Zmysły odgrywają w życiu człowieka ogromną rolę. To dzięki nim mamy możliwość odbierać zewnętrzne i wewnętrzne bodźce. Widzimy, czujemy, słyszymy, wszystko to jest takie oczywiste, ale gdyby spojrzeć głębiej, każda ta czynność to fascynujący proces zachodzący w naszym organizmie, w którym czasem pojawiają się tajemnicze i jakże poważne błędy.
Jak funkcjonować, gdy zmysły zaczynają zawodzić i przestają działać prawidłowo?
Co wpływa na to, jak postrzegamy otoczenie?
I jak zaskakujące zaburzenia neurologiczne mogą spotkać człowieka?
A to tylko kilka pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w pasjonującej, jakże rzetelnej książce doktora Guya Leschzinera, do którego zgłaszają się ludzie z całego świata.
Ta książka, to zbiór autentycznych historii, w której przedstawiono losy pacjentów. Każdy z nich jest nietypowym przypadkiem medycznym, ale także wyrazistą osobowością, ściganą przez poważne dramaty osobiste. Na przykładzie nietypowych, tajemniczych chorób, znakomity neurolog nie tylko szczegółowo wyjaśnia, jak działają ludzkie zmysły, ale także prezentuje, jak zmienia się życie człowieka, gdy ich praca zostaje zaburzona. Wszystkie te fascynujące, choć zarazem przerażające przypadki udowadniają, że na to, jak odbieramy otoczenie, ogromny wpływ ma mózg, ale także nasze osobiste doświadczenia, które organizm potrafi kompensować na różne, niekiedy trudne do zrozumienia sposoby.
Począwszy od braku czucia bólu, poprzez utratę wzroku, rozmaite omamy dźwiękowe,wzrokowe, dotykowe, aż po brutalne napady epilepsji, migreny, stwardnienie rozsiane czy ból fantomowy. W tej niezwykłej pozycji znajdziecie mnóstwo porażających historii o ludzkich zmysłach, które zaczęły zawodzić, zmieniając tym samym życie chorych i ich rodzin diametralnie. Fascynująca, skłaniająca do zadumy, ale także przerażająca, bo uświadamiająca, że sposób, w jaki funkcjonujemy, nie musi być nam dany na zawsze! Bezsprzecznie, ?Kobieta, która widziała zombie. Kiedy zmysły stają się twoim wrogiem? to fascynująca książka, która nie tylko funduje porcję wiedzy o ludzkim organizmie, ale też daje do myślenia i zostaje w pamięci już na zawsze!
Opinia bierze udział w konkursie