Książkę autorstwa Lyndy Gratton, Andrewa J. Scotta pt. Nowe długie życie. Zaprojektuj swoją przyszłość w zmieniającym się świecie zechciałam, przeczytać ze względu na to, czy istnieją nowe pomysły, aby życie było ciekawe, lepsze, gdyż ono ciągle się zmienia i nabiera nowych barw tak z pozoru, ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. Nie da się tego ukryć, że zastanawiałam się, czy znajdę w niej, coś, co będzie mogło przykuć szczególną uwagę, czy odnajdę właściwe odpowiedzi na nurtujące mnie pytania związane z życiem, które nie zawsze bywa długie.
Lubię, gdy w trakcie zapoznawania się z główną treścią książki zawartą w tytule jest w niej zamieszczonego coś nietypowego, z czymś, co na ogół wiemy, że jest, ale chcielibyśmy, aby było bardziej dostrzegane w społeczeństwie niezależnie od wieku.
Interesujący dla mnie jest w odbiorze wprowadzający do głównego tematu wstęp. Autorzy w nim wyjaśniają, o czym on będzie, opis rozdziałów oraz co przyczyniło się do powstania książki.
Połączenie wzajemnie sił ekonomicznych i psychologicznych uważam, że jest konieczne, a nawet potrzebne w tym niepewnym czasie dla społeczeństwa w zmieniających się co jakiś czas nowych technologiach, które nie zawsze są tak od razu do zaakceptowania. Wszystko zależy od stopnia rozumowania i czy można pojąć to, co ma związek z przedłużaniem życia, abyśmy czuli się szczęśliwsi, pewniejsi siebie, silniejsi, a co najważniejsze nie obawiali się tego, że może coś nie wypaść nam pomimo podejmowanych kilkakrotnych prób.
To życie pisze nam różne scenariusze i my nie jesteśmy w stanie móc zrealizować, go tak jakbyśmy tego chcieli, do końca wymuszając z czasem gotowe rozwiązania, których właściwie nie ma. Należy się nad nimi dobrze pomyśleć, zanim podejmiemy się ich realizacji.
Prawdziwą sztuką jest potwierdzenie tego, że chcemy dłużej żyć, rozumieć sens wieku, jego rozwój ekonomiczny, aby zbytnio się nie przejmować tak mocno skonstruowanymi technologiami, bo nic i nikt nie zastąpi ich aktywnej pracy nawet automatyka, która kierowana jest z udziałem umysłu ludzkiego i zużyciem rąk.
Nie jest to łatwa książka do pojęcia tak od razu, bo są w niej zamieszczone nowe pojęcia, które nie do końca mogą spodobać się lub wyjaśnienia odpowiedzi na zadawane pytania.
Książka ta składa się z 3 części.
Przypadł mi najbardziej czytelniczego gustu rozdział 2.
Książki tej nie czyta się szybko.
Plusem tej książki jest to, że autorzy są na bieżąco z informacjami o współczesnym społeczeństwie, jak ono żyje oraz lubią mieć z nimi kontakt, bo to później pomaga im w pracy nad podjęciem kolejnych badań.
Uważam, że każdy z czytelników znajdzie coś w niej odpowiedniego dla siebie.
Opinia bierze udział w konkursie