SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Łagodna dyscyplina Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Laurum
Data wydania 2020
Oprawa miękka
Liczba stron 372
  • Wysyłka Kup teraz, a produkt wyruszy do Ciebie już w poniedziałek!
    Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

W jaki sposób szacunek, empatia i mądre wyznaczanie granic pomagają wychowywać uważne, samodzielne i szczęśliwe dzieci.

Sarah Ockwell-Smith obala wiele mitów, które nagromadziły się wokół kar i motywowania dzieci, i proponuje alternatywne, efektywne podejście, u którego podstaw leży szacunek do dziecka. Nie należy jednak mylić go z rozpieszczaniem czy ignorowaniem niepożądanych zachowań - w centrum jej metody leżą zrozumienie i realistyczne oczekiwania względem dzieci, a także właściwe reagowanie na złe zachowanie. Proponowana przez nią łagodna dyscyplina skupia się na nauczaniu i uczeniu się zamiast na karach i nagrodach.

Znakiem rozpoznawczym Sarah Ockwell-Smith jest praktyczne, świeże podejście i skupienie się nie tyle na `filozofii` i teoretyzowaniu, ile na zaradzeniu konkretnym problemom. Dlatego wśród poruszanych w książce tematów znajdziemy propozycje rozwiązań na:

- dąsanie się i płacz,

- agresywne czy niszczycielskie zachowania,

- niesłuchanie i odmawianie posłuszeństwa,

- bezczelność i pyskowanie,

- rywalizację między rodzeństwem,

- kłamanie,

- przeklinanie,

- niską samoocenę i brak pewności siebie.

Łagodna dyscyplina znajdzie zastosowanie w odniesieniu do dzieci w różnym wieku - od raczkujących maluchów po nastolatków. Ta książka to mnóstwo motywacji i zestaw narzędzi do zmiany podejścia na bardziej uważne współczujące.

***

Czy dyscyplina może być łagodna? Sarah Ockwell-Smith przekonuje, że wychowywanie dzieci to przede wszystkim praca nad sobą i wzajemne inspirowanie do rozwoju. Zachęca, aby bliskie relacje budować na uważności, empatii i szacunku. A także wiedzy o sobie i dzieciach - bo przecież nie karzemy ryby za to, że nie umie chodzić.

- Anna Kario-Skoczylas, blog bezkarinagród.pl

Nareszcie książka, która koncentruje się na rozwiązaniach z poszanowaniem obu stron - z uwzględnieniem trudności zarówno u dorosłego, jak i u dziecka. Drogą do celu jest więc zrozumienie i bliskość, nazywanie potrzeb i emocji, a także realistyczne oczekiwania. Zaskoczy Was ilość konkretnych sytuacji, przykładów i rozwiązań!

- Patrycja Ptaszek, blog mamowato.pl
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Wydawnictwa: MT Biznes
Kategoria: książki dla przyszłych rodziców,  książki o emocjach,  Poradniki,  Rodzina i dzieci
Wydawnictwo: Laurum
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2020
Wymiary: 141
Liczba stron: 372
Wprowadzono: 16.04.2020

RECENZJE - książki - Łagodna dyscyplina Jak wychować samodzielne, empatyczne i szczęśliwe dzieci - Sarah Ockwell-Smith

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3/5 ( 2 oceny )
  • 5
    0
  • 4
    0
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

KonfabulaPL

ilość recenzji:1

27-09-2020 19:22

W naszym domu po jej przeczytaniu nastąpiła mała rewolucja. W końcu zrozumiała, że kara w postaci braku telefonu czy komputera, bo ktoś nie sprzątnął po sobie naczyń raczej jest bez sensu, za to ma sens, jeśli zamiast na e-lekcjach syn wolał spędzić czas grając na smartfonie. Choć sama książka Sarah Ockwell-Smith jest ciekawa i dobra na początek, by przejrzeć na oczy, to poświęca zbyt wiele stron na wyjaśnienie, dlaczego powszechne metody dyscypliny są nieodpowiednie, a zbyt mało na wyjaśnienie, czym różni się od nich delikatna dyscyplina i dlaczego może być lepsza. Chociaż uznaje fakt, że rodzice mogą czasami potrzebować innych metod dyscypliny, nie wyjaśnia, w jaki sposób można to zrobić przy łagodnym sposobie myślenia. Ogólnie brakuje konkretnych sugestii, choć doceniam, że rozdziały zawierały prawdziwe historie, które nieco czasem pomagały. Z resztą: dzieci są tak różne, że chyba nawet konkretne sugestie nie byłyby wystarczające, by każdy rodzic z nich w pełni skorzystał. Warto jednak próbować, czytać i próbować.

Czy recenzja była pomocna?