SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ludzka wolność i jej granice (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
Oprawa twarda
Liczba stron 294
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • Inpost Pay Okazje

Opis produktu:

Książka otwiera serię Biblioteki Filozofii Realistycznej. Książka ukazuje sens ludzkiej wolności. Podejmuje także ważne pytanie o to czy i jakie są granice wolności człowieka. Wolność jest istotną cechą i sposobem specyficznie ludzkiego działania, a jej podstawą akt decyzji dokonujący się w oparciu o poznaną prawdę o dobru. Ukazanie mechanizmu ludzkich wyborów z odwołaniem się do celowości działania pozwala zakreślić płaszczyzny realizacji wolności: w życiu religijnym, naukowym, moralnym, prawnym, politycznym, ekonomicznym.<BR>
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Nauki humanistyczne,  Filozofia
Wydawnictwo: Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 153x215
Liczba stron: 294
ISBN: 9788360144213
Wprowadzono: 11.02.2021

Mieczysław Albert Krąpiec - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Ludzka wolność i jej granice - Mieczysław Albert Krąpiec

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
  • 5
    0
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

kru***************

ilość recenzji:1

3-11-2021 09:00

Książkę czyta się dobrze. Jeden z autorów - Mieczysław Krąpiec, już nieżyjący, był jednym z największych filozofów XX wieku, przedstawiciel nurtu neoscholastycznego, neotomistycznego. Mimo, że książkę czyta się dobrze, to jednak dostrzega się że autor szedł na ilość, nie jakość. Wiele myśli ma skrótową postać, aczkolwiek w porównaniu z masą filozofów nie jest źle. To co charakterystyczne dla tej serii książek, czyli Człowiek i .... to to że w każdej z nich zawarty jest element skrótowy pozostałych. Tak że wszystko się uzupełnia. Dlaczego naprawdę warto sięgnąć po tę książki, bowiem filozofia tomistyczna jest tą której ideałów nigdy nie zrealizowano, za to zrealizowano ideały marksistowskie, które okazały się być błędne. A teraz marksizm się odtwarza pod postacią neo czy filozofii postmodernistycznej i jest ponownie wdrażany w życie społeczne. Jednym z największych jego przedstawicieli jest komunista i żyd Zygmunt Bauman. Ta filozofia jest odwróceniem filozofii tomistycznej. Tak więc jeżeli ktoś dostrzega, że jest coś nie tak ze światem, to niech sięga po Krąpca i to studiuję, będzie bardziej rozumiał dlaczego czuje się w tym świecie nieswojo. Oprócz Krąpca poleciłbym Mieczysława Gogacza czy Entiene Gilsona. Ponoć inni przedstawiciele neotomizmu też są świetni, jednakże mi osobiście nigdy nie było dane ich przestudiować. Ta filozofia zasadniczo koncentruje się na problematyce społecznej, jeżeli chodzi o filozofię przyrody to poleciłbym np. jeszcze żyjącego Michała Hallera, jednakże, co warto zaznaczyć, jest on przeciwnikiem tomizm, skłaniając się bardziej do filozofii analitycznej, jak np. ateista Bertrand Russell.

Czy recenzja była pomocna?