SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pod mikroskopem

Największe absurdy pseudomedyczne

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Pascal
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 336

Opis produktu:

Czy żywność GMO zmienia nasze geny?

Czy antybiotyki szkodzą na jelita?

Czy możemy wyleczyć się, stosując homeopatię?

Czy jedzenie z mikrofalówki szkodzi?

Czy kawa wypłukuje magnez, a jego brak powoduje skurcze mięśni?

Czy przeziębiamy się na skutek zimna?

Nie wszystko, w co wierzysz, jest prawdą.

Autor tej książki wnikliwie przygląda się powszechnym przekonaniom dotyczącym zdrowia i medycyny. Szuka źródeł, wyjaśnia, rozkłada na czynniki pierwsze. W natłoku informacji trudno odróżnić fakty od mitów. To, co nam pomaga, od tego, co szkodzi. Teorie spiskowe od rzetelnej wiedzy. A stawka jest wysoka - jest nią nasze zdrowie.

Poznaj największe absurdy medyczne ostatnich lat. Przyjrzyj się im pod mikroskopem!

Patryk Nowak - diagnosta laboratoryjny, absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytetu Medycznego) na kierunku analityka medyczna. Studia ukończył z wyróżnieniem. Od 2010 roku pracuje w Zakładzie Patomorfologii i Cytologii Klinicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Interesuje się analityką medyczną, zdrowiem człowieka i czynnikami, które na nie wpływają, w tym żywieniem. Ufa nauce. Popiera szczepienia, nie kontestuje żywności GMO, nie boi się technologii Wi-Fi czy 5G. Wierzy w dowody oparte na faktach. Od 2015 roku prowadzi na YouTubie kanał edukacyjny Pod Mikroskopem. Skupia on już ponad 140 tysięcy subskrybentów i zawiera ponad 600 filmów mających prawie 35 milionów odsłon.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Pascal
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 162
Liczba stron: 336
ISBN: 9788381038706
Wprowadzono: 09.02.2022

RECENZJE - książki - Pod mikroskopem, Największe absurdy pseudomedyczne - Patryk Nowak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 8 ocen )
  • 5
    8
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Józef

ilość recenzji:1

26-02-2022 12:03

"Nie wszystko, w co wierzysz, jest prawdą? - tak może brzmieć motto tej książki. Bo kto z nas nie pił herbaty z miodem i cytryną w czasie przeziębienia lub grypy, licząc na to, że pomoże nam uporać się z chorobą? A może, gdy ?czuliśmy się niewyraźnie?, od razu sięgaliśmy po większą dawkę witaminy C? Zapewne wiele też słyszeliśmy o zdrowotnych właściwościach rosołu, a gdy nas swędziała skóra po ukąszeniu komara, to kupowaliśmy ?wapno? w aptece. Osoby, które intensywnie trenują, na pewno przyjmują magnez na ?skurcz mięśni?. Okazuje się jednak, że te działania nie znajdują racjonalnego uzasadnienia, a nasze przekonania na tematy związane ze zdrowiem są często błędne, a nawet wręcz absurdalne. Co więcej, mogą być szkodliwe, a stawka jest przecież wysoka - jest nią nasze zdrowie.

Patryk Nowak, autor książki "Pod mikroskopem. Największe absurdy pseudomedyczne", jest diagnostą laboratoryjnym, absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku analityka medyczna, który łączy wiedzę z różnych dziedzin: anatomii, fizjologii człowieka, patomorfologii, cytologii, biologii, biochemii, chemii, hematologii, mikrobiologii. Jednak zainteresowania autora wykraczają poza te dziedziny i obejmują także tematykę związaną ze zdrowiem i dietą. Autor prowadzi własny kanał edukacyjny "Pod Mikroskopem" w serwisie internetowym YouTube, w którym obala powszechne mity i stereotypy na powyższe tematy. Książka jego autorstwa stanowi zbiór tych internetowych odcinków, podany w przystępnej formie i uzupełniony o treści pochodzące z dotąd nieupublicznionych nagrań.

Dlaczego akurat ta pozycja? Znam autora osobiście, dlatego chciałem mieć tę książkę. Ponadto na tematy związane ze zdrowiem wypowiada się wykształcony pracownik medyczny, a nie przypadkowa osoba z internetu, która ?wie lepiej?, ale ?nie wie, dlaczego?; której się tylko wydaje, że po trzydziestominutowym "studiowaniu" internetu jest mądrzejsza od lekarza. To ważne, biorąc pod uwagę szerzące się wszędzie dezinformacje, np. związane ze szczepieniami, koronawirusem czy testami na koronawirusa. Warto w takiej sytuacji zapoznać się z nimi od ?drugiej strony?, czyli z perspektywy pracownika służby zdrowia. Ponadto autor obala stereotypy, które większość osób uznaje za niepodważalną prawdę (pewnik, czyli aksjomat), takie jak szkodliwość glifosatu, GMO, sieci Wi-Fi i 5G, jedzenia z mikrofalówki, kawy, powszechnych niedoborów magnezu, leczniczych właściwości miodu czy rosołu. Okazuje się jednak, że nasze przekonania na ten temat często mijają się z prawdą.

Wśród moich starszych znajomych, a także leciwych członków rodziny (babć i dziadków), znajdują się osoby, które wierzą w różne, nieprawdziwe teorie związane z leczeniem i zdrowiem. Same stały się ofiarami stereotypów. Jednocześnie nie korzystają z internetu lub robią to bardzo rzadko. Uznałem, że taka książka będzie w sam raz dla nich na prezent lub do tymczasowego ?wypożyczenia?!

"Pod mikroskopem. Największe absurdy pseudomedyczne" to, jak już wspomniałem, zbiór różnych, powszechnych stereotypów, mitów i absurdalnych poglądów na tematy związane ze zdrowiem, leczeniem, dietą, a także ? w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną ? koronawirusem, testami na koronawirusa i COVID-19. W sumie jest ich 50, przyporządkowanych tematycznie do trzech rozdziałów (oprócz Wstępu):
1. Absurdalne poglądy na temat diagnostyki medycznej i leczenia.
2. Absurdy związane z dietą i żywieniem człowieka.
3. Absurdy związane z koronawirusem SARS-CoV-2.
Autor wyjaśnia w swojej książce, dlaczego dane przekonanie czy postępowanie jest stereotypem (absurdem) i nie znajduje uzasadnienia w świetle aktualnej wiedzy medycznej. Powołuje się przy tym na najnowszą literaturę i wartościowe źródła, takie jak metaanalizy, przeglądy systematyczne metaanaliz oraz badania randomizowane. Ponadto w książce zamieszcza liczne schematy, tabele, równania reakcji chemicznych itp., które pozwalają lepiej zrozumieć temat i przybliżyć Czytelnikowi poruszane zagadnienia. Stosuje przy tym zrozumiały język, chociaż nie brakuje tu również fachowego nazewnictwa.

Niewątpliwie mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę zarówno osobom, które interesują się dietą, żywieniem, medycyną, chemią i fizjologią człowieka, jak również tym Czytelnikom, którzy chcą przekonać inne osoby, jak bardzo się mylą w swoich poglądach i postępowaniach, ale sami nie mają wystarczającej wiedzy, by im te przekonania wyperswadować. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że utrwalone w ludzkiej świadomości poglądy często bardzo trudno zmienić...

Czy recenzja była pomocna?

Michał

ilość recenzji:1

26-02-2022 11:56

Polecam! Krótko i na temat. Ta książka wiele wyjaśnia. Zrozumiała dla każdego. Przekaz czytelny i ciekawy, poparty aktualnym piśmiennictwem.

Czy recenzja była pomocna?

Józef

ilość recenzji:1

23-02-2022 16:37

Nie wszystko, w co wierzysz, jest prawdą? - tak może brzmieć motto tej książki. Bo kto z nas nie pił herbaty z miodem i cytryną w czasie przeziębienia lub grypy, licząc na to, że pomoże nam uporać się z chorobą? A może, gdy ?czuliśmy się niewyraźnie?, od razu sięgaliśmy po większą dawkę witaminy C? Zapewne wiele też słyszeliśmy o zdrowotnych właściwościach rosołu, a gdy nas swędziała skóra po ukąszeniu komara, to kupowaliśmy ?wapno? w aptece. Osoby, które intensywnie trenują, na pewno przyjmują magnez na, skurcz mięśni?. Okazuje się jednak, że te działania nie znajdują racjonalnego uzasadnienia, a nasze przekonania na tematy związane ze zdrowiem są często błędne, a nawet wręcz absurdalne. Co więcej, mogą być szkodliwe, a stawka jest przecież wysoka - jest nią nasze zdrowie.

Patryk Nowak, autor książki "Pod mikroskopem. Największe absurdy pseudomedyczne", jest diagnostą laboratoryjnym, absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku analityka medyczna, który łączy
wiedzę z różnych dziedzin: anatomii, fizjologii człowieka, patomorfologii, cytologii, biologii, biochemii, chemii, hematologii, mikrobiologii. Jednak zainteresowania autora wykraczają poza te dziedziny i obejmują także tematykę związaną ze zdrowiem i dietą. Autor prowadzi własny kanał edukacyjny "Pod Mikroskopem" w serwisie
internetowym YouTube, w którym obala powszechne mity i stereotypy na powyższe tematy. Książka jego autorstwa stanowi zbiór tych internetowych odcinków, podany w przystępnej formie i uzupełniony o
treści pochodzące z dotąd nieupublicznionych nagrań.

Dlaczego akurat ta pozycja? Znam autora osobiście, dlatego chciałem mieć tę książkę. Ponadto na tematy związane ze zdrowiem wypowiada się wykształcony pracownik medyczny, a nie przypadkowa osoba z internetu,
która ?wie lepiej?, ale ?nie wie, dlaczego?; której się tylko wydaje, że po trzydziestominutowym "studiowaniu" internetu jest mądrzejsza od lekarza. To ważne, biorąc pod uwagę szerzące się wszędzie dezinformacje, np. związane ze szczepieniami, koronawirusem czy testami na koronawirusa. Warto w takiej sytuacji zapoznać się z nimi od ?drugiej strony?, czyli z perspektywy pracownika służby zdrowia. Ponadto autor obala stereotypy, które większość osób uznaje za niepodważalną prawdę (pewnik, czyli aksjomat), takie jak szkodliwość glifosatu, GMO, sieci Wi-Fi i 5G, jedzenia z mikrofalówki, kawy, powszechnych niedoborów magnezu, leczniczych właściwości miodu czy rosołu. Okazuje się jednak, że nasze przekonania na ten temat często mijają się z prawdą.

Wśród moich starszych znajomych, a także leciwych członków rodziny (babć i dziadków), znajdują się osoby, które wierzą w różne, nieprawdziwe teorie związane z leczeniem i zdrowiem. Same stały się ofiarami stereotypów. Jednocześnie nie korzystają z internetu lub robią to bardzo rzadko. Uznałem, że taka książka będzie w sam raz dla nich na prezent lub do tymczasowego ?wypożyczenia?! "Pod mikroskopem. Największe absurdy pseudomedyczne" to, jak już wspomniałem, zbiór różnych, powszechnych stereotypów, mitów i absurdalnych poglądów na tematy związane ze zdrowiem, leczeniem, dietą, a także ? w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną ? koronawirusem, testami na koronawirusa i COVID-19. W sumie jest ich 50, przyporządkowanych tematycznie do trzech rozdziałów (oprócz Wstępu):
1. Absurdalne poglądy na temat diagnostyki medycznej i leczenia.
2. Absurdy związane z dietą i żywieniem człowieka.
3. Absurdy związane z koronawirusem SARS-CoV-2.

Autor wyjaśnia w swojej książce, dlaczego dane przekonanie czy postępowanie jest stereotypem (absurdem) i nie znajduje uzasadnienia w świetle aktualnej wiedzy medycznej. Powołuje się przy tym na najnowszą literaturę i wartościowe źródła, takie jak metaanalizy, przeglądy systematyczne metaanaliz oraz badania randomizowane. Ponadto w książce zamieszcza liczne schematy, tabele, równania reakcji chemicznych itp., które pozwalają lepiej zrozumieć temat i przybliżyć Czytelnikowi poruszane zagadnienia. Stosuje przy tym zrozumiały język, chociaż nie brakuje tu również fachowego nazewnictwa.

Niewątpliwie mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę zarówno osobom, które interesują się dietą, żywieniem, medycyną, chemią i fizjologią człowieka, jak również tym Czytelnikom, którzy chcą przekonać inne osoby, jak bardzo się mylą w swoich poglądach i postępowaniach, ale sami nie mają wystarczającej wiedzy, by im te przekonania wyperswadować. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że utrwalone w ludzkiej świadomości poglądy często bardzo trudno zmienić...

Czy recenzja była pomocna?

Józef

ilość recenzji:1

23-02-2022 16:25

Nie wszystko, w co wierzysz, jest prawdą? - tak może brzmieć motto tej książki. Bo kto z nas nie pił herbaty z miodem i cytryną w czasie przeziębienia lub grypy, licząc na to, że pomoże nam uporać się z chorobą? A może, gdy ?czuliśmy się niewyraźnie?, od razu sięgaliśmy po większą dawkę witaminy C? Zapewne wiele też słyszeliśmy o zdrowotnych właściwościach rosołu, a gdy nas swędziała skóra po ukąszeniu komara, to kupowaliśmy ?wapno? w aptece. Osoby, które intensywnie trenują, na pewno przyjmują magnez na, skurcz mięśni?. Okazuje się jednak, że te działania nie znajdują racjonalnego uzasadnienia, a nasze przekonania na tematy związane ze zdrowiem są często błędne, a nawet wręcz absurdalne. Co więcej, mogą być szkodliwe, a stawka jest przecież wysoka - jest nią nasze zdrowie.

Patryk Nowak, autor książki "Pod mikroskopem. Największe absurdy pseudomedyczne", jest diagnostą laboratoryjnym, absolwentem Akademii Medycznej we Wrocławiu na kierunku analityka medyczna, który łączy
wiedzę z różnych dziedzin: anatomii, fizjologii człowieka, patomorfologii, cytologii, biologii, biochemii, chemii, hematologii, mikrobiologii. Jednak zainteresowania autora wykraczają poza te dziedziny i obejmują także tematykę związaną ze zdrowiem i dietą. Autor prowadzi własny kanał edukacyjny "Pod Mikroskopem" w serwisie
internetowym YouTube, w którym obala powszechne mity i stereotypy na powyższe tematy. Książka jego autorstwa stanowi zbiór tych internetowych odcinków, podany w przystępnej formie i uzupełniony o
treści pochodzące z dotąd nieupublicznionych nagrań.

Dlaczego akurat ta pozycja? Znam autora osobiście, dlatego chciałem mieć tę książkę. Ponadto na tematy związane ze zdrowiem wypowiada się wykształcony pracownik medyczny, a nie przypadkowa osoba z internetu,
która ?wie lepiej?, ale ?nie wie, dlaczego?; której się tylko wydaje, że po trzydziestominutowym "studiowaniu" internetu jest mądrzejsza od lekarza. To ważne, biorąc pod uwagę szerzące się wszędzie dezinformacje, np. związane ze szczepieniami, koronawirusem czy testami na koronawirusa. Warto w takiej sytuacji zapoznać się z nimi od ?drugiej strony?, czyli z perspektywy pracownika służby zdrowia. Ponadto autor obala stereotypy, które większość osób uznaje za niepodważalną prawdę (pewnik, czyli aksjomat), takie jak szkodliwość glifosatu, GMO, sieci Wi-Fi i 5G, jedzenia z mikrofalówki, kawy, powszechnych niedoborów magnezu, leczniczych właściwości miodu czy rosołu. Okazuje się jednak, że nasze przekonania na ten temat często mijają się z prawdą.

Wśród moich starszych znajomych, a także leciwych członków rodziny (babć i dziadków), znajdują się osoby, które wierzą w różne, nieprawdziwe teorie związane z leczeniem i zdrowiem. Same stały się ofiarami stereotypów. Jednocześnie nie korzystają z internetu lub robią to bardzo rzadko. Uznałem, że taka książka będzie w sam raz dla nich na prezent lub do tymczasowego ?wypożyczenia?! "Pod mikroskopem. Największe absurdy pseudomedyczne" to, jak już wspomniałem, zbiór różnych, powszechnych stereotypów, mitów i absurdalnych poglądów na tematy związane ze zdrowiem, leczeniem, dietą, a także ? w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną ? koronawirusem, testami na koronawirusa i COVID-19. W sumie jest ich 50, przyporządkowanych tematycznie do trzech rozdziałów (oprócz Wstępu):
1. Absurdalne poglądy na temat diagnostyki medycznej i leczenia.
2. Absurdy związane z dietą i żywieniem człowieka.
3. Absurdy związane z koronawirusem SARS-CoV-2.

Autor wyjaśnia w swojej książce, dlaczego dane przekonanie czy postępowanie jest stereotypem (absurdem) i nie znajduje uzasadnienia w świetle aktualnej wiedzy medycznej. Powołuje się przy tym na najnowszą literaturę i wartościowe źródła, takie jak metaanalizy, przeglądy systematyczne metaanaliz oraz badania randomizowane. Ponadto w książce zamieszcza liczne schematy, tabele, równania reakcji chemicznych itp., które pozwalają lepiej zrozumieć temat i przybliżyć Czytelnikowi poruszane zagadnienia. Stosuje przy tym zrozumiały język, chociaż nie brakuje tu również fachowego nazewnictwa.

Niewątpliwie mogę z czystym sumieniem polecić tę książkę zarówno osobom, które interesują się dietą, żywieniem, medycyną, chemią i fizjologią człowieka, jak również tym Czytelnikom, którzy chcą przekonać inne osoby, jak bardzo się mylą w swoich poglądach i postępowaniach, ale sami nie mają wystarczającej wiedzy, by im te przekonania wyperswadować. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że utrwalone w ludzkiej świadomości poglądy często bardzo trudno zmienić...

Czy recenzja była pomocna?

Anna

ilość recenzji:1

20-02-2022 21:09

Książka o tematyce, z którą każdy ma do czynienia na co dzień: zdrowotnej i dietetycznej. Pomaga podejmować decyzje odnośnie do racjonalnego postępowania przy układaniu diety, wykonywaniu badań diagnostycznych oraz leczeniu. Ostrzega przed szarlatańskimi i niepotwierdzonymi metodami diagnostycznymi i leczniczymi. Wskazuje, które z nich są oszustwem i nie powinny być wykonywane, ponieważ mogą prowadzić do błędnych wniosków. Książka obala mity na tematy związane z żywieniem, żywnością, leczeniem, diagnostyką. Niektóre z tych mitów są mocno zakorzenione w społeczeństwie; autor książki udowadnia, jak bardzo mylą się osoby, które w nie wierzą...

Czy recenzja była pomocna?

erferf

ilość recenzji:1

12-02-2022 22:19

ffferfferfefef

Czy recenzja była pomocna?