O Akcji
Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
książka
Wydawnictwo W.A.B. |
Data wydania 2023 |
Oprawa miękka |
Liczba stron 384 |
- Wysyłamy w 24h - 48h
-
Opis produktu:
`Prawo do seksu` to pozycja, dzięki której można zrozumieć to, jak ogromny wpływ na nasze preferencje seksualne mają polityka oraz nierówności społeczne. Choć zmiana tych przyzwyczajeń jest niezwykle trudnym zadaniem, autorka książki pozostawia czytelnikom cień nadziei, że feministyczna filozofia pomoże nam odejść od tradycyjnego pojmowania tematyki seksu.
Książka jest zbiorem esejów, które poruszają tematykę znaczenia seksu we współczesnym społeczeństwie. Autorka starając się zrozumieć złożoność tej kwestii, przywołuje idee wczesnego feminizmu, w których bez skrępowania patrzono na seksualność przez pryzmat polityki. Następnie przechodzi do omawiania tematu z różnych perspektyw, ukazując ogrom towarzyszących mu dychotomii. Ponadto przywołuje obecną w dyskursie społecznym od czasów akcji MeToo kwestię świadomej zgody, będącą podstawą sprawiedliwości seksualnej. Biorąc pod uwagę inne czynniki wpływające na seksualność, np. władzę czy rasę, stwierdza, że istnieje potrzeba pogłębienia tej kwestii.
Opinie o książce
Książka skutecznie podkreśla, w jaki sposób pożądanie seksualne - kto nas pociąga, a kto nie pociąga - jest dotknięte przez politykę i niesprawiedliwość panującą w społeczeństwie i jak ciężko to wyeliminować.
The Guardian
Srinivasan dowodzi, jak za pomocą feministycznej filozofii można wyzwolić nasze podstawowe koncepcje etyczne z okowów patriarchatu, kapitalizmu i państwowego rasizmu - i jest to wybitne i obiecujące dokonanie.
Judith Butler
O autorce
Amia Srinivasan to pochodząca z Bahrajnu filozofka. Od stycznia 2020 r. pełni funkcję profesora teorii społecznej i politycznej na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest redaktorką pisma filozoficznego `Mind` oraz magazynu literackiego `London Review of Books`. Wydany przez nią w 2021 r. zbiór esejów `Prawo do seksu` stał się bestsellerem `The Sunday Times`, zdobył nagrody Orwella oraz Blackwell`s Books of the Year. Ponadto trafił na listę National Book Critics Circle.
Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.