SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
  • Nowość
    image-nowość

książka

Wydawnictwo Bellona
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 272
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

Zachowaj mózg w świetnej formie! Poznaj tajniki funkcjonowania mózgu i dowiedz się, dlaczego sen, ćwiczenia, dieta, a nawet kontakty towarzyskie są tak ważne dla naszego zdrowia. Koncentrując się na kluczowych obszarach, takich jak dieta, sen, ćwiczenia, trening mózgu i emocje, ta książka wyjaśnia w prostych słowach naukowe podstawy tego, co naprawdę wpływa na nasz mózg, a także dostarcza praktycznych wskazówek i ćwiczeń poprawiających i wspierających funkcjonowanie mózgu zarówno w młodszym, jak i w starszym wieku.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: nowości
Kategoria: książki o emocjach,  książki o mózgu,  Poradniki,  Zdrowie
Wydawnictwo: Bellona
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 10x10
Liczba stron: 272
ISBN: 9788311175365
Wprowadzono: 25.09.2024

RECENZJE - książki - Moc mózgu - Catherine de Lange

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1102

30-09-2024 09:49

Im bliżej mi do pięćdziesiątki, tym częściej myślę o starzeniu się organizmu. I nie chodzi mi o zmarszczki, bo te (w miarę) z godnością przyjmuję, ale o choroby, które mogą wpłynąć na mój komfort życia. A ja oczywiście chciałabym żyć długo i w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Wiadomo, że nie na wszystko mamy wpływ, ale jednak możemy zrobić coś już dziś, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób związanych ze starzeniem się naszego organizmu.

Z wiekiem często pogarsza się nasza pamięć, koncentracja, a także pojawiają się choroby neurodegeneracyjne wpływające na funkcję motoryczną organizmu czy powodujące demencję. Jeśli mieliście styczność z osobą chorą na Alzheimera, to wiecie, jak przerażające jest to stopniowe tracenie samego siebie zarówno dla osoby chorej, jak i jej najbliższych. Z literatury nasuwa mi się od razu "Pamiętnik" Nicholasa Sparksa, na którym wypłakałam morze łez.

Catherine de Lange, dziennikarka naukowa, w opracowaniu "Moc mózgu. Jak żyć zdrowiej, szczęśliwiej i dłużej" przedstawia najnowsze wyniki badań z zakresu neurobiologii i psychologii, pozwalające odrobinę lepiej rozumieć funkcjonowanie naszego mózgu, organu, który kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic. Co jednak ważniejsze, czyni to w sposób przystępny i poparty wieloma przykładami.

Dzieląc treść na siedem części związanych z najistotniejszymi zagadnieniami wpływającymi na zdrowie naszego mózgu takimi jak dieta, sen, aktywność fizyczna, ćwiczenia umysłu, kontakty z ludźmi, zdrowie fizyczne i nasz własny charakter skupia się w dużej mierze na analizie tego, co możemy zrobić już teraz, by zapobiec negatywnym zmianom. I można powiedzieć, że nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że uczenie się czy słuchanie muzyki ma dobry wpływ na nasz mózg, ale już powiązanie zapalenia dziąseł, czy utraty słuchu z chorobą Alzheimera okazało się dla mnie sporym zaskoczeniem.

Przyznaję, że lektura daje sporo do myślenia, a wprowadzone w życie rady autorki oparte na przeprowadzonych badaniach naukowych mogą już teraz poprawić jego jakość i to bez szczególnych rewolucji. Jeśli więc nawet jeszcze nie myślicie o starości, ale chcielibyście lepiej spać, wiedzieć, co jeść, by poprawić sobie nastrój (i nie jest to niestety czekolada) lub mniej się stresować zachęcam do sięgnięcia po tę książkę. A dobre nawyki wprowadzone już teraz mogą mieć duży wpływ na wysoką jakość naszego życia w przyszłości.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?