Kiedy związane ręce zapewniają przewagę
Siła przetargowa Unii Europejskiej w negocjacjach międzynarodowych O Akcji
Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
książka
Wydawnictwo SCHOLAR |
Oprawa miękka |
Liczba stron 266 |
- Wysyłamy w 24h - 48h
-
Opis produktu:
Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby słabsza strona wygrała w negocjacjach z silniejszym adwersarzem? Szukając odpowiedzi na to pytanie, autorzy książki analizują negocjacje Unii Europejskiej z Rosją, ze Szwajcarią i ze Stanami Zjednoczonymi i badają wpływ, jaki na wynik tych negocjacji wywierały ograniczenia instytucjonalne po obu stronach. Na podstawie założeń teoretycznych Thomasa Schellinga i Georgeaa Tsebelisa dochodzą do wniosku, że Unia najskuteczniej negocjuje według zasad międzyrządowych, ale tylko wtedy, kiedy jej cel w tych negocjacjach jest mniej ambitny (i mniej oddalony od status quo ante) niż cel jej adwersarza.
Książka stanowi bogate źródło informacji o systemach politycznych państw UE. Omawia kontrowersyjne negocjacje UE z innymi państwami, między innymi dotyczące transferu danych pasażerów lotniczych między USA i Polską oraz przyjmowania więźniów z Guantanamo przez państwa strefy Schengen.
Klaus Bachmann - profesor politologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, wykładowca m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim i na uniwersytetach w Wiedniu, Bordeaux, Stellenbosch (RPA), Johns Hopkins University (Washington D.C.) i Renmin University w Pekinie, specjalizuje się w problemach integracji europejskiej. Szczególnie interesują go reformy traktatów i procesy podejmowania decyzji. Zajmuje się także zagadnieniem sprawiedliwości tranzycyjnej (transitional justice).
Katarzyna Decko - magister stosunków międzynarodowych, doktorantka w Zakładzie Studiów nad Unią Europejską na Uniwersytecie Wrocławskim, magister filologii angielskiej, nauczycielka oraz trenerka. Zajmuje się teorią gier, historią i systemem politycznym Stanów Zjednoczonych, negocjacjami Unii Europejskiej z państwami trzecimi oraz jej wewnętrznym procesem decyzyjnym.
Agata Rusek - magister stosunków międzynarodowych, doktorantka w Zakładzie Studiów nad Unią Europejską Uniwersytetu Wrocławskiego, zawodowy animator społeczności lokalnych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z procesami decyzyjnymi i polityką społeczną.
Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.