SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Niedoskonałości

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Kultura gniewu
Oprawa miękka
Liczba stron 112
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

To nie jest najlepszy czas w życiu Bena Tanaki. Nie dość, że z natury jest sarkastycznym krytykantem, co utrudnia mu kontakty z ludźmi, to w dodatku jego wieloletni związek przechodzi burzliwy okres. Dziewczynie Bena, Miko Hayashi, ciągle wydaje się, że ten ogląda się za innymi kobietami, a co gorsza za białymi! Narastający konflikt nadaje bieg tej opowieści o różnicach między Kalifornią a Nowym Jorkiem, między poświęceniem a pożądaniem, wreszcie między prawdą a prawdą.


W obyczajowo odważnych Niedoskonałościach Adrian Tomine, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, mistrzowsko porusza się po polu minowym damsko-męskich i międzyludzkich relacji. Pełnych napięcia, inteligentnych i jednocześnie dowcipnych dialogów nie powstydziliby się Woody Allen czy Andrew Bujalski.


Powieść graficzna Tomine to zaskakujące zwroty akcji, subtelnie nakreślone charakterystyki postaci i wyjątkowe poczucie humoru, które składają się na zabawną i wnikliwą refleksję na temat ludzkich niedoskonałości.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Komiks,  Obyczajowy
Wydawnictwo: Kultura gniewu
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 165x235
Liczba stron: 112
ISBN: 9788366128491
Wprowadzono: 02.10.2020

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Niedoskonałości - Adrian Tomine

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 5 ocen )
  • 5
    3
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:1247

19-10-2020 10:39

Niedoskonałości to jeden z dwóch komiksów autorstwa Adriana Tomine?a, których wznowienie pojawiło się niedawno na naszym rynku nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu. Mamy tutaj do czynienia z tytułem mocno nietuzinkowym, poruszającym tematykę, która w obecnych czasach wydaje się być jeszcze bardziej aktualna i wymuszająca na czytelniku chwilę głębszej refleksji.

Głównym bohaterem dzieła jest trzydziestoletni Ben Tanaka (Amerykanin japońskiego pochodzenia.), dyrektor małego uniwersyteckiego kina w Berkley, którego życie jest pozbawione większej ?uczuciowości?. Mężczyzna to mocno neurotyczny przedstawiciel współczesnego społeczeństwa, który nie potrafi należycie wyartykułować swoich własnych potrzeb, tłamsząc je w sobie i tym samym popadając w iście katatoniczne odrętwienie emocjonalne. Od pewnego czasu żyje on z dziewczyną o imieniu Miko (Azjatka), każdego dnia samemu się okłamując, że ten związek jest dla niego satysfakcjonujący. Tak naprawdę od bardzo dawna marzy mu się nawiązanie relacji z ?białą? przedstawicielką płci pięknej, najlepiej dużo młodszą od siebie. O tego rodzaju ?fetyszu? wie, jego druga połówka, która pewnego dnia chce z nim przedyskutować całą sytuację. On jednak woli cały problem ukryć za fasadą pasywności i tłamsić swoje problemy, która mają coraz większy wpływ zarówno na niego, jak i Miko. Sytuacja jeszcze mocniej się komplikuje, kiedy w prowadzonym przez niego kinie zatrudnia się młoda Autumn, która momentalnie przykuwa jego uwagę. W tym całym galimatiasie swoją rolę ogrywa również jego przyjaciółka Alice Kim, która również wie o jego ?fiksacjach rasowych?. Próbuje ona jakoś wpłynąć na jego zachowanie, sama jednak ma poważne problemy z akceptacją swojej osoby. Ukrywa ona bowiem przed swoimi bliskimi swoją orientację seksualną, obawiając się skutków dokonania ?coming outu? (szczególnie w swojej dość mocno zamkniętej azjatyckiej społeczności).

Powyższy zarys scenariusza komiksu w dość dosadny sposób pokazuje jego skomplikowanie i mocno nietuzinkową tematykę. Na pewno nie możemy w tym przypadku mówić o dziele łatwym i nastawionym na zapewnienie prostej formy rozrywki. Twórca serwuje nam bowiem tutaj problematykę uprzedzeń rasowych, nietolerancji seksualnej, wielkich osobistych kompleksów, niespełnionych fantazji, fetyszy, braku zrozumienia samego siebie i wszelkiej maści innych ?niedoskonałości człowieka?. Wszystko to ukazane jest w dość krótki, ale mocno wyrazisty sposób, głównie przez pryzmat banalności codziennego życia. Forma przekazu, jaką posługuje się tutaj twórca, dość mocno odbiega od pewnych typowo komiksowych ?schematów?, mając w sobie dość wyraźny ?sznyt? literacki. Tomine w każdym najdrobniejszym detalu swojego dzieła, stara się umieścić swoje spostrzeżenia zarówno relacji damsko-męskich, jak i pewnych otaczających go problemów społecznych. To właśnie dzięki temu stworzona przez niego historia wydaje się tak ?naturalna? w swoim przekazie. Nie boi się on sięgać po mocniejsze środki wyrazu (zarówno w dialogach, jak i całej masie mocno sarkastycznego humoru), które ukazują tytułowe ?Niedoskonałości? życia. Bardzo ważnym elementem dzieła są również ukazani tutaj bohaterowie. Twórca rozpisuje ich w sposób dość klarowny, przy jednoczesnym zadbaniu o ich ?głębokie? wnętrze i sporą emocjonalność.

Dodatkiem do nietuzinkowej fabuły, jest tutaj równie wyjątkowa oprawa graficzna. Rysunki utrzymane są w konwencji czarno-białej co ma w pewnym sensie nawiązywać do stylizacji mangowej, epatują one jednak dużą dawką realistyczności charakterystyczną do komiksu zachodniego. Proste kadrowanie, mocniejsze skupianie uwagi na twarzach postaci niż samych tłach, niestronienie od pewnych małych form ukazania cielesności. Wszystko to ma jasno określony cel jeszcze mocniejszego podkreślenia niektórych fragmentów scenariusza.

Mamy więc tutaj do czynienia z albumem na swój sposób nietypowym, na pewno jednak wartym uwagi. Kultura Gniewu kolejny raz daje szanse zakosztować rodzimemu czytelnikowi, pozycji niekoniecznie zaliczanej do ścisłego mainstreamu, mającej jednak wartości kulturowe. Na pewno nie jest to jednak tytuł, który może trafić do przysłowiowych ?mas?. Mocno specyficzna treść, jak i ukazanie historii z perspektywy konkretnego bohatera sprawia, że do wielu osób komiks tematycznie może nie trafić. Przynajmniej część czytelników uzna ukazane tutaj problemy za niebywale abstrakcyjne, bez możliwości należytego utożsamienia się z główną postacią.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

m

ilość recenzji:1989

10-10-2020 16:11

Komiks niemal doskonały

Po niedawnej publikacji Śmiechu i śmierci Kultura Gniewu zdecydowała się nie tylko wznowić ów komiks, ale też i przypomnieć wydane wcześniej dzieło Adriana Tomine?a, wyśmienite Niedoskonałości. I dobrze się stało, bo to wielki komiks obyczajowy, który zachwyca na każdym kroku i jeśli jeszcze nie mieliście okazji go czytać, a cenicie dobre życiowe opowieści, pełne ambicji i wysmakowania, koniecznie powinniście go poznać.

Ben Tanaki ma trzydzieści lat, pracę w kinie i dziewczynę, z którą nie najgorzej mu się układa. Wiedzie zwyczajne życie jakich wiele. Życie młodego mężczyzny z mniejszości etnicznej, który ze względu na swój sarkazm niezbyt nadaje się do kontaktów międzyludzkich. Wkrótce jednak przybywa mu problemów. Jego dziewczyna się zmienia, angażuje w ważne sprawy, które dla niego nie są tak istotne. Ale co ważniejsze rodzi się w niej zazdrość i podejrzenie, że Ben wolałby kogoś innego, najprawdopodobniej jakąś białą dziewczynę, które pewnie mu się podobają. Konflikt narasta, kłopotów przybywa, życie komplikuje się i?

Czy recenzja była pomocna?