SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Księga szkiców pana Geoffreya Crayona

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe UMK
Oprawa twarda w obwolucie
Liczba stron 580
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

Podróż do świata, który już nie istnieje. Ale na cóż mamy wyobraźnię? Romantyzm w czystej postaci. Oto amerykański wędrowiec po starej Anglii pełnej historycznych pamiątek, wiejskich kościołów, ogrodów i ekscentryków jest naszym przewodnikiem, współczesnym cicerone, który intryguje opowieściami, legendami i porównaniami z przemianami w rodzinnym kraju: stare w świetle nowego, tradycyjne w tyglu nowoczesnego. Z wyszlifowanym szkiełkiem i z wnikliwym okiem pana Irvinga-Crayona przechadzamy się i dziwimy na każdym kroku. Bez afektacji, bez patosu, bez górnolotnych idei. I tęsknimy za światem, co przeminął. Jakże tęsknimy.

Wstęp i przekład z języka angielskiego: Agnieszka Markuszewska, Mirosław Strzyżewski

Współpraca: Ludwik Jasiński

Objaśnienia: Agnieszka Markuszewska

prof. dr hab. Mirosław Strzyżewski 

Historyk literatury i edytor, pracuje w Katedrze Edytorstwa i Literatury Polskiej UMK, autor książek: "Działalność  krytyczna Maurycego Mochnackiego" (1994), "Michał Podczaszyński. Zapomniany romantyk" (1999), "Maurycy Mochnacki. Rozprawy literackie" (2000; 2 wyd. - 2004), "Mickiewicz wśród krytyków. Studia o przemianach i formach romantycznej krytyki w Polsce" (2001), "Henryk Elzenberg

i literatura" (2003), "Romantyczna nieskończoność. Studium identyfikacji pojęcia" (2010), "Romantyczne sfery muzykalne" (2010); redaktor naukowy tomów zbiorowych: "Polska krytyka literacka w XIX w." (2005), "Z warsztatu edytora dzieł romantyków" (2008), "Rozmaitości warsztatowe" (2010), "Dyskursy krytycznoliterackie 1764-1918. Wokół "Słownika polskiej krytyki literackiej"; redaktor naukowy "Dzieł zebranych" Zygmunta Krasińskiego (2017). Twórca i Przewodniczący Rady Naukowej czasopisma "Sztuka Edycji. Studia Tekstologiczne i Edytorskie"; ponadto autor wielu rozpraw, artykułów, recenzji i szkiców krytycznoliterackich. Dyrektor Wydawnictwa Naukowego UMK.

dr Agnieszka Markuszewska 

Doktor nauk humanistycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Tekstologii i Edytorstwa Dzieł Literackich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, redaktor oraz koordynator projektów edytorskich (w tym m.in. serii Fundacji na rzecz Nauki Polskiej) w Wydawnictwie Naukowym UMK. Autorka kilkunastu artykułów poświęconych dziewiętnastowiecznej epistolografii i problematyce tekstologiczno-edytorskiej drukowanych w czasopismach naukowych i książkach zbiorowych.

W ramach nowego wydania Dzieł zebranych Zygmunta Krasińskiego opracowała tomy Małe formy narracyjne (razem z D. Kulczycką) i Proza poetycka (dwie części) oraz jako suplement do tej edycji tom korespondencji literackiej. Współzałożycielka i redaktor naczelna czasopisma filologicznego "Sztuka Edycji. Studia Tekstologiczne i Edytorskie". Stypendystka Towarzystwa Historyczno-Literackiego w Paryżu.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UMK
Oprawa: twarda w obwolucie
Wymiary: 0x0
Liczba stron: 580
ISBN: 9788323153344
Wprowadzono: 26.05.2024

RECENZJE - książki - Księga szkiców pana Geoffreya Crayona

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: