SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Mocarne mózgi

Autor:

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Insignis Media
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 112
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

Liczba ludzi, którzy żyli do tej pory na Ziemi, to jakieś sto miliardów. Gdyby ta książka miała opisywać ich wszystkich, byłaby zdecydowanie za gruba. Dlatego przeczytasz tu o zaledwie dziesięciu osobach - ale tych dziesięciu osobach, które zmieniły świat na zawsze. Kto to taki? Na przykład Ada Lovelace, która dwieście lat temu wymyśliła programowanie (choć nie wolno jej było chodzić do biblioteki). Albo Thomas Edison, który wynalazł kamerę, żarówkę i urządzenie do nagrywania dźwięku. (Choć w wieku dwunastu lat rzucił szkołę). Czy Amelia Earhart, pierwsza kobieta, która samotnie przeleciała nad ogromnym oceanem w maleńkim samolociku (choć wtedy w trakcie lotu nie puszczano filmów. Ależ się musiała wynudzić). Mocarne mózgi- to zawierająca (tak na oko) 4 523 825 faktów książka, która w przezabawny sposób upamiętnia dokonania dziesięciu najgenialniejszych umysłów w historii, stworzona przez okupującego listy bestsellerów Adama Kaya oraz genialnego rysownika Henryego Pakera, znanych także z dwóch innych ze wszech miar interesujących pozycji: Twojej anatomii- i Bardzo niesamowitej medycyny-.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Dla dzieci,  Książki edukacyjne,  Książki kreatywne i aktywizujące,  książki o mózgu
Wydawnictwo: Insignis Media
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 155x235
Liczba stron: 112
ISBN: 978-83-67710-60-2
Wprowadzono: 25.10.2023

RECENZJE - książki - Mocarne mózgi - Adam Kay

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 4 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Bookendorfina

ilość recenzji:1545

8-01-2024 17:29

"Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, nie rozumiesz tego wystarczająco dobrze.?

Styl narracji szalenie sympatyczny, zawiera sporą dawkę humoru, czym zdecydowanie ujmuje młodych czytelników. Chociaż cechuje się powtarzalnością pewnych sformułowań i kontekstów sytuacyjnych, zwłaszcza w odniesieniu do krytycznego tonu ciotki Prunelli, co dorosłych może nieco uwierać, ale publikacja kierowana jest do młodzieży, zatem należy to uwzględnić w ocenie. Suczka Pippin nie ma sobie równych w podtrzymywaniu dobrej zabawy w psoceniu i brojeniu. Jeśli chodzi o zawartość merytoryczną ?Mocarnych mózgów?, również mam kilka uwag, zwłaszcza w aspekcie nie zawsze trzymających się faktów, czy dużych uproszczeń w przedstawianych sylwetkach ludzi w znaczący sposób zmieniających świat. Ale i w tym obszarze, do pewnego stopnia, można obronić książkę. Zafałszowane uogólnienia krążą w ogólnej wiedzy cywilizacyjnej i młodzież z pewnością, wcześniej czy później, zetknie się z zaprzeczeniami, właściwymi interpretacjami tożsamości wynalazków, ważności aktywności naukowej, czy szczególności idei z punktu widzenia przeszłości, przeprowadzi zestawienie teorii... Bookendorfina

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Joanna

ilość recenzji:1020

29-10-2023 19:45

Idealna książka dla dzieci nie istnieje? Sięgnijcie po ?Mocarne mózgi?, a zobaczycie, że jest inaczej! :-)

W piórze Adama Kaya zakochałam się dawno temu i jedyne, czego żałuję to faktu, że nadal zbyt mało jest książek jego Autorstwa na rynku. Z ciekawością sięgnęłam po jego najnowszą pozycję, tym razem skierowaną do młodszych czytelników. I, jak zwykle zresztą, Kay mnie nie zawiódł.

?Mocarne mózgi? opowiada o dziesięciu znanych osobistościach, które dzięki swojej inteligencji ukształtowały funkcjonowanie dzisiejszego świata. Thomas Edison, Albert Einstein, Amelia Earhart to tylko niektóre z nazwisk, którym poświęcono czas w tej pozycji. Przyznam szczerze, że zdarzyły się osoby, których nie znałam, więc i dorośli mogą dzięki tej pozycji poszerzyć swoją wiedzę. Warto jednak podkreślić to, co w mojej ocenie najważniejsze ? ta książka w ogóle nie jest nudna! Ona sama w sobie zapewnia przednią zabawę, a nowinki, których się z niej dowiadujemy, mimochodem do nas trafiają- przy okazji przygody, jaką możemy przeżyć w trakcie lektury. Napisana genialnym, błyskotliwym, dowcipnym i niezwykle przystępnym językiem sprawia, że płyniemy przez jej treść z niebywałą przyjemnością. Z uwagi na to, że jest to książka dla dzieci to nie znajdziemy tu suchych faktów ? każdy rozdział kończy się zabawą ?Fakt, czy fałsz?, a potem przechodzimy do Wykrywacza kłamstw, który sprawdzi, co zapamiętaliśmy. Brawurowe dopiski ciotecznej babki Prunelli do treści dodają humoru tej pozycji oraz pokazują niesamowity dystans do siebie Kaya. A wisienką na torcie jest multum ilustracji Henry `ego Parkera, dzięki którym książka naprawdę nabiera wyrazu, a one same idealnie dopełniają jej treści. Dodatkowym atutem jest to, że po książce można pisać ? do czego zachęca sam Autor w niektórych miejscach. Ja jestem zachwycona tą pozycją i gorąco ją polecam!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

jul*********************

ilość recenzji:148

29-10-2023 17:23

"Mocarne mózgi" to kolejna książka Adama Kaya przeznaczona dla młodszych czytelników, ale ja jako ogromna fanka jego twórczości nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Tym razem autor przedstawia 10 postaci, których wkład w rozwój nauki i świadomości był naprawdę nieoceniony. W formie krótkich i dowcipnych rozdziałów opisuje ich życie i najważniejsze osiągnięcia, a całość zwieńczona jest świetną zabawą w wykrywanie kłamstw. Na koniec rozdziału Adam podrzuca nam też ciekawe cytaty wypowiedziane przez te osoby i to była chyba ta część, która podobała mi się najbardziej. Całość jest charakterystyczna dla autora. Na każdej stronie znajdziemy dowcipne ilustracje, komentarze ciotki Prunelli i całą masę żartów (tych mniej i bardziej śmiesznych). Nie ukrywam, że po książki Kaya sięgam w dużej mierze z sentymentu, ale dostrzegam, że te kierowane do młodszych czytelników nie sprawiają mi tyle frajdy co kiedyś, przede wszystkim przez dość proste poczucie humoru. Nie wiem jednak, czy jest to powód, by obniżać ocenie książce, bo umówmy się, nie jestem jej grupą docelową. Za co rzeczywiście ocenę obniżyć mogę bez wyrzutów sumienia to objętość książki. W porównaniu z poprzednimi przewodnikami autorka ten wypada dość blado, bo może się pochwalić około 100 stronami. Dodając do tego fakt, że większość strony często zajmują rysunki, samej treści jest tu bardzo mało i czułam duży niedosyty. Każda z postaci jest potraktowana bardzo pobieżnie i brakowało mi lepszego skupienia się na ich życiu i dokonaniach. I nie oczekuję, żeby autor starał się naukowo tłumaczyć ich osiągnięcia, ale jestem pewna, że w ich życiorysie znalazłoby się jeszcze wiele informacji, które aż prosiły się o rozwinięcie i zabawienie nawet młodszych odbiorców. Faktem jest jednak, ze "Mocarne mózgi" zdecydowanie zachęciły mnie do głębszego researchu. O istnieniu kilku z postaci nie miałam wcześniej pojęcia, a ich osiągnięcia wydały mi się na tyle ciekawe, że mam teraz ochotę poczytać o nich zdecydowanie więcej. Cieszę się, że znalazły miejsce na kartach tej książki, by kształcić kolejne pokolenia. No i tak jak wspominałam, podobały mi się zakończenia rozdziałów. Zabawa w dwie prawdy i kłamstwo dostarczyła wielu nieoczywistych ciekawostek o bohaterach, a ciekawe cytaty były naprawdę... no cóż, ciekawe. Jeśli więc chcecie poczytać więcej o Adzie, która za nic miała konwenanse i której zawdzięczamy programowanie, Edisonie, który wynalazł o wiele więcej niż żarówkę czy o ojcu transplantologii, ta książka będzie naprawdę świetnym wyborem i wprowadzeniem do dalszego drążenia tematu. Po raz kolejny Adam Kay stworzył przystępną książkę dla młodych odbiorców, która może poszerzyć ich horyzonty, I mimo że sama czuję niedosyty, ogromnie doceniam jego wkład.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

joa************

ilość recenzji:274

25-10-2023 23:09

23-10-2023
| Bliskie czytanie
Autor najśmieszniejszych, najbardziej zwariowanych książek o anatomii i medycynie, powraca z nowym tytułem! Do ?Twojej anatomii? i ?Bardzo niesamowitej medycyny? dołączyły ?Mocarne mózgi?. Tym razem, nie będziemy jednak zagłębiać się w medyczne niuanse budowy mózgu, a poznamy lepiej ich właścicieli! Adam Kay wybrał 11 osób, które swoją odwagą, determinacją i wiarą w siebie, zmieniły, bądź wciąż zmieniają świat! Dziesięć, o których być może już gdzieś słyszałeś i jedenastą, którą jesteś? Ty czytelniku! Tak! Zgadza się! Bo chociaż ta książka to genialnie pomyślany, na maksa śmieszny zbiór ciekawostek o znanych ?mózgowcach?, to ma też inny, ogromny atut - inspiruje, motywuje i wzmacnia dzieci. W książce znajdziecie sylwetki ?mocarnych mózgów? z najróżniejszych dziedzin i rejonów świata. Kobiet i mężczyzn, ludzi młodych i starszych. Od Alberta Einsteina, przez Katherine Johnson i Tima Berners-Lee, aż po Gretę Thunberg, czy Amelię Earhart. Lecz musicie wiedzieć, że żadna z tych minibiografii nie ma nic wspólnego z tradycyjnym życiorysem. Tutaj, dzieci uczą się o nich przy okazji salw śmiechu. Autor, od pierwszej do ostatniej strony, niepoprawnie sobie żartuje, przechwala się własnymi sukcesami i robi przytyki swojej ciotecznej babce Prunelli, która z kolei odgryza mu się złośliwie w notatkach na marginesie. W każdym rozdziale bawi się z czytelnikiem w ?Fakt czy fałsz?, wystawia bohaterom świadectwo szkolne, robi quizy z wykrywaczem kłamstw i komentuje ciekawe cytaty. Książka kończy się rozdziałem, w którym autor po raz kolejny dodaje dzieciom wiary w siebie i zaprasza je do zabawy w uzupełnienie własnej biografii. Jestem też zachwycona podziękowaniami, w których znalazła się piękna zachęta do czytania książek, tak w ogóle. Przy okazji zdradzę Wam, że ten tytuł został wydany w oryginale z okazji Światowego Dnia Książki 2023 r. Polecam! Jest super!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?