Medyczne konta oszczędnościowe w finansowaniu opieki zdrowotnej
Koncepcja, modele, uwarunkowania O Akcji
Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
książka
Wydawnictwo Poltext |
Oprawa miękka |
Liczba stron 238 |
- Wysyłamy w 24h - 48h
-
Opis produktu:
Książka jest pierwszym w polskiej literaturze przedmiotu opracowaniem monograficznym, które w sposób kompleksowy obejmuje problematykę medycznych kont oszczędnościowych jako mechanizmu finansowania opieki zdrowotnej.
Autorka omawia koncepcję medycznych kont oszczędnościowych, w szczególności ich genezę, istotę, cele i znaczenie, a także dokonuje przeglądu i porównania programów medycznych kont oszczędnościowych funkcjonujących w Singapurze, USA, RPA i Chinach.
Istotnym aspektem jest analiza medycznych kont oszczędnościowych jako mechanizmu umożliwiającego finansowanie osobistych wydatków zdrowotnych w warunkach starzejących się społeczeństw. W tym ujęciu Autorka proponuje model służący do oszacowania wysokości wpłaty na takie konto, z wykorzystaniem metod aktuarialnych.Na zakończenie dokonuje analizy i oceny najważniejszych czynników systemowych i społeczno-ekonomicznych warunkujących zastosowanie medycznych kont oszczędnościowych w Polsce.
Dr Marta Borda - adiunkt w Katedrze Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od 2005 r. pracownik naukowy Katedry Ubezpieczeń Akademii Ekonomicznej (obecnie UE) we Wrocławiu. W 2006 r. jej praca doktorska pt. "Ryzyko i metody jego oceny w zarządzaniu finansami zakładów ubezpieczeń na życieâ" otrzymała III nagrodę w kategorii prac doktorskich V edycji Konkursu na najlepsze prace z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych organizowanego przez Rzecznika Ubezpieczonych, Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej oraz "Gazetę Ubezpieczeniową". Autorka i współautorka ponad 50 referatów i artykułów naukowych z zakresu ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń emerytalnych i zdrowotnych, finansowania ochrony zdrowia oraz finansów osobistych, współautorka kilku monografii, autorka monografii pt. "Ryzyko zarządzania finansami w zakładach ubezpieczeń na życie". W 2013 roku uczestniczyła jako ekspert w projekcie "Health and Benefits Management: review and analysis of international models of value based incentives" prowadzonym przez międzynarodową firmę consultingową "Matrix". Od 2013 r. jest redaktorem naczelnym czasopisma "International Journal of Commerce & Business Studies" wydawanego przez International Academy for Science & Technology Education and Research. Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne, które obejmuje prowadzenie zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów, wykłady w ramach studiów podyplomowych "Doradca finansowy", "Ubezpieczenia i zarządzanie ryzykiem" organizowanych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także prowadzenie zajęć w ramach szkoleń dla brokerów ubezpieczeniowych.
Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.