SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Poszukiwacze siódmej księgi

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Studio ORety
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 348

Opis produktu:

<p>Londyński prawnik Jerzy Adams przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb babki. Spotkanie z Alicją, prowadzącą poszukiwania zaginionej księgi rękopisu De revolutionibus Mikołaja Kopernika sprawia, że jego uporządkowane życie zamienia się w ryzykowną przygodę.</p><p> </p><p>Wielki astronom oddał do druku tylko sześć z siedmiu ksiąg swojego dzieła. Dlaczego ukrył ostatnią? Zaszyfrowaną tajemnicę powierzył siedmiu zaufanym osobom, które miały ją ustnie przekazywać kolejnym pokoleniom.</p><p> </p><p>Co skrywa tajna księga? Czy uda się złamać szyfr sprzed pięciuset lat?</p><p> </p><p>Nie tylko Alicja i Jerzy próbują odnaleźć zaginiony rękopis. Na przeszkodzie staje im przeciwnik, który nie zawaha się popełnić zbrodni.</p>
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Kryminał,  książki na jesienne wieczory,  Sensacja, thriller
Wydawnictwo: Studio ORety
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Liczba stron: 348
ISBN: 9788394136994
Wprowadzono: 22.04.2023

Izabela Szylko - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Poszukiwacze siódmej księgi - Izabela Szylko

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 5 ocen )
  • 5
    5
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Bibliotecznie

ilość recenzji:23

11-10-2023 18:10

Izabelę Szylko poznałam dzięki dylogii z cyklu Siódma księga. To dwie powieści, w których spotykamy Alicję, entuzjastkę teorii związanej z rękopisem siódmej księgi Mikołaja Kopernika.

Jerry Adams ma polskie korzenie, lecz całe jego życie toczyło się spokojnie w Anglii aż do chwili, w której dowiedział się, że zmarła jego polska babka i zostawiła mu spadek. Mężczyzna nie był zachwycony sytuacją i bardzo niechętnie zdecydował się na podróż do kraju, który niewiele dla niego znaczył. Kiedy w samolocie poznał młodą kobietę, Alicję, nie spodziewał się nawet, jak bardzo zmieni się jego życie pod wpływem przygód, których stanie się uczestnikiem.

Alicja prowadzi poszukiwania pewnego bezcennego rękopisu Kopernika. Jest przekonana o tym, że księga istnieje i kwestią czasu jest jej odnalezienie. Konkretnie chodzi o siódmą księgę, która jako jedyna z siedmiu ksiąg autorstwa uczonego nie została wydana drukiem. Dlaczego tak się stało? Gdzie podziała się ostatnia z ksiąg i co takiego zawierała, że nie doczekała się upublicznienia? Czy zdecydował o tym sam autor?

Powieść skojarzyła mi się z cyklem o Panu Samochodziku, ale dodałabym jeszcze odrobinę Dana Browna i Jamesa Rollinsa, chociaż w przypadku tego ostatniego autora level naukowy jest bardzo wysoki. W trakcie śledztwa prowadzonego przez Alicję poznajemy wiele interesujących faktów, związanych z pracami słynnego astronoma. Na szczęście nie są one opisane językiem naukowym, a zatem nie męczą. Styl powieści jest taki trochę młodzieżowy, a dialogi dynamiczne, więc nie nudziłam się podczas lektury. Czytało się szybko i płynnie.

Jeśli szukacie lekkiej sensacyjnej przygodówki ze zwrotami akcji i zabawnymi sytuacjami, poszukiwania rękopisu Kopernika z pewnością Wam się spodobają.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

gal*********

ilość recenzji:316

21-06-2023 09:45

Zakochałam się w książkach Izabeli Szylko od chwili, gdy przeczytałam ?Szpilki za milion?, a potem przeczytałam wszystkie książki, jakie do tej pory napisała. (z wyjątkiem ?Madonny ? ?i ?Łyżeczki?, ale i na nie przyjdzie kiedyś czas). Od tamtej chwili pilnie śledzę dokonania Pani Izy i śmiało mogę stwierdzić, że autorka jest kobietą o stu twarzach nie tylko ze względu na szeroki zakres swojej działalności, ale także na publikowanie książek o różnorakiej tematyce. Izabela Szylko jest dla mnie niezwykłą osobą, bo prócz tego, że wspaniale pisze, to ma także ogromne poczucie humoru i niesamowity dystans do siebie, co się teraz coraz rzadziej zdarza.

?Poszukiwacze siódmej księgi? to zaskakująca, napisana ze swadą historia poszukiwania zaginionej księgi rękopisu ?De Revolutionibus? Kopernika. Znakomita powieść przygodowo ? sensacyjna ze sporą dawką humoru i niesamowitej wiedzy o naszym słynnym astronomie. Autorka zadaje mnóstwo pytań i stawia wiele hipotez, podrzuca sporo tropów dotyczących powstania dzieła Kopernika. Podaje sporo ciekawych i interesujących informacji na temat starodruków, ich kradzieży, falsyfikatów, a także dużo wiedzy na temat dzieł Kopernika i Brożka. Czytelnik natrafi też w powieści na mnóstwo smaczków, powiedzonek i postaci, które na stałe głęboko zakorzeniły się w naszej popkulturze, jak choćby Koziołek Matołek.
Przygody wspaniale wykreowanych postaci są okraszone faktami historycznymi, a sama powieść przedstawiona z punktu widzenia Jerzego, ale to Alicja i Czeciuchna są motorem poszukiwań księgi. Gdyby nie Alicja i jej wiedza, w ogóle nie byłoby poszukiwań, a gdyby nie bystra Ciesiuchna nie byłoby tak zabawnie. Wszystkie postaci pojawiające się w powieści doskonale się uzupełniają. Jerzy ze stoickim spokojem Anglika często powstrzymuje Alicję, która jest w gorącej wodzie kąpana, a Czeciuchna, no cóż, ta sympatyczna bohaterka skradła moje serce. Główne atuty tej historii to wartka akcja i jej nieoczekiwane zwroty, barwni bohaterowie, spora dawka mądrego humoru oraz mnóstwo ciekawostek dotyczących naszego słynnego astronoma, a wszystko po to, by czytelnik podczas lektury książki doskonale się bawił. Na uwagę zasługuje piękny literacki język, nietuzinkowa fabuła, jednym słowem mówiąc ?Poszukiwacze siódmej księgi? to wspaniała powieść z intrygującą zagadką historyczną połączoną z wartką i emocjonującą akcją. Tą powieścią przede wszystkim będą zachwyceni wszyscy fani Pana Samochodzika i Indiana Jonesa, ale zaręczam Wam, że nie tylko. Izabela Szylko zafundowała swoim czytelnikom literacką przygodę na najwyższym poziomie, bo ?Poszukiwacze siódmej księgi? to wspaniała powieść i niesamowita historia, która zachęca do podróży śladami Kopernika.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

mal***************

ilość recenzji:708

19-05-2023 19:55

Pierwszą powieścią autorki Dama z blizną byłam zachwycona. I tym samym autorka dołączyła do grona autorów szczególnie bliskich mojemu sercu. Czy również najnowsza lektura Poszukiwacze siódmej księgi podzieli los poprzedniej? Czu autorka utrzyma wysoką jakość, jaką wprowadziła przy poprzedniej? Przekonajmy się ?
Jerzy Adams, prawnik pracujący w Londynie, przyjeżdża do Krakowa na pogrzeb swojej babki. Ma za zadanie zorganizować pochówek i załatwić sprawy spadkowe. Według ostatniej woli babki, aby otrzymać spadek, musi spełnić pewne warunki. Czy będzie w stanie postąpić zgodnie z wolą babki? Już w drodze do kraju w samolocie poznaje Alicję. Ich przypadkowe spotkanie nie skończy się po wyjściu z samolotu. Los będzie stawiał ich na swojej drodze bardzo często. Okazuje się, że Alicja prowadzi poszukiwania zaginionej księgi rękopisu De revolutionibus Mikołaja Kopernika. Wciąga w swoje śledztwo Jerzego i w ten sposób jego poukładane życie nabiera rozpędu. Wciąga się w tą nietypową i intrygującą sprawę i nie jeden raz będzie w niebezpieczeństwie. A gdy wyjdzie na jaw, że nie są oni jedynymi poszukiwaczami tej księgi, to zrobi się gorąco i niespokojnie. Ktoś chce ich wyeliminować i zdobyć upragniony przedmiot. Kto będzie szybszy i sprytniejszy? Kto wykaże się większą przebiegłością? I dlaczego ta księga jest tak poszukiwana i pożądana? Co ona w sobie skrywa?
Poszukiwacze siódmej księgi to powieść przygodowa z subtelnym wątkiem kryminalnym, w której cała akcja toczy się wokół poszukiwania pożądanej siódmej księgi autorstwa wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Pośród wyrazistych i realnych bohaterów nie można się nudzić. Ułożony i stonowany prawnik i zwariowana astrofizyczka przeżywają przygodę swojego życia. Zdawałoby się, że niefortunny początek ich znajomości nie wróży nic dobrego. A tutaj wręcz przeciwnie, ich relacje nabierają nieoczekiwanego charakteru. Ta lektura to wzajemne przenikanie się zarówno fikcji literackiej, jak i historii. Mamy więc fakty nam znane, przekazywane i opisywane przez lata, jak i twór nieujarzmionej wyobraźni autorki. Takie wybuchowe połączenie stanowi doskonałą pożywkę dla spragnionego przygód czytelnika. Smakowita uczta dla czytelniczych zmysłów.
Opowieść jest pełna emocji i wrażeń, u boku takiego duetu bohaterów nie można się nudzić. Wartka akcja, nieoczekiwane sytuacja oraz spora doza dobrego humoru stanowią zdecydowanie o walorach tej historii. I jeszcze nie można zapomnieć o prostym i zrozumiałym języku, sprawnym posługiwaniu się słowem przez autorkę.
Jednak czegoś mi w tej powieści zabrakło, szczypty pazura i efektu wstrząsającego, przysłowiowej wisienki na torcie. Na pewno przysporzy wielu wrażeń, ale nie powali na kolana. Przynajmniej na mnie nie zrobiła takiego wrażenia, jak poprzednia powieść autorki. Polecam, ciekawa przygoda, godni uwagi bohaterowie i intrygująca fabuła.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Logana

ilość recenzji:27

23-04-2023 23:37

Książ­ki Izabeli Szylko po­zy­cjo­no­wane są w przeróżnych gatunkach li­te­ra­ckich. Ostatnio był to klasyczny kryminał polityczny, który bardzo przypadł mi do gustu. Gdy dowiedziałam się, że na 20 kwietnia estymowana jest premiera nowej powieści, od razu wiedziałam, że chcę ją przeczytać. "Poszukiwacze siódmej księgi" mieści się w konwencji powieści przygodowej. Czego dotyczy historia zdradza sam tytuł i okładka. Dzieło największego polskiego astronoma "O obrotach sfer niebieskich" składa się z sześciu ksiąg, jednak wiele wskazuje na to, że mogła zawierać jeszcze jedną. Poszukiwania bohaterów stargetowane są na mityczną, zaginioną siódmą księgę.

Główny bohater jest Londyńczykiem, prawnikiem. Poznajemy go poprzez historię, którą zaczyna opowiadać. Tajemnicą jest co się wydarzyło, ale wiadomo, że doprowadziło to do ukrywania się bohatera przez "nimi". Czego chcą? W co wplatał się młody prawnik z aspiracjami, trzeźwo patrzący w przyszłość? Czy jego życiu zagraża niebezpieczeństwo, skoro ukrywa się aż w Nowym Jorku?
Historia Jerryego vel. Jerzego Adamsa, bo tak nazywa się bohater, zaczyna się w 2017 roku od odebrania telefonu od adwokata z Polski. Babka Jerzego zmarła, przepisując mu cały majątek. Był to niemały posag, gdyż zmarły 10 lat wcześniej dziadek był księciem. W drodze na pogrzeb Jerzy poznaje tajemniczą Alicję. Czy spotkanie tych dwojga było zupełnie przypadkowe? Oczywiście, że nie.
Początkowo wydająca się błaha sprawa okazała się bardzo poważna, do tego stopnia, że zagrażała życiu. Or­na­mentem naj­skryt­szych pra­gnień stało się odnalezienie zaginionej księgi.

Bohaterowie charyzmatyczni, realnie wykreowani dzięki trafnemu ukazaniu ich nawyków, przyzwyczajeń. Na szczególną uwagę zasługuje Jerry, który z angielskim stoicyzmem studzi porywczy charakter Alicji. Autorka zadbała o realizm środowiskowy i po raz kolejny udowodniła, że świetnie zna ludzką psychikę. Całości dopełniają naturalne dialogi.

Autorka trzyma w ryzach fabułę. Bohaterowie się nie wymykają. Historia jest hojnie obdarzona różnymi faktami i ciekawostkami, które postaci, kolejno odkrywają, ukazując coraz szerzej tajemnice, a przy okazji przybliżając biografię Mikołaja Kopernika. Autorka uświadomiła mi jak mało wiedziałam o życiu astronoma.

Styl i forma powieści wciągają, oferując liczne przygody, rozwiązywanie zagadek i odkrywanie tajemnic. Sprzyja temu pierwszoosobowa narracja, dostosowana do szerokiego grona odbiorców. Informacje są dozowane, tworząc przyjemną otoczkę niepewności, dostarczając dreszczyk emocji w stonowanej formie. Nie brakuje jednak zwrotów akcji, zaskakujących elementów sensacyjnych, czy kryminalnych, które sprawiają, że czytelnik daje się ściągnąć na manowce interpretacji, zaciągnąć w zaułki książkowej imaginacji.

Choć nie jest to najczęściej wybierany przeze mnie gatunek, to książka Izabeli Szylko w przygodowej oprawie również "kupiła" mnie swoją historią.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?