SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nasz stronniczy optymizm

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Amber
Oprawa miękka
Liczba stron 320

Opis produktu:

O irracjonalnie pozytywnie nastawionym mózgu.

"Mądra, wciągająca i przełomowa książka, którą musi przeczytać każdy, kto interesuje się wyobrażaniem sobie przyszłości" - David Eagelman.

Psycholodzy od dawna mieli świadomość, że większość ludzi ma często irracjonalnie pozytywne spojrzenie na świat. W rzeczywistości optymizm może być podstawą naszej egzystencji. Dr Tali Sharot (autorka przełomowego bestsellera Nasz wpływowy i uległy umysł) - jedna z najbardziej innowacyjnych badaczek neuronauki naszych czasów - w tej fascynującej wyprawie pokazuje nam, jak różnią się mózgi optymistów i pesymistów, dlaczego najgorzej wychodzi nam przewidywanie, co może nas uszczęśliwić i jak nasze optymistyczne złudzenia wpływają na nasze finansowe, zawodowe i emocjonalne decyzje.

W tej przełomowej, wyczerpującej, a jednocześnie jakże przystępnej i przyjemnej w czytaniu książce profesor Tali Sharot rzuca nowe światło na to, jak praca mózgu tworzy nasze nadzieje i marzenia.

"Co za uczta! Czarująca, wciągająca i przystępna książka napisana przez naukowca, który wie jak pięknie opowiadać opowieści" - Richard Taller.

"Absolutnie oryginalna i pełna odkrywczych badań, ta pięknie napisana książka ożywia psychologię" - Simon Baron-Cohen.

Dr Tali Sharot jest profesorem nadzwyczajnym neurobiologii poznawczej. Jest założycielką i dyrektorem laboratorium badawczego Affective Brain Lab na University College w Londynie. Jej prace poświęcone tematyce podejmowania decyzji, emocji i wywierania wpływu były publikowane w "Nature", "Science", "Nature Neuroscience", "Psychological Science" i wielu innych czasopismach naukowych. Zanim została neurologiem, przez kilka lat pracowała w branży finansowej oraz wypełniła swój obowiązek obywatelski, służąc w Siłach Powietrznych Izraela.

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Popularnonaukowe
Wydawnictwo: Amber
Wydawnictwo - adres:
a.saluga@wydawnictwoalbatros.com , http://www.wydawnictwoalbatros.com , 02-972 , ul. Hlonda 2a /25 , Warszawa , PL
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 135x205
Liczba stron: 320
ISBN: 9788324169511
Wprowadzono: 17.03.2020

Tali dr Sharot - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Nasz stronniczy optymizm - Tali dr Sharot

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Karolina

ilość recenzji:1

8-03-2022 01:13

Zastanawialiście się jak wyglądałoby nasze życie bez odrobiny optymizmu?
Czym tak naprawdę on jest? I dlaczego jest on stronniczy? Na te wszystkie pytania w swojej książce "Nasz stronniczy optymizm" próbuje znaleźć odpowiedzi dr Tali Sharot.

Pozycja ta to bardzo interesujące stadium naszego mózgu, który pomaga patrzeć nam na świat przez różowe okulary. Autorka prezentuje tu wiele badań i ciekawych historii, które przybliżają nam nasz stronniczy optymizm.

Jakie są plusy, a jakie minusy optymizmu, jaka jest jego mroczna strona. Co sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, jak emocje wpływają na nasze wspomnienia i to jak dobrze pamiętamy dane zdarzenie, jak nasz mózg zniekształca otaczającą nas rzeczywistość i dlaczego, dlaczego piątek jest lepszy od niedzieli, dlaczego to co wybraliśmy wydaje się nam lepsze, co wspólnego mamy ze zwierzętami, co pomaga nam utrzymać optymizm gdy znajdujemy się w gorszym momencie naszego życia, czy optymizm jest samospełniającym się proroctwem, dlaczego ludzie zapadają na depresję i jak ją leczyć. Tego i wiele innych fascynujących rzeczy możemy dowiedzieć się z książki dr Sharot.

Opisy intrygujących badań naukowych przedstawione w przystępny sposób, ubogacone ilustracjami, ciekawymi anegdotami, pozwolą każdemu zainteresowanemu odkryć działania naszego mózgu i jego struktur, a także jak to jest z tym naszym stronniczym optymizmem.

Jest to idealna lektura na obecny czas, by oderwać myśli od negatywnych zdarzeń przytłaczających nas zewsząd, by nie dać się zwariować mediom, a także dowiedzieć się dlaczego większość z nas, jest optymistami i poztywnie patrzy w przyszłość. Bardzo ciekawa książka, która bawi i uczy. Polecam, moja ocena to 5 !

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1120

8-06-2020 15:00

Czy optymizm wynaleźli Amerykanie, a może każdy z nas ma wbudowaną "skłonność do przeszacowywania prawdopodobieństwa napotykania zdarzeń pozytywnych i niedoszacowywania prawdopodobieństwa doświadczania zdarzeń negatywnych"? Skąd się bierze nasz stronniczy optymizm i postrzeganie przyszłości przez różowe okulary? Jakie mogą być ?skutki pozytywnie zniekształconego widzenia przyszłości"? Czy to mechanizm obronny naszego organizmu, by zachować zdrowie psychiczne i ograniczyć stres?

Odpowiedzi na te, ale i wiele innych pytań znajdziemy w tej niesamowicie ciekawej i zaskakującej książce. Gdy zaczęłam czytać, to wręcz nie mogłam się od niej oderwać, jak od najlepszego thrillera. I nie, absolutnie nie jest to poradnik, a opracowanie naukowe powołujące się na badania, eksperymenty, jak i sytuacje z życia wzięte. Autorka nie zanudza nas jednak długimi wywodami, a w lekki i przystępny sposób przekazuje wiedzę o funkcjonowaniu naszego mózgu. Bo przecież stronniczość optymizmu, to niewątpliwie "jedno z największych oszustw, do jakich zdolny jest ludzki umysł." I pewnie dlatego zagadnienie to jest tak fascynujące.

Jeśli jesteście ciekawi dlaczego z takim utęsknieniem czekamy na weekend i czy nasze przewidywania przyszłości stają się samospełniającą się przepowiednią, przeczytajcie koniecznie, a odpowiedź może okazać się dla Was zaskoczeniem. Ja wielokrotnie otwierałam szeroko oczy ze zdziwienia, choćby czytając o wynikach badania dotyczącego tego co daje nam w życiu szczęście, czy związanego z posiadaniem dzieci.

Dzięki tej lekturze nie tylko dowiecie się więcej o Was samych, ale i nie raz się uśmiechniecie, lub pokręcicie głową z niedowierzaniem.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?