SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Punkt widzenia

Seria Górska i Tomczyk Tom 6

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Opis produktu:

Bestsellerowa kryminalna seria!

Sędzia orzekający w sprawach karnych odbiera przerażającą wiadomość. Jego córka została zgwałcona i brutalnie zamordowana. Wyjaśnienie tej zbrodni staje się priorytetem dla policji, dlatego Agata Górska musi przerwać urlop i pilnie wrócić do Warszawy. Gdy śledcza zagłębia się w sprawę, odkrywa gęstą sieć zależności i tajemniczych koneksji. Jaką rolę w sprawie odegra przeszłość jej partnera - Sławka Tomczyka? Czy Agata będzie mogła nadal mu ufać?

Mistrzyni kryminału psychologicznego powraca!
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Kategoria: Kryminał,  Detektywistyczny,  Polskie kryminały,  książki na jesienne wieczory,  książki na lato,  Sensacja, thriller
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 205x135
Liczba stron: 335
ISBN: 9788379761319
Wprowadzono: 29.01.2019

Małgorzata Rogala - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Punkt widzenia, Seria Górska i Tomczyk Tom 6 - Małgorzata Rogala

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 5 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1102

brak oceny 5-02-2019 20:38

Od zawsze wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nawet, a może w szczególności, gdy chodzi o trudny, bolesny problem jakim jak gwałt.

Temat ten jest głównym motywem śledztwa prowadzonego przez niezłomną parę policjantów Agatę Górską i Sławka Tomczyka. Sędzia Skowroński, otrzymuje mailem film z brutalnymi scenami gwałtu i morderstwa swojej jedynej córki. Śledczy odkrywają, że ma to bezpośredni związek z wydanym przez niego niesprawiedliwym wyrokiem za gwałt, w wyniku czego ofiara popełniła samobójstwo.

Emocje bliskich dziewczyny, którzy nie doczekali się sprawiedliwości, ale również rodziców młodego gwałciciela starający się go za wszelką cenę wytłumaczyć i obronić, rozdzierają serce.

Pojawiające się w treści artykuły opisujące postępy śledztwa wraz z komentarzami internautów przydają realizmu i pokazują jak łatwo jest ferować wyroki, rzucać inwektywy będąc pozornie anonimowym. Wyrażać zdanie bez zastanowienia, jakiejkolwiek refleksji, że komentarze te czytają ofiary, ich rodziny i boleśnie rzutują one na ich życie.

Wszystkich, którzy śledzą relacje Górskiej i Tomczyka z pewnością zaciekawi czy mężczyzna, w obliczu rzucającej mu się na szyję byłej kochanki, potrafi zachować się lojalnie wobec partnerki? Czy może skorzysta z okazji, która sama wpada mu w ręce?

Kryminał Małgorzaty Rogali, to nie tylko porywająca akcja, od której trudno się oderwać, nie tylko świetnie wykreowani bohaterowie, ale również udana próba zwrócenia uwagi na traktowanie ofiar gwałtów w Polsce. Traktowanie ich przez policję, wymiar sprawiedliwości i przez nas, społeczeństwo. Wiele jeszcze mamy w tym temacie do przemyślenia i poprawienia.

Moim zdaniem, to najlepsza książka autorki z dotychczas przeze mnie przeczytanych i polecam ją w stu procentach każdemu, kto lubi dobry kryminał wraz z głębszym przekazem.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Kosz z Książkami

ilość recenzji:301

brak oceny 5-02-2019 19:49

?Punkt widzenia? Małgorzaty Rogali to książka, której głównym przesłaniem jest: Karma wraca, przeszłość prędzej czy później Cię dopadnie? Każdy ma trupa w szafie, który tylko czeka kiedy będzie odpowiedni moment, aby z niej wyskoczyć?

Główną bohaterkę zastajemy na urlopie ze swoją przyjaciółką, jednakże Agacie Górskiej nie było dane długo cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury. Śledcza została wezwana do Warszawy, gdzie miejsce miał brutalny gwałt i morderstwo córki sędziego. Śledztwo od razu musiało nabrać tempa, zanim informacja o tym dotarłaby do gazet, dlatego też my ? czytelnicy ?? nie musimy czekać na nagłe zwroty akcji.

?Punkt widzenia? Małgorzaty Rogali to szósta część z cyklu ?Agata Górska i Sławek Tomczyk?. Jednakże ten tom uznawany jest za jeden z najmocniejszych, być może dlatego, że znajdziemy tu pełen wachlarz czynów najgorszych do popełnienia przez człowieka, od kradzieży, przekupstwa, jazdy pod wpływem alkoholu, po gwałty czy morderstwa dokonywane z zimną krwią. Na pewno nie jest to książka, którą czyta się obojętnie, dzięki plastycznym opisom, bardzo dokładnie możemy sobie wyobrazić wszelkie te niegodziwości, które ukazują świat bez złudzeń, brudny i bezwzględny. Na szczęście autorka z finezją i bez zbędnej brutalności przedstawiła fakty, nie napotykamy zbyt często siekającej krwi czy latających narządów, wobec tego uważam, że książka jest dla każdego, nie zaś dla ludzi tylko o mocnych nerwach.

dostępna na stronie Kosz z Książkami!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Czytanka_Na_Dobranoc

ilość recenzji:234

brak oceny 31-01-2019 17:45

Kilka dni temu skończyłam czytać "Zapłatę" Małgorzaty Rogali i od razu postanowiłam wziąć się za następną książkę z cyklu o Tomczyku i Górskiej. Niestety nie posiadałam tomu drugiego więc rzuciłam się od razu na głęboką wodę i korzystając z uprzejmości wydawnictwa Czwarta Strona, sięgnęłam po tom szósty, który wczoraj trafił do księgarni. Muszę przyznać, że przeskoczenie kilku części było ciekawym doświadczeniem. Mogłam zobaczyć jaką metamorfozę przeszedł styl autorki i jak wiele się przez ten czas nauczyła. Już czytając poprzednie książki wiedziałam, że Rogala ma talent i to "coś" co sprawia, że czytelnik automatycznie staje się wielbicielem. Mi nie pozostaje nic innego jak przejść się do księgarni i nadrobić zaległości. A więc zaczynajmy.

Jeden z sędziów, znany z kontrowersyjnych wyroków, dostaje e-mail, na którym jego córka jest gwałcona i mordowana. Wyjaśnienie tej zbrodni staje się priorytetem dla policji, dlatego Agata Górska musi przerwać urlop i pilnie wrócić do Warszawy. Gdy śledcza zagłębia się w sprawę, odkrywa gęstą sieć zależności i tajemniczych koneksji. Jaką rolę w sprawie odegra przeszłość jej partnera ? Sławka Tomczyka? Czy Agata będzie mogła nadal mu ufać?

Poprzednią książkę autorki przeczytałam w zaledwie trzy godziny, z tą zeszło mi się dłużej. Jednak nie martwcie się, to nie dlatego, że była nudna. Zagadka jest tutaj o wiele bardziej skomplikowana, czcionka mniejsza, a fabuła nie dość że dostarcza dużej dawki rozrywki to jeszcze skłania do przemyśleń. Tematy poruszane w książce są współczesne, kontrowersyjne i wymagające przegadania. Kilka lat temu oglądałam rewelacyjny film z Kevinem Spacey i Kate Winslet "Życie za życie", o karze śmierci w Stanach Zjednoczonych. Fabuła niniejszej książki od razu skojarzyła mi się z tym obrazem. Co prawda głównym tematem nie jest krzesło elektryczne a niesprawiedliwe wyroki dla przestępców, czy wręcz wypuszczanie ich na wolność, jednak nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że te dwa dzieła mają ze sobą duże wspólnego. I tam i tutaj wszystko poszło nie tak.
Muszę przyznać, że autorka miała pomysł, i ani razu nie zboczyła z wybranej przez siebie ścieżki. Napięcie było cały czas na najwyższym poziomie, pojawiły się również brutalne sceny, których zabrakło mi w pierwszym tomie. To już nie jest literatura dla kobiet, które mają ochotę przeczytać coś mocniejszego, tylko "rzecz" dla prawdziwych fanów kryminału. Podoba mi się to, że autorka odważyła się wyjść poza utarty schemat. Jest tutaj mniej miłosnych dramatów i warstwy obyczajowej. Pojawiła się za to dobra policyjna robota, wnikliwe śledztwo. Rogala zdecydowanie skręciła w kierunku kryminału proceduralnego i chwała jej za to. Podobnie jak we wcześniejszym tomie rysy psychologiczne bohaterów, zarówno tych głównych jak i pobocznych, są nieco rozmazane jednak jest to dość częste w tym gatunku. Rogala liczy na to, że przez sześć tomów zdążyliśmy poznać naszych bohaterów i się z nimi zaprzyjaźnić. Ja osobiście nie miałam tej przyjemności i byłam bardzo zdziwiona tym , co się w międzyczasie wydarzyło. Szczęka mi opadła i zadzwoniła o podłogę. Jednak właśnie to lubię najbardziej. Jak wszystko się zmienia i płynie. Bohaterowie dorastają. Czytając ten tom obiecałam sobie, że kupię poprzednie i nadrobię wszelkie zaległości. Koniecznie. Co prawda autorka wspomina co się wydarzyło w przeszłości, jednak ja chcę więcej detali, szczegółów i szczególików. Naprawdę polubiłam Górską i Tomczyka. Może dlatego, że są bardzo naturalni, prawdziwi i wielowymiarowi. Każdy z nas by chciał mieć takich przyjaciół.

Na koniec pierwszego tomu rozstałam się z naszymi bohaterami, kiedy byli na dobrej drodze do znalezienia wielkiej miłości. Górska zaczęła się spotykać z taksówkarzem Michałem a Tomczyk z przyjaciółką swojej partnerki, fotografką Justyną. Wyglądało na to, że taki stan rzeczy zastanę w kolejnych tomach. Byłam bardzo zdziwiona kiedy okazało się, że wszystko wylądowało do góry nogami. Michał nie żyje??? Agata wylądowała w ramionach kolegi z pracy a Justyna wyjechała za granicę do swojej nowej miłości? Minęło dopiero kilka lat, dwa może trzy, a tutaj takie zmiany. Widać, że autorka nie próżnowała w poprzednich tomach. W recenzji "Zapłaty" zwróciłam uwagę na to, że element romansu i dramatów osobistych bohaterów nie przytłaczał fabuły. Cieszę się, że Rogala poszła za ciosem i potrafiła zachować umiar i w kolejnych częściach. Co prawda każdy rozdział, każde kolejne spotkanie z protagonistami sprawia, że poznajemy ich coraz lepiej, jednak to zabójstwo i zagadka nadal są motywem głównym książki. A tym razem działo się naprawdę wiele.
Zamordowana została córka sędziego, który kilka lat wcześniej wypuścił na wolność człowieka oskarżonego o gwałt. Zwalniając go z aresztu z powodu braku wystarczających dowodów skierował na siebie falę nienawiści, która w szczególności rozlała się po forach internetowych. Książka Rogali porusza ważny temat jakim jest sprawiedliwość i odpowiedzialność sędziowska. Niektórzy nazywają sędziów bogami, gdyż mają w rękach władzę prawie absolutną. Decydują o czyimś przyszłym życiu a czasem nawet i śmierci. Nie możemy jednak zapominać, że każdy może się mylić. Źle zinterpretować dowody, poddać się presji opinii publicznej, pokierować się sympatią czy skusić na łapówkę. Ta książka pokazuje nam, że prawda zawsze wyjdzie na jaw a winni zostaną ukarani, jednakże droga do sprawiedliwości może być długa i krwista. Zagadka morderstwa nastolatki jest skomplikowana. Okazuje się, że grono osób mających powód do pozbycia się dziewczyny z każdą stroną się powiększa. Mógł to być zazdrosny chłopak, wściekła przyjaciółka lub ktoś z otoczenia ojca ofiary, kto nie zgadzał się z zasądzonym wyrokiem. Dziś, kiedy każdy ma dostęp do internetu, znalezienie mordercy jest naprawdę trudne. Sieć pozwala nam zachować anonimowość i doskonale przygotować się do zbrodni, którą chcemy popełnić. Internet może zniszczyć człowieka. Fala hejtu ma moc rujnowania karier i życia. Autorka w dosadny sposób uświadamia nam jak brutalni i bezwzględni potrafią być ludzie, jeśli zapewni się im anonimowość.

To co zwróciło moją uwagę w "Zapłacie" to nadmierne używanie nazw własnych. Kocham Warszawę, gdyż jest to moje miasto rodzinne, jednak jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy tutaj nie byli, nie znają topografii, i czy rzecz się dzieje na ulicy Kochanowskiego czy Dzielnej, jest im zupełnie obojętne. Tym razem autorka powstrzymała się od podawania dokładnej lokalizacji a nazwy własne zastąpiła ogólnymi jak : sąd, komisariat czy park. Moim zdaniem wyszło o niebo lepiej a czytelnicy nie muszę korzystać z żółtego ludzika Google by sprawdzać gdzie w danym momencie znajduje się bohater i mogą skupić na intrydze kryminalnej.

Małgorzata Rogala kolejny raz udowodniła, że jest znakomitą pisarką. Jest otwarta na krytykę, uczy się na błędach i cały czas doskonali swój warsztat. Aż się boję pomyśleć co będzie za kilka lat, może nawet dostanie się do panteonu moich ulubionych twórców. Póki co jej książki zapewniają mi świetną rozrywkę do białego rana. "Punkt widzenia" ociera się momentami o gatunek thrillera psychologicznego i zaciskam kciuki by autorka skręciła w tym kierunku. Z tyloma pomysłami, znakomitym stylem i pasją będzie w stanie stworzyć coś bardzo dobrego. Polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Ania Pawłowska

ilość recenzji:1

brak oceny 30-01-2019 09:34

Przestępstwa seksualne to temat niekiedy bardzo wyolbrzymiany przez społeczeństwo.
Istnieje przeświadczenie , że kobiety same proszą się o seks odsłaniając nogi lub dekolt, pijąc na imprezie trochę luźniej i wyrażając zgodę na zbliżenie. Sprawcy gwałtów najczęściej chcą okazać swoją władzę nad ofiarą. W Polsce dwa lata temu doszło do ponad tysiąca gwałtów.Pytanie ile pozostaje nieujawnionych, bo ofiarą jest zastraszona, że nikt jej nie uwierzy?

Zło zawsze wraca. Każda decyzja podjęta w przeszłości odnajdzie swoje odbicie w rzeczywistości i prędzej czy później przyjdzie się z tym zmierzyć.

Włodzimierz Skowroński, sędzia, który orzekał w sprawie gwałtu nastolatki Idy Więcek na korzyść oprawcy wymierzając mu tylko karę w zawieszeniu otrzymuje po dwóch latach od sprawy przerażający film z udziałem jego córki. Nadawca jest nieznany a film ukazuje jego córkę Jagodę, która jest gwałcona a na końcu zostaje zamordowana .
Przerażony i przestraszony sędzia zgłasza sprawę na policję.
Śledztwo prowadzi oczywiście starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk.

Policyjna para w trakcie dochodzenia ujawnia połączenie sprawy gwałtu i samobójstwa Idy z zamordowaniem córki Sędziego.
Sprawdzane są wszystkie poszlaki i zebrane materiały dowodowe powodują, że stają w miejscu. Niby związek tych dwóch spraw jest, ale nie mogą odnaleźć mordercy Jagody.

Córka sędziego od początku śledził sprawę Idy, miała za złe ojcu, że wydał tak niski wyrok na gwałcicielu i pozostaje on na wolności. Chciała mu udowodnić, że postąpił bardzo źle.
Sprawą zainteresowała się reporterka magazynu kobiecego Emilia Makowska. Do swojego reportażu przeprowadziła wywiad z sędzią, dlaczego tak postąpił i co by zrobił gdyby to chodziło o jego córkę.

Mając wrażenie, że śledztwo stanęło w miejscu, autorka odsłania kolejne wątki. Dokładnie analizujemy zdarzenia z przeszłości naszych bohaterów. Ich działania napędzane strachem. Dodatkowo kiedy myślimy, że mamy już na widelcu sprawcę okazuje się, że ktoś go zabił.

Dwa gwałty, samobójstwo Idy i morderstwo Jagody są sprawami ze sobą połączonymi. Kto za tym wszystkim stoi? Czy ktoś z przeszłości chce wymierzyć karę za spotkane zło? A może jest jakiś inny plan?

Tego wszystkiego można dowiedzieć się czytając ? Punkt widzenia?. Świetnie skonstruowana akcja, trzymająca w napięciu i przede wszystkim nie pozwalająca się odłożyć na później. Temat zawarty w książce jest bardzo trudny, ale uważam że warty poruszenia. Ciężko myśleć o ofiarach przemocy seksualnej i o tym jak odbija się to na ich dalszym życiu. Jak bardzo niesprawiedliwe sądy wydają wyroki sprawcom tych gwałtów. Ze Złem należy się zmierzyć w odpowiedni, sprawiedliwy sposób.

Punkt widzenia jest szósta częścią serii o parze policjantów, starszej aspirant Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku. Liczę, że to nie będzie ostatnia i już się nie mogę doczekać kolejnej części. Książki Małgorzaty Rogali pochłania się w tempie błyskawicznym, nawet jeżeli poruszany w nich temat jest trudny.

Czy recenzja była pomocna?

Czytelnia Mola Książkowego

ilość recenzji:11

brak oceny 29-01-2019 20:39

Sędzia orzekający w sprawach karnych dostaje wiadomość z tajemniczym załącznikiem. Kiedy go otwiera, jego życie traci sens. Okazuje się, że jego córka została zgwałcona i zamordowana. Wyjaśnienie tej zbrodni staje się priorytetem dla policji, dlatego Agata Górska musi przerwać urlop i pilnie wrócić do Warszawy. Gdy śledcza zagłębia się w sprawę, odkrywa gęstą sieć zależności i tajemniczych koneksji.

To moim zdaniem najmocniejsza powieść w dorobku Małgorzaty Rogali. Czytało mi się ją dość ciężko i nie chcę, żebyście pomyśleli, że to dlatego, że jest ona źle napisana. Nic z tych rzeczy. Nie mogę doczepić się ani do fabuły, ani do tego, w jaki sposób wykreowano bohaterów. Chodzi mi o tematykę powieści.

Jako kobieta nie potrafię mówić spokojnie o gwałcie. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego, co dzieje się z ofiarą. Nie tylko jej ciało jest pokrzywdzone, złamana zostaje również jej dusza. Najgorsze jest to, w jaki sposób społeczeństwo w dalszym ciągu postrzega ofiarę, często ją piętnując. I te komentarze pod artykułami dotyczącymi spraw gwałtu. To również zostaje poruszone w tej powieści.

Małgorzata Rogala stworzyła nie tylko dobrze wykreowaną intrygę, która wciąga, ale przedstawiła również obraz naszego społeczeństwa. Patrząc na nie jej oczami, można załamać ręce. I nie można nie przyznać autorce racji. Zwróćcie na to uwagę, czytając artykuły, które wpleciono w tę historię.

W trakcie czytania niemalże wyłam, czytając o niesprawiedliwości, która wylewała się ze stron tej powieści. I jestem pełna podziwu dla autorki, że nie bała się poruszyć takich kwestii w tych czasach. Zrobiła to z klasą, dając czytelnikom do myślenia, trzymając ich przy okazji w napięciu. Dobra, mocna książka.

Na końcu wspomnę jeszcze o tym, że jest to kolejna część cyklu z Górską i Tomczykiem i jeśli nie czytaliście poprzednich książek, radzę nadrobić zaległości, bo są tu nawiązania do wcześniejszych historii. Nie to, że będziecie jakoś bardzo zagubieni, ale uważam, że to tak dobry duet, że warto dowiedzieć się, jak wyglądała jego przeszłość.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?