SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Muza
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Liczba stron 320

Opis produktu:

Co tak naprawdę gwarantuje nam bezpieczeństwo na pokładzie?

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków lotniczych znanych z pierwszych stron gazet?

Ile zachodu kosztuje ludzkość stworzenie statystycznie najbezpieczniejszej formy transportu, jaką jest lot samolotem?

Christine Negroni przybliża świat lotnictwa i wyjaśnia zagadki związane z lataniem i wypadkami lotniczymi. Ze szczegółami opisuje najsłynniejsze katastrofy z przeszłości, ale też incydenty, w których w ostatniej chwili udało się uratować setki ludzkich istnień. Te historie uświadamiają, jak niewiele trzeba, by narazić życie wszystkich osób na pokładzie.

Autorka opowiada o wpływie warunków panujących w kokpicie i przedziale pasażerskim na reakcje pilotów i innych osób na pokładzie. Często nie dostrzegamy, jak bardzo `czynnik ludzki` wpływa na katastrofy, a także jak wielu tragedii udało się uniknąć dzięki przytomności pilotów i pracowników kontroli lotów.

Większość wypadków lotniczych to zdaniem autorki odmiany ograniczonej liczby scenariuszy: problemów z komunikacją, przesadnego zaufanie do technologii lub niezrozumienia jej, błędów w projektowaniu samolotów i silników, a także błędów popełnianych przez załogi, operatorów i mechaników.

Christine Negroni - dziennikarka specjalizująca się w tematyce lotniczej i podróży. Jej artykuły pojawiały się w The New York Times, Huffington Post oraz Fortune. Pracując dla ABC News spędziła pięć tygodni w Malezji, próbując odkryć, co stało się z zaginionym samolotem MH-370. Autorka dwóch książek o tematyce lotniczej.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 140x203
Liczba stron: 320
ISBN: 9788328718401
Wprowadzono: 27.09.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych - Christine Negroni

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 4 oceny )
  • 5
    4
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ksiazka_pachnie_kawa

ilość recenzji:62

9-11-2021 16:20

RECENZJA
Tymczasem fakty są takie, że w ciągu minionego stulecia komercyjnego lotnictwa bez śladu zniknęło ponad tuzin samolotów pasażerskich. A nawet wtedy, gdy zaginioną maszynę udaje się odnaleźć, czasami trudno stwierdzić, co poszło nie tak.
Jak to jest, że tak wielka maszyna, jaką jest samolot, znika bez śladu? Co dzieje się z ludźmi na pokładzie? Czy samolot został uprowadzony, a może doszło do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku w kabinie pilotów? To tylko jedne z nielicznych pytań, na które nigdy nie mogłam znaleźć odpowiedzi i które od zawsze pozostawały dla mnie zagadką. Nie ukrywam, że od zawsze nurtowały mnie te pytania. Nigdy nie mogłam zrozumieć tego, że nikt nie widział ani nie słyszał jak, ląduję czy też uderza w ziemie samolot.
Christine Negroni w swojej książce ?Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych? wprowadza nas w świat lotnictwa i pomaga w rozwiązaniu zagadek związanych z lataniem i wypadkami lotniczymi. Z wielką precyzyjnością i dokładnością opisuje nam słynne katastrofy lotnicze, w których w ostatniej chwili uratowano setki ludzi. Christine opowiada o wpływie warunków panujących w kokpicie i przedziale pasażerskim na reakcje pilotów i innych osób na pokładzie. Często nie dostrzegamy, jak bardzo ?czynnik ludzki? wpływa na katastrofy, a także jak wielu tragedii udało się uniknąć dzięki przytomności pilotów i pracowników kontroli lotów. Zdaniem autorki większość katastrof spowodowana jest nadmiernemu zaufaniu technologii, brak czy też problem z komunikacją z kontrolą lotów, zbyt duża ilość błędów popełnionych przy projektowaniu i budowaniu samolotów oraz błędy ludzkie: mechaników, operatorów itp.
Po przeczytaniu tej lektury stwierdziłam, że nigdy nie wsiądę na pokład samolotu. Od zawsze miałam jakiś awers do latania, a teraz moje obawy tylko się pogłębiły. Może to być spowodowane tym, że mam lęk wysokości. Boje się wchodzić po drabinie czy z wysokiego balkonu spojrzeć w dół. Chociaż jak to mówią, nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz. Reportaż ten czyta się szybko i z ciekawością. Autorka solidnie przygotowała się do omawianego problemu, ze szczegółami opisuje każdy przypadek oraz doświadczenia, jakie sama przeżyła. W ten sposób chce jak najbardziej przybliżyć czytelnikowi świat lotniczy oraz wszystko to, co z nim związane. Katastrofy opisane przez autorkę powodują dreszcze oraz mrożą krew w żyłach. W tym reportażu znalazłam wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeśli jesteście pasjonatami latania, lubicie ten świat wielkich mechanicznych ptaków, to ta książka jest dla Was.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Karolina

ilość recenzji:1

7-11-2021 23:57

Spokojnie, to tylko awaria

Mówią, że podróżowanie samolotem to najbezpieczniejszy sposób podróży, a samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. Po lekturze tego reportażu nie odważę się tego sprawdzać na własnej skórze.

Christine Negroni zabiera nas w swojej publikacji w świat lotnictwa, samolotów i katastrof lotniczych, które wstrząsały opinią publiczną na przestrzeni lat. Przybliża nam przyczyny wypadków, po warunki atmosferyczne, usterki techniczne, wady fabryczne, dekompresję, po błędy ludzkie czy hipoksję, której ulegają piloci na pewnej wysokości.

Opowiada w fascynujący sposób o najsłynniejszych katastrofach z przeszłości, ale też o przypadkach gdy przytomność umysłu i bohaterstwo pilotów i załogi samolotu pozwoliło posadzić samolot bez uszczerbku na życiu ludzkim. Czytając o tych historiach naprawdę krew się w żyłach mrozi, i pokazują one jak czasami niewiele trzeba, by doszło do katastrofy lub do otarcia się o nią. Naprawdę nigdy nie wsiądę do samolotu, zresztą tak jak Kramer z Vabanku 2, czyli riposta "Nikt mi nie powie, że to normalne by maszyna latała w powietrzu" ;)

Reportaż ten czyta się z ciekawością, widać przygotowanie autorki do omawianego tematu, publikację czyta się sprawnie, jej konstrukcja także to ułatwia, bowiem książka podzielona jest na pięć części, a każda na dość krótkie rozdziały. Cała publikacja napisana jest przystępnym językiem, autorka nie zarzuca nas jakimś specjalistycznym słownictwem z branży lotnictwa, ale jasno i klarownie wszystko opisuje.

Polecam ten reportaż wszystkim fanom samolotów, lotnictwa, a także tym, których intrygują zagadki katastrof samolotowych. Bardzo interesująca lektura ! Polecam !...

Czy recenzja była pomocna?

mommy_and_books

ilość recenzji:776

5-10-2021 13:06

Kto z nas nie leciał samolotem? W dzisiejszych czasach większość z nas wybiera ten bezpieczny środek transportu podróżując z kraju do kraju lub z miasta do miasta.
Rzadko bo rzadko, ale zdarzają się katastrofy lotnicze. Część z nich dzięki czarnym skrzynkom można wyjaśnić. A co się dzieje z tym przypadkami, których nie da się wyjaśnić?
Czasami bywa tak, że do katastrofy w przestworzach dochodzi przez głupią pomyłkę. Co w takim wypadku się robi? Nie wiecie? Nie martwcie się, też nie wiedziałam. Dzięki tej książce już wiem. W takim wypadku dane linie lotnicze zrobią wszystko, żeby fakty nie wyszły na jaw. Zacierają ślady, zabierają dowody i tak dalej. Co jeszcze robią? Wyjaśni wam sama autorka.
Bardzo świetna książka, która wciąga od początku aż do końca. Nie jest może lekka, ale da się ją czytać. Trudny temat, ponieważ w katastrofach giną ludzie, a winni tego nie chcą się przyznać. Często winą obarcza się zmarłych pilotów. Szok. Jak tak można. Niestety w dzisiejszych czasach ważniejsze są pieniądze niż człowiek. Przyznając się do winy dana linia lotnicza straciłaby mnóstwo klientów a co za tym idzie straciłaby dochody.
Jeżeli latacie samolotami to z całego serca polecam tą książkę.
Czy wiecie, że można sterować samolotem nie będą na pokładzie? Można, o ile włamiecie się przez internet do danego samolotu i pomieszacie w ustawieniach. Nie jest to proste, ale co jakiś czas się zdarza. Przykre. Niestety tak działają się terroryści.
Warunki pogodowe mają ogromne znaczenie dla lotów. Czasami nawet ptactwo przeszkadza i może doprowadzić do katastrofy.
Dzięki tej książce bardzo dużo się dowiedziałam. Autorka bardzo dobrze opisuje niektóre niewyjaśnione katastrofy lotnicze i dążenie do poznania prawdy. Czy autorce udało się poznać przyczyny niewyjaśnionych katastrof lotniczych?
Autorka w swojej książce przedstawia hipotezy na temat MH-370 lotu 370 linii Malaysia Airlines, który 8 marca 2014 roku zaginął na trasie Kuala Lumpur ? Pekin oraz innych wypadków.
W książce ?Na tropie niewyjaśnionych katastrof lotniczych? możecie również przeczytać, jak ewoluowały samoloty na przestrzeni wielu lat.
Naprawdę dobra książka. Świetna okładka przyciąga wzrok. Treść znakomita.
Polecam ...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?