SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Lato w pionierskiej chuście

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Insignis Media
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 492

Opis produktu:

Lato 1986 roku. Obóz pionierski Jaskółka. ZSRR. Szesnastoletni Jura przyjeżdża do Jaskółki w każde wakacje. Zna tu wszystko i wszystkich. Po kolejnym turnusie nie spodziewa się więc niczego ciekawego. A jednak już pierwszego dnia okazuje się, że ostatnie lato spędzone wśród pionierów będzie naprawdę wyjątkowe. W szeregach obozowej kadry pojawił się nowy zastępowy ? osiemnastoletni Wołodia. Chłopcy dobrze się dogadują i spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Jura długo nie potrafi nazwać uczuć, które rodzą się w nim wobec Wołodii. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczył. Swoją miłość Jura i Wołodia muszą utrzymywać w tajemnicy. W Związku Radzieckim homoseksualizm jest przestępstwem. Dwadzieścia lat później Jura wraca do ?Jaskółki?, by szukać śladów pierwszej i najważniejszej miłości swojego życia. Czy uda mu się odnaleźć także samego Wołodię? Przeczytaj najbardziej przejmujący romans tego lata i uwierz, że miłość pokona wszystkie przeszkody. WSZYSTKIE. O autorkach Katierina Silwanowa urodziła się w Charkowie w Ukrainie. Ukończyła Charkowski Narodowy Uniwersytet Rolniczy i zaczęła pisać w wieku 21 lat. Później przeprowadziła się do Niżnego Nowogrodu, gdzie pracowała, a wolny czas spędzała na pisaniu. W wieku 24 lat Katerina poznała Jelenę Malisową. Razem rozpoczęły pracę nad ?Latem w pionierskiej chuście?. Elena Malisova urodziła się w prowincjonalnym radzieckim mieście u schyłku lat osiemdziesiątych. Dorastając, pisała wiersze, które były publikowane w lokalnych gazetach. Przeprowadziła się do Moskwy na początku dwudziestego pierwszego wieku. W latach 2012?2016 pisała opowiadania i powieści queerowe. Popularność zdobyła w 2016 roku, kiedy napisała wspólnie z Katieriną Silwanową powieść ?Lato w pionierskiej chuście?.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura piękna,  Dla kobiet,  Powieść psychologiczna,  Powieść społeczno-obyczajowa,  książki na lato
Wydawnictwo: Insignis Media
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 140x210
Liczba stron: 492
ISBN: 9788367710206
Wprowadzono: 12.07.2023

RECENZJE - książki - Lato w pionierskiej chuście - Jelena Malisova, Katierina Silwanowa

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

booksbybookaholic

ilość recenzji:142

12-07-2023 16:48

"Lato w pionierskiej chuście" to jedna z tych książek, które początkowo chciałam ocenić zdecydowanie niżej. Jednak im dalej zagłębiałam się w fabułę i związywałam się z bohaterami, tym bardziej zakochiwałam się w przedstawionym klimacie, a ostatecznie książka zafundowała mi ogromnego czytelniczego kaca. Dlatego jeśli się wahacie, koniecznie dajcie jej szansę!


To już ostatnie kolonie Jury w obozie pionierskim "Jaskółka". Z całą pewnością można je też określić mianem najbardziej niezapomnianych, bo to na nich po raz pierwszy poznaje Wołodię- młodego zastępowego, z którym się zaprzyjaźnia. W miarę upływu czasu odkrywa, że coraz trudniej znieść mu myśl o rozstaniu a spotkania z Wołodią sprawiają mu o wiele więcej przyjemności niż ze zwykłym przyjacielem. Po latach wraca na miejsce i wspomina swoją pierwszą miłość. Czy jest szansa na jej odbudowanie?


Klimat książki kojarzył mi się z letnim obozem właśnie. Akcja postępowała do przodu w dość powolnym tempie, a my poznawaliśmy coraz lepiej realia życia młodych pionierów. To właśnie to tempo początkowo zniechęcało mnie do kontynuowania lektury, bo miejscami akcja się dłużyła, jednak wraz z postępem historii coraz ciężej było mi się oderwać. Na ostatnich 100 stronach autorki skompresowały kilka(naście) lat życia bohaterów i od tego momentu nie mogłam już narzekać na nudę.


Autorki silnie osadzają książkę w historycznych realiach, dzięki czemu można poznać bliżej funkcjonowanie w ZSRR. Dodatkowo odmalowują obraz życia osób z mniejszości seksualnych w tamtym czasie, który łamie serce. Chłopcy nie wiedzą, co oznaczają ich uczucia i są skonstruowani na zasadzie przeciwieństw. Jeden jest pewny swojego zakochania, drugi czuje wstręt do samego siebie. Ta postawa naprawdę łamała serce. Bardzo polubiłam ich obu. Uważam, że mieli świetną chemię i kibicowałam rozwojowi ich relacji.


Dużą rolę w książce odgrywa też muzyka, szczególne klasyczna, także dla fanów chociażby Czajkowskiego będzie to wyjątkowe przeżycie.


Zakończenie ogromnie mnie wzruszyło i jednocześnie ubolewam, że to koniec mojej przygody z bohaterami. Naprawdę się z nimi zżyłam i z chęcią poznałabym ich dalsze losy.


"Lato w pionierskiej chuście" to książka wyjątkowa, która na długo zostanie w mojej pamięci. Nie jest pozbawiona wad. Styl pisania jest czasami zbyt prosty a akcja powolna (nie pomaga niestety mały druk, przez który miejscami moje oczy płakały), ale zachwyciła mnie budowaniem naturalnej i wielowymiarowej relacji między bohaterami. Swoim letnim, obozowym klimatem idealnie nada się na obecną porę roku.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?