdy z nas ma napady złości. Ten poradnik uczy, jak hamować swoje nerwy i jak je wyciszać. Umiecie się samokontrolować? Nie ? to jak chcecie wymagać tego od własnych dzieci? Pamiętajcie zmiany zaczynamy zawsze najpierw od siebie. Przeczytajcie najnowsze dzieło tej autorki a dowiecie się jak to zrobić.
Czy marzycie o spokojnym domu, gdzie wy i dzieci nie krzyczycie? Pamiętajcie na złość dzieci nigdy nie odpowiadajcie tym samym, ponieważ to jeszcze bardziej nakręca ataki. Zamiast spokoju będzie jeden wielki hałas. Zamiast takiej reakcji policzcie do 10, weźcie głębokie oddechy i przytulcie wasze dzieci. To powinno wyciszyć złość, która wkradła się do waszych dzieci.
Drugim błędnym sposobem na uciszanie dziecka, kiedy płacze i coś wymusza to uleganie. Kupowanie wszystkiego co tylko chce, byleby tylko była cisza. To nie uczy niczego dobrego, a daje jasny sygnał, że płaczem czy złością może wiele zyskać.
Carla Naumburg jest psycholożką kliniczną i dzięki niej już nie będziecie mieć rozwścieczonych dzieci i sami się wyciszycie. Wystarczy tylko wziąć sobie do serca jej złote rady i wcielać je w życie.
Warto uczyć swoje dziecko kontroli w odczuwaniu swoich emocji. Nigdy nie ma i nie będzie przyzwolenia na wylewanie ich poprzez agresję na drugiej osobie lub zwierzętach.
Pomyślcie teraz o sobie. Co robicie, jeżeli jesteście bardzo zdenerwowani lub coś wam nie wyszło? Zapewne jesteście agresywni i wyładowujecie swoją złość na innych. Obrywa się wszystkim tym, którzy akurat znajdują się w waszym otoczeniu. Wśród tych osób są również wasze pociechy. Dzieci są dobrymi obserwatorami. Kopiują nasze zachowania. Jeżeli wy się źle zachowujecie, jeżeli coś wam nie wychodzi i wasze pociechy będą tak samo reagowały. Dlatego najważniejszą sprawą jest nauczyć się samokontroli. I dopiero potem nauczyć tego własne dzieci.
A co to jest uważność? Czy jesteście osobami uważnymi? To zagadnienie idealnie wyjaśnia Carla Naumburg.
Autorka proponuje nam kilka ćwiczeń medytacyjnych. Znajdziecie również mnóstwo innych ciekawostek, które warto poznać.
Poradnik ?Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie? jest bardzo przydatny w obecnych czasach. W czasach Covid-19 wśród nas krąży mnóstwo negatywnej energii. Jak sobie z tym poradzić? Poczytajcie.
Pamiętajcie:
SZCZĘŚLIWI RODZICE = SZCZĘŚLIWE DZIECI!!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?