SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Koniak i Daktyle

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Rozpisani.pl
Oprawa miękka
Liczba stron 304
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • IPP kod Lato25 produkty

Opis produktu:

`Koniak i Daktyle` to notatki z życia polskiego fotografa w San Francisco z lat 1975-85. Uciekając z szarego PRL-u, Majewski, absolwent ASP, zaczyna tam nowe życie. Jako jedyny Polak chwyta w ręce starego Pentakona 6x6 i zaczyna współpracę z legendarnym `Rolling Stone` w mieście, które w tym czasie jest nieoficjalną stolicą hippisów. W redakcji uczy się fotoreporterki od najlepszych - Jima Marshalla i Annie Leibovitz. Fotografując gwiazdy rocka i Hollywood, podgląda od podszewki ich świat. Dzięki temu czytelnik poznaje z pierwszej ręki historie największych grup i wokalistów tamtego okresu - m.in. The Doobie Brothers, The Who, The Rolling Stones czy Santany oraz uczestniczy w największych balangach tamtych kolorowych czasów.
Kultowa książka `Koniak i Daktyl`- wprowadza nas w życie San Francisco, które w latach 70. było stolicą hippisów, wolnym i najbardziej tolerancyjnym miastem na świecie. Tutaj pod palmami Kalifornii za posiadanie małej ilości marihuany płaciło się tylko mandat 100 $, gdy tymczasem w innych amerykańskich stanach można było trafić do aresztu. Legalne wtedy LSD zamieniło San Francisco w krainę baśni z 1001 nocy, a emancypacja młodych dziewczyn przez pigułki antykoncepcyjne dała hippisom free love. Do tego raju na ziemi dostał się Marek Majewski, jedyny Polak współpracujący z pismem `Rolling Stone`, opisując ten wyzwolony świat w swojej kultowej książce.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 125x185
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-941731-3-5
Wprowadzono: 16.06.2015

RECENZJE - książki - Koniak i Daktyle - Marek Majewski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 9 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Iwona

ilość recenzji:198

brak oceny 18-06-2016 21:17

Polska lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku była szara i ponura. Szczególnie jeśli zestawi się ją z zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych, a zawłaszcza z San Francisco, które w tym czasie zostało okrzyknięte stolicą hippisowskiej młodzieży. Dzieci kwiaty, wiatr we włosach, psychodeliczne kolory, muzyka i narkotyki? To właśnie do San Francisco uciekł z naszego kraju Marek Majewski, fotograf, który współpracował z magazynem ?Rolling Stone? oraz innymi pismami muzycznymi. Dzięki temu miał okazję fotografować takie gwiazdy, jak Carlos Santana czy Irene Cara, której gwiazda rozbłysła mocno po filmach Flash Dance i Fame.

Książka Koniak i daktyle to zapis wspomnień Marka Majewskiego z tamtego kolorowego okresu. Jest to jego swoista autobiografia, w której porusza wiele kwestii, o których w Polsce w ówczesnym czasie w ogóle się nie mówiło, a i teraz często są to tematy tabu.

Odpowiadając na pytania zadane na początku, mogę śmiało powiedzieć, że jest to książka przeznaczona wyłącznie dla dorosłych, a może jeszcze inaczej ? dla ludzi dojrzałych i otwartych, gdyż nie każdemu może przypaść do gustu estetyka życia, jaką opisuje autor.

Marek Majewski dał się porwać nie tylko wolnej, niczym nieskrępowanej miłości oraz muzyce? W książce opisuje swoje życie zawodowe, prywatne i intymne. Porusza także temat narkotyków. Hasłem przewodnim książki mogłoby być ?sex, drugs and rock&roll po polsku?. Opisy jego życia mogę porównać do tego, co czytałam już wcześniej o tym okresie, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w Europie. Poza tym z publikacji można dowiedzieć się co nieco o świecie muzyki, fotografii i sztuki.

Książka jest napisana ciekawym, plastycznym językiem. Między słowami możemy ?usłyszeć? muzykę największych gigantów tego okresu ? Santany, Rolling Stonesów, Beatlesów i Erica Claptona. Mimo że nie do końca to moje klimaty i miejscami opowieść nieco mnie znużyła, Koniak i daktyle czytało mi się nawet dobrze. Mnie najbardziej zaciekawiły momenty, w których autor opisuje swoją pracę, będącą jednocześnie jego wielką pasją.

Książka na pewno przypadnie do gustu osobom zainteresowanym muzyką lat 60. oraz specyficznym klimatem hippisowskiej komuny.

Czy recenzja była pomocna?