SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nowe długie życie

Przewodnik po tym, jak zaprojektować swoją przyszłość w zmieniającym się świecie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 336
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

PRZEWODNIK PO TYM, JAK ZAPROJEKTOWAĆ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W ZMIENIAJĄCYM SIĘ ŚWIECIE A CO GDYBY TWOJE ŻYCIE MIAŁO TRWAĆ 120 LAT? JAK JE ZAPLANUJESZ? Najważniejszą zmianą, jaka czeka ludzkość, będzie życie w zdrowiu przez nawet 120 lat ? przekonują autorzy książki, profesorowie z London Business School. Jutrzejsi sześćdziesięciolatkowie będą mieć tyle energii, co dzisiejsi trzydziestolatkowie. Wrócimy na studia kilka razy w życiu. Tydzień pracy najprawdopodobniej skróci się do czterech dni. Niektóre zawody przestaną istnieć, ale są i takie, w których robotynie zastąpią człowieka. Czy sztuczna inteligencja nam zagraża? A może wręcz przeciwnie, uratuje nas od pracy do końca życia i zaopiekuje się nami na starość? To, czego dziś potrzebujemy, to innowacje społeczne na miarę postępu technologicznego. Z tą książką przygotujesz się na przyszłość. Lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje długie, szczęśliwe i dostatnie życie. OPINIE O KSIĄŻCE ?Ważne narzędzie zarówno dla pracowników, jak i liderów biznesu, którzy chcą dostosować się do szybko zmieniającego się świata.?? ?Publishers Weekly? ?Wnikliwa i inspirująca? Niezbędna książka o tym, jak długowieczność i technologia wpływają na nas wszystkich.? ? Linda Yueh, ekonomistka ?Ta przemyślana książka zgłębia, jak możemy na nowo zdefiniować naszą codzienność i społeczeństwo, aby życie było lepsze ? nie tylko dłuższe.? ? Adam Grant, psycholog O AUTORACH ?NOWEGO DŁUGIEGO ŻYCIA? Andrew J. Scott jest profesorem ekonomii w London Business School, prowadzi także badania nad długowiecznością na Uniwersytecie Stanforda. Jest współzałożycielem Longevity Forum oraz członkiem Komitetu Honorowego w Gabinecie Rządu Zjednoczonego Królestwa. Lynda Gratton jest profesorem praktyk zarządzania w London Business School i członkinią Światowego Forum Ekonomicznego. Wielokrotnie umieszczano ją w czołowej 15 na liście Buisness Thinkers. W swoich badaniach zajmuje się rolą korporacji i przyszłością pracy.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: okazje do -60%,  Tania Książka
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 140x205
Liczba stron: 336
ISBN: 9788324092673
Wprowadzono: 20.03.2023

RECENZJE - książki - Nowe długie życie, Przewodnik po tym, jak zaprojektować swoją przyszłość w zmieniającym się świecie - Lynda Gratton, Andrew J. Scott

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.7/5 ( 3 oceny )
  • 5
    0
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Anna

ilość recenzji:661

18-07-2023 20:13

Książkę autorstwa Lyndy Gratton, Andrewa J. Scotta pt. Nowe długie życie. Zaprojektuj swoją przyszłość w zmieniającym się świecie zechciałam, przeczytać ze względu na to, czy istnieją nowe pomysły, aby życie było ciekawe, lepsze, gdyż ono ciągle się zmienia i nabiera nowych barw tak z pozoru, ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. Nie da się tego ukryć, że zastanawiałam się, czy znajdę w niej, coś, co będzie mogło przykuć szczególną uwagę, czy odnajdę właściwe odpowiedzi na nurtujące mnie pytania związane z życiem, które nie zawsze bywa długie.

Lubię, gdy w trakcie zapoznawania się z główną treścią książki zawartą w tytule jest w niej zamieszczonego coś nietypowego, z czymś, co na ogół wiemy, że jest, ale chcielibyśmy, aby było bardziej dostrzegane w społeczeństwie niezależnie od wieku.

Interesujący dla mnie jest w odbiorze wprowadzający do głównego tematu wstęp. Autorzy w nim wyjaśniają, o czym on będzie, opis rozdziałów oraz co przyczyniło się do powstania książki.

Połączenie wzajemnie sił ekonomicznych i psychologicznych uważam, że jest konieczne, a nawet potrzebne w tym niepewnym czasie dla społeczeństwa w zmieniających się co jakiś czas nowych technologiach, które nie zawsze są tak od razu do zaakceptowania. Wszystko zależy od stopnia rozumowania i czy można pojąć to, co ma związek z przedłużaniem życia, abyśmy czuli się szczęśliwsi, pewniejsi siebie, silniejsi, a co najważniejsze nie obawiali się tego, że może coś nie wypaść nam pomimo podejmowanych kilkakrotnych prób.

To życie pisze nam różne scenariusze i my nie jesteśmy w stanie móc zrealizować, go tak jakbyśmy tego chcieli, do końca wymuszając z czasem gotowe rozwiązania, których właściwie nie ma. Należy się nad nimi dobrze pomyśleć, zanim podejmiemy się ich realizacji.

Prawdziwą sztuką jest potwierdzenie tego, że chcemy dłużej żyć, rozumieć sens wieku, jego rozwój ekonomiczny, aby zbytnio się nie przejmować tak mocno skonstruowanymi technologiami, bo nic i nikt nie zastąpi ich aktywnej pracy nawet automatyka, która kierowana jest z udziałem umysłu ludzkiego i zużyciem rąk.

Nie jest to łatwa książka do pojęcia tak od razu, bo są w niej zamieszczone nowe pojęcia, które nie do końca mogą spodobać się lub wyjaśnienia odpowiedzi na zadawane pytania.

Książka ta składa się z 3 części.

Przypadł mi najbardziej czytelniczego gustu rozdział 2.

Książki tej nie czyta się szybko.

Plusem tej książki jest to, że autorzy są na bieżąco z informacjami o współczesnym społeczeństwie, jak ono żyje oraz lubią mieć z nimi kontakt, bo to później pomaga im w pracy nad podjęciem kolejnych badań.

Uważam, że każdy z czytelników znajdzie coś w niej odpowiedniego dla siebie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Bookendorfina

ilość recenzji:1545

4-07-2023 07:46

?W ciągu całej historii ludzkości wzrost nierówności bywał ograniczany wyłącznie przez wojny, rewolucje albo katastrofy.? Walter Scheidel

Autorzy poruszali ciekawe zagadnienia powiązane ze współczesną innowacyjnością, zarówno w perspektywie technologicznej, jak i społecznej, w tym wyzwań, jakie pojawiły się w związku ze wzrostem długowieczności. Jednakże obszerna opisowa forma narracji, liczne przytoczenia wypowiedzi, wyników badań różnych naukowców, czy interpretacji odnotowanych trendów, mimo wszystko nie wniosły wiele nowych treści. Zdarzały się ciekawe ujęcia wybranych aspektów, naświetlenia konieczności zajęcia się ważnymi, jednak pomijanymi przez opinię publiczną aspektami, lecz większość mało znacząco wypełniała strony, przynajmniej z punktu widzenia czytelnika, który już orientował się w podawanej wiedzy... Bookendorfina

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Angelika Bierut-Mordylak.

ilość recenzji:70

4-05-2023 09:49

Początki były trudne. Dużo statystyki, suchych faktów, mocno męcząca lektura. Jednak po przebrnięciu kilkunastu pierwszych stron czytelnikowi ukazuje się bardzo ciekawa i zaskakująca wizja przyszłych nowych pokoleń. Autorzy wskazują kierunki w jakich powinny rozwijać się społeczeństwa, w sytuacji gdy ludzie żyją coraz dłużej i w coraz lepszej kondycji zarówno fizycznej i psychicznej. Na przykładzie kilku wybranych, fikcyjnych postaci, ukazana jest ścieżka życiowa od edukacji po emeryturę i różne możliwości jakie ci bohaterowie mogą wybrać. Ich przyszłość leży w ich rękach. Nie jest to nic nowego i odkrywczego. Jednak ścieżki jakie wskazują autorzy potrafią już zaskoczyć. Przytaczane jest wiele argumentów za wydłużeniem długości pracy i generalnie przeorganizowaniem całego okresu aktywności zawodowej człowieka na całym świecie. Nie do końca zgadzam się z autorami, którzy za najważniejszą zmianę jaka powinna nastąpić wśród nowych pokoleń to wydłużenie czasu pracy. Zawsze wydawało mi się, że to, że nauka i medycyna sprawiają, że ludzie żyją coraz dłużej ma sprawić, że dłużej z tego życia będą mogli się cieszyć np. dłużej odpoczywać na emeryturze, a nie, że więcej lat będą zmuszeni spędzić w pracy. Nie o taki chyba postęp chodzi. Książka jest ciekawa, zachęca do dyskusji, otwiera oczy na konieczność zmian i dostosowania edukacji to zmieniającego się rynku pracy. Choć, w mojej opinii, autorzy trochę się zagalopowali w wizjach przyszłości, to jednak nie wykluczam, że kolejne pokolenia będą musiały przynajmniej częściowo wykorzystać pomysły autorów, aby móc znaleźć satysfakcjonującą pracę i efektywnie wypełniać swoje zadania, zarówno w pracy jak i w rodzinie czy społeczeństwie. Pozycja warta przeczytania, szczególnie dla młodych osób, wkraczających dopiero na ścieżkę kariery zawodowej, ale także dla pracodawców.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?