SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Rok 2050

Wyzwania i prognozy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Nieoczywiste
Oprawa miękka
Liczba stron 184
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

"Musimy wyruszyć w drogę przy złej pogodzie, w chwili, gdy historia zdaje się sama wahać, jak obrać swój własny kurs. Siły, które dziś trzęsą światem, to zdaniem wielu populizm i nostalgia za powrotem do minionych horyzontów, przywilejów i wygód. Trzeba będzie stawić im czoło i to bez zbędnej zwłoki, pomagając innym zrozumieć siły, które narodzą się w świecie jutra. Świecie, w którym mosty przydadzą się bardziej niż mury; świecie, który można budować na dialogu ludzi żyjących w różnych warunkach, wzbogacających się wzajemnie dzięki tej wymianie."
(fragment wstępu)


Michel Camdessus - były dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego (1987-2000), honorowy gubernator Banque de France.

Po nominacji na Administrateur Civil we francuskiej służbie cywilnej dołączył do Ministerstwa Finansów w 1960 roku. Po służbie jako attache ds. finansów we francuskiej delegacji w Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej w Brukseli w latach 1966-1968, powrócił do ministerstwa, a następnie został zastępcą dyrektora w 1974 roku, i dyrektorem w lutym 1982 roku. W latach 1978-84 pełnił również funkcję przewodniczącego Klubu Paryskiego, a od grudnia 1982 roku do grudnia 1984 roku przewodniczącego Komitetu Walutowego Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej. W listopadzie 1984 roku został mianowany gubernatorem Banque de France. Pełnił tę funkcję do czasu jego wyboru na dyrektora zarządzającego MFW w 1987 roku.

Współprzewodniczący Grupy "Inicjatywa Palais-Royal" (raport: "Reforma Międzynarodowego Systemu Monetarnego: podejście oparte na współpracy w dwudziestym pierwszym wieku", 2011). Mianowany przez francuskiego prezydenta Sarkozy`ego na przewodniczącego grupy roboczej wysokiego szczebla ds. reformy zasad francuskiej równowagi finansów publicznych (2010-2011). Mianowany specjalnym komisarzem do monitorowania praktyk francuskich banków w zakresie premii (2009-2011). Członek Komisji ds. Afryki, której przewodniczy brytyjski premier Tony Blair (raport: "Nasz wspólny interes", 2005). Przewodniczący światowego panelu ds. finansowania infrastruktury wodnej (sprawozdanie: "Finansowanie wody dla wszystkich", 2003).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka,  Nauki społeczne,  Ekonomia i biznes
Wydawnictwo: Nieoczywiste
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 184
ISBN: 9788363391737
Wprowadzono: 11.01.2019

RECENZJE - książki - Rok 2050, Wyzwania i prognozy - Michel Camdessus

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 6 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kowalsky

ilość recenzji:1

brak oceny 21-01-2019 09:35

Michel Camdessus to wybitny francuski ekonomista, dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Autor przygotował czytelnikom szereg prognoz i tendencji, które mogą wpłynąć zarówno na światową gospodarkę, jak i na nasze gospodarstwo domowe. Książka Michela Camdessusa próbuje uczulić nas na takie problemy jak eskalacja przemocy, migracje na wielką skalę, czy ubóstwo. Ekonomista przewiduje, że w ciągu najbliższych lat główna oś rozwoju gospodarczego może przenieść się na wschód, czeka nas gwałtowna urbanizacja miast oraz coraz większy przyrost klasy średniej. Camdessus w swojej książce próbuje również przekonać nas, że najbliższe stulecie może okazać się najlepszym w historii ludzkości, jednak w dużej mierze zależy to od naszych przyszłych wyborów ? powinniśmy skupić się na współpracy.

Czy recenzja była pomocna?