Opis produktu:
Mamy do pogadania Matki świata o miłości, sile i trudnych wyborach
Jesteś przyszłą mamą? A może chcesz zrozumieć wyjątkowe doświadczenie macierzyństwa na całym świecie? Mamy do pogadania to inspirująca książka, która zgłębia jedno z najbardziej wyjątkowych doświadczeń życiowych - macierzyństwo. Znajdziesz w niej historie, perspektywy i porady mam z krajów całego świata, dzięki którym dowiesz się wszystkiego - od porad dotyczących przygotowania do porodu po kulturowe podejście do ciąży. Prawdziwe historie mogą przynieść mamom ukojenie w trudnych chwilach rodzicielstwa. Niech ta książka będzie Twoim towarzyszem w wyjątkowych chwilach!
Macierzyństwo - historie mam z całego świata
Autorka przeprowadzi Cię przez różne kraje, abyś poznała, jak przyszłe matki przygotowują się do porodu, co jedzą oraz gdzie znajdują wsparcie. Pamuła ukazuje, że kobiety na całym świecie mają podobne obawy, pytania i troski dotyczące macierzyństwa. Dowiesz się wiele konkretnych i ekscytujących ciekawostek - przeczytasz między innymi o mamach w Japonii, które jedzą algi morskie pomagające w trawieniu, co może zminimalizować ryzyko skurczów porodowych. Z kolei w Meksyku przygotowują specjalną zupę dla przyszłych matek. Mamy do pogadania to książka, która pokazuje, co łączy kobiety z różnych kultur, społeczeństw i warunków ekonomicznych.
Dla każdej mamy, która potrzebuje wsparcia
Czy jesteś matką, która szuka praktycznych porad i wsparcia? Anna Pamuła w Mamy do pogadania porusza wiele ważnych i ciężkich kwestii dla każdej kobiety. Książka stawia kluczowe i istotne pytanie, dlaczego poronienie wciąż jest tematem tabu? Niestety, w Europie jest to bolączka wielu matek, o której się nie rozmawia - a wręcz unika tak ważnego społecznie tematu. Kobiety często czują się odizolowane i pozbawione wsparcia, kiedy zmagają się z emocjonalnym bólem po stracie dziecka w wyniku poronienia. Ważne jest, aby mówić o tym problemie, by osoby nim dotknięte czuły się wysłuchane i zrozumiane przez swoich bliskich. Ta książka sprawi, że każda z Was poczuje się wspierana i doceniana w trakcie tej niekiedy trudnej podróży, jaką jest macierzyństwo.
Kochaj i pozwól na bunt
Z NASTOLATKIEM W DORASTANIE - ZE SPOKOJEM
O problemach z dziećmi bardzo trudno się mówi. Rodzice starają się nie wypaść z roli, nie przyznać do tego, że sobie nie radzą, że czegoś nie rozumieją. Chcemy o sobie myśleć: `Dobra mama`, `Dobry ojciec`. Robimy wszystko dla dzieci. Chcielibyśmy, żeby to doceniły. Kiedy wchodzą w wiek nastoletni, trudno nam zaakceptować ich bunt, złość, negowanie naszych próśb i rad.
Lęk o nastoletnie dzieci wybrzmiewa w większości rozmów z rodzicami. I ja ten lęk bardzo dobrze rozumiem. Uwierzcie mi, bardzo dobrze. Ale wiem też, że nastolatkowie źle znoszą nieustanną troskę i zmartwienie na twarzach rodziców. Czasem wolą się nie przyznać, że mają jakiś problem. Oni potrzebują, żebyśmy ufali, że sobie poradzą. Żebyśmy byli przy nich spokojni, gdy popełniają błędy, wściekają się, rozpaczają.
Treść tej książki ma pomóc w tym, by przez czas dorastania dziecka przejść możliwie spokojnie. Specjaliści podpowiadają, czym się przejmować, a co jest normalne i typowe dla tego okresu. Jak rozmawiać, żeby się nie kłócić, jak wspierać, żeby się nie wypalić.
Moi rozmówcy pokazują, gdzie może być mielizna, gdzie mogą znajdować się ostre skały, a gdzie bezpieczna przystań. Mam nadzieję, że czytając to, co mówią, poczujecie, że mgła lekko się rozrzedza, a w oddali widać na wodzie także innych dryfujących podróżników. Możemy nawzajem dodawać sobie otuchy, możemy sobie podpowiadać, którędy do brzegu.
Joanna Szulc, fragment wstępu
Wszechstronna, głęboka, serdeczna książka dla rodziców, którzy często stają bezradni wobec swoich nastoletnich dzieci. Nie mogłam się zdecydować, czy lepsze są w niej pytania, czy odpowiedzi - ostatecznie uznałam, że jest remis: świetne pytania, mądre odpowiedzi.
Natalia de Barbaro
Joanna Szulc
Psycholożka, dziennikarka, redaktorka. Ukończyła także socjologię, kursy z zakresu wspierania rodziców, kurs psychoterapii dzieci i młodzieży. Prowadzi konsultacje dla rodziców w Fundacji Psycho-Edukacja. Pracowała w magazynach poradniczych, była redaktorką naczelną miesięcznika `Dziecko`. Autorka tekstów i książek dla rodziców, m.in. `Sama mama. Jak przejść przez rozwód i żyć dalej`, `Jest z nami dziecko. Poradnik początkujących rodziców`. Współpracuje z `Wysokimi Obcasami`, `Newsweek. Psychologia dziecka` i `Newsweek. Psychologia nastolatka`. Pisze opowiadania dla dzieci w miesięczniku `Świerszczyk` i bajki psychoedukacyjne. Mama dwóch nastoletnich córek.