SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Moja misja wojenna

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo REBIS
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 288

Opis produktu:

Brawurowa historia polskiej arystokratki, jednej z najlepszych agentek alianckich w czasie II wojny światowej.Spisane przez Klementynę Mańkowską w latach osiemdziesiątych sensacyjne wspomnienia poznali najpierw czytelnicy we Francji i Niemczech, zanim w 2003 roku po raz pierwszy ukazały się w Polsce w bardzo ograniczonym nakładzie. Nowe wydanie Mojej misji wojennej zawiera wstęp syna autorki, Krzysztofa Mańkowskiego, napisany specjalnie do tej edycji, oraz wiele zdjęć z rodzinnego archiwum.Hrabina Klementyna Mańkowska była spokrewniona z najznamienitszymi polskimi rodami. Wyrzucona przez Niemców w grudniu 1939 roku z pałacu w Winnogórze, uciekła z dziećmi z transportu i trafiła do Warszawy. Tam wstąpiła do wciąż jeszcze owianej aurą tajemnicy organizacji Muszkieterów. Dzięki swoim kontaktom, także z arystokratami niemieckimi, oraz `aryjskiej` urodzie, już wkrótce zaczęła zdobywać bezcenne informacje wywiadowcze. W czerwcu 1940 roku zamieszkała na wyspie Noirmoutier na wybrzeżu Atlantyku. Pracując w niemieckiej komendanturze, dostarczała Muszkieterom dalsze bezcenne materiały, m.in. o planie `Barbarossa`. Po dłuższej obserwacji skontaktował się z nią wysoki rangą przedstawiciel Abwehry - Mańkowska przypuszczała, że był to sam Canaris - by przekazała aliantom informację o opozycji wobec Hitlera. Gdy po wielu perypetiach Mańkowska dotarła do Londynu, musiała stawić czoło nowym niebezpieczeństwom: Anglicy podejrzewali, że jest agentką Abwehry, a generał Sosnkowski ostrzegł, że może paść ofiarą zamachu II Oddziału AK.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Kategoria: Biografie i wspomnienia,  Wspomnienia,  Historia,  II wojna światowa,  Książki o wojnie
Wydawnictwo: REBIS
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 150x225
Liczba stron: 288
ISBN: 9788381884310
Wprowadzono: 22.04.2022

RECENZJE - książki - Moja misja wojenna - Mańkowska Klementyna

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Katarzyna Maciejewska.

ilość recenzji:414

4-06-2022 09:45

Bardzo ciekawe, doskonale spisane wspomnienia z okresu II wojny światowej.
Są to wspomnienia Klementyny hrabiny Mańkowskiej, wcześniej wydane we Francji i w Niemczech i dopiero po wielu latach u nas, kilka lat temu nakładem Wydawnictwa Kopia, a teraz po latach Wydawnictwa Rebis.
Historia i osobowość Mańkowskiej wymykają się wszelkim klasyfikacjom.
Urodzona w 1914 roku, piękna o aryjskim typie urody, bardzo inteligentna była jedną z najlepszych agentek - szpiegów cenionej polskiej organizacji konspiracyjno- wywiadowczej
Muszkieterowie. Równocześnie była blisko zaprzyjaźnioną z wysokimi oficerami
Wehrmachtu i była agentką Abwehry. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Niezwykła historia Klementyny Mańkowskiej udowadnia, że wszystko jest możliwe.
Można być polską arystokratką, agentką Abwehry i równocześnie najlepszą agentką aliancką.
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to sensacyjna książka, fikcyjna historia wymyślona np. przez Kena Folletta. Błąd. To autentyczna, choć naprawdę trudna do uwierzenia historia.
Pierwsze, co w trakcie lektury przychodzi na myśl to podziw dla tej z pozoru zwyczajnej i kobiety i niedowierzanie, jak udało się jej przetrwać, jak mogła to wszystko pogodzić, jakim cudem uniknęła śmierci? Odpowiedż na te i wiele innych pytań znajdziecie w tej bardzo ciekawej i świetnie napisanej książce.
Ozdobą wspomnień, zredagowanych przez samą autorkę, są liczne listy, dokumenty i fotografie miejsc, takich jak pałac w Winnogórze czy dom na plaży Noirmoutie, w których Mańkowska wraz z rodziną mieszkała. Wszystkie materiały pochodzą z rodzinnego archiwum. Nadaje to książce dodatkowego, niesamowitego klimatu. Niebanalna, niezwykła postać i równie niezwykle wspomnienia. Lektura dla każdego. Polecam. Czyta się wyśmienicie z wypiekami na twarzy.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?