SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kanał Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Grupa Wydawnicza Relacja
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 240
  • Wysyłka Kup teraz, a produkt wyruszy do Ciebie już jutro!
    Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.

Opis produktu:

<p>Czy naprawdę wyposażenie gabinetu stomatologicznego może kosztować tyle, co willa pod Warszawą? Jak leczą dentyści gwiazd i z czym mierzą się stomatolodzy na wakacjach i podczas rodzinnych spotkań? O co walczą między sobą i z czego muszą tłumaczyć się pacjentom?</p> <p>Agnieszka Fiedorowicz, nagradzana dziennikarka, przepytuje doświadczonych lekarzy i początkujących studentów, zagląda do luksusowych klinik i szkolnych gabinetów. Sprawdza, jak wygląda polska dentofobia, ile kosztuje otwarcie własnego gabinetu i czy nasze dzieci są wciąż w europejskiej czołówce statystyk próchnicy.</p>
<p>Autorka próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego leczenie zębów na NFZ praktycznie stało się fikcją. Z opowieści lekarzy i pacjentów wyłuskuje mrożące krew historie przypadki błędów medycznych, pękających licówek i protez sklejanych domowymi sposobami. Dowiadujemy się też, jak ogromny wpływ na nasze zdrowie ogólne ma stan uzębienia, jakie są najnowsze trendy w stomatologii i o co awanturują się pacjenci.</p>
<p>Bo zęby leczył, leczy albo (jeśli ma szczęście) dopiero będzie musiał leczyć każdy z nas. Nie znam osoby, która nie miałaby na ten temat czegoś do opowiedzenia. Mrożące krew w żyłach opisy nocnych poszukiwań lekarza, który na cito uwolni nas od potwornego bólu lewej górnej siódemki, poszukiwanie ortodonty dla dziecka na NFZ ciągnące się niczym norweska saga w odcinkach.</p> <p>O autorce: trzykrotnie nominowana do Grand Press w kategoriach publicystyka i dziennikarstwo specjalistyczne. Laureatka nagrody Pióro Nadziei Amnesty International Polska.</p>
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 140x205
Liczba stron: 240
ISBN: 9788367216821
Wprowadzono: 12.10.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Kanał Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami - Agnieszka Fiedorowicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Pasjonistka

ilość recenzji:1

12-10-2022 20:27

KANAŁ. Co mówią dentyści, kiedy nie trzymają języka za zębami - Agnieszka Fiedorowicz.
Kiedy zobaczyłam ten tytuł i okładkę, wiedziałam, że to musi być książka dla mnie. Ci co wiedzą, to pewnie już się uśmiechają, a Ci co nie, to oświadczam wszem i wobec, że mam coś tam wspólnego z zębami :p.
O czym jest ta pozycja?
Zacznę od tego, że to, czy boisz się dentysty, czy też nie, nie ma wpływu na to jak ocenisz książkę. Żartuję. Oczywiście, że ma. Inaczej odbierze ją ktoś, kto jest dentystą, pracuje w gabinecie, chodzi często a inaczej ktoś, kto stroni od tego jak od ognia szatańskiego!
Ale po kolei.
Agnieszka Fiedorowicz chciała odpowiedzieć na często zadawane pytania, które padają od laików, osób zainteresowanych, ale nie związanych bezpośrednio ze stomatologią.
Ile kosztuje utrzymanie gabinetu? Czemu tak DUŻO płacimy za zęby? Itd.
Przeplata to mniej lub bardziej zabawnymi historyjkami, przez co czytało mi się lekko i szybko. Zdążyłam wypić kubek herbaty i byłam po lekturze. Nie żebym piła ją szybko. Ale tak, była przyjemna.
Z wieloma historiami sama się utożsamiam. Miałam okazję wchodzić z pacjentką (+40) za rękę do gabinetu. Rozmawiać dłużej z innym pacjentem, by go uspokoić. Pomagać i wspierać. Bo się boją. Bo się bali. I pewnie niektórzy bać będą.
To nie jest tak, że zawsze wskakuję na fotel jak łania, by być na miejscu pacjenta bo przecież nie ma się czego bać. Nie, nie. Też się boję, a znajomi dentyści wiedzą, że Karolci trzeba najpierw żalikiem a dopiero później strzykawką znieczulać.
Ale do dentysty chodzić trzeba, bo jeśli chcecie być zdrowi na całym ciele, to bez tego się nie obejdzie.
Dla mnie książka w formie ciekawostki i myślę, że spodoba się każdemu :).

Czy recenzja była pomocna?