Jak wyglądała u was nauka historii o starożytności?
Ja przyznaję, że średnio pamiętam coś z czasów starożytnych chociaż często wałkowałam ten temat w szkole.
Do tego stopnia, że wraz z suchymi faktami, datami oraz cięższymi zagadnieniami powodowało to tylko moja dalszą niechęć do momentu, że po dziś dzień, prawie nic pamiętam z tamtych czasów...
A gdyby tak powrócić do "szkolnych czasów" i za pomocą przyjemnej lektury zyskać mnóstwo ciekawostek i faktów w klimacie śródziemnomorskim? Tak naprawdę przekazać wiedzę w przystępny, lekki przezabawny sposób? Czyż to możliwe? Ależ Oczywiście!
Z pomocą przychodzi Teodore Papakastas, z zawodu magister archeologi, hobbystycznie działający na Instagramie twórca konta Archaeostorytellerr, autor wspominanej tutaj publikacji popularnonaukowej pt. "Jak zmieścić całą starożytność w jedynej windzie"
Prezentowana powieść to napisana z wielką pasją, za pomocą przyjemnego języka historia dwójki mężczyzn, którzy podczas niefortunnego zdarzenia zostali uwięzieni w jedynej windzie.To właśnie to zdarzenie, stało się wstępem do zapoczątkowania dialogu między archeologiem, a historycznym nowicjuszem. Lekkiej rozmowy z której możemy czerpać bogatą wiedzę.
I tak od prostego pytania "Czym się zajmujesz?" zaczyna się nasza przygoda po terenach starożytnej cywilizacji. Historii, która swój bieg zaczyna od epoki kamienia łupanego przez cywilizację minojską, mykeńska, wieki ciemne, po okres geometryczny, archaiczny, wojny perskie, okres klasyczny, hellonistyczny kończąc na rzymskim.
"JAK ZMIEŚCIĆ CAŁĄ STAROŻYTNOŚĆ W JEDYNEJ WINDZIE" to książka z tematyki popularnonaukowej, która w nadzwyczaj prosty, przyjemny, klarowny sposób, z dużą dozą dobrego humoru przekazuje nam informacje na czasów starożytnych.
Cała historia została zamknięta w dwunastu rozdziałach przez co całość połyka się dosłownie w jeden wieczór.
Moim zdaniem, jeśli w szkołach tak właśnie przekazywano by wiedzę, wiem że zebrane informacje pozostały by z uczniami na długo, jako interesujący temat do długiej debaty!
Książka dedykowana dla nastolatków jak i dorosłych.
Opinia bierze udział w konkursie