SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Rozmowy z ojcem

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Nieoczywiste
Oprawa twarda
Liczba stron 392
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy
  • Inpost Pay Okazje

Opis produktu:

"Maszynopis książki rozmowy Wiktora i Witolda Kulerskich nie ma charakteru typowej relacji, jest opowieścią Witolda, który synowi relacjonuje swoje życie od młodości, wspomnienia o ojcu Wiktorze i ?Gazecie Grudziądzkiej?, opowiada sceny i sytuacje z dzieciństwa i młodości, następnie przechodzi do okresu wojny. Ten czas wypełnia pozostałą część maszynopisu, od wspomnień z pierwszych tygodni okupacji w Poznaniu, następnie wyprawy przez Węgry na zachód, gdzie przybył wiosną 140, w przededniu wojny niemiecko-francuskiej. Okres emigracyjny jest po części relacją o wydarzeniach, choć udzielaną po tylu latach, że szczegóły się już zatarły, po części refleksją nad różnymi problemami związanymi z życiem wewnętrznym emigracji (?)"
Fragment recenzji: Prof. dr hab. Andrzej Friszke


Teresa Astramowicz-Leyk - ? politolożka, profesorka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Kierowniczka Pracowni Systemów i Doktryn Politycznych w INP UWM. Kierowniczka studiów doktoranckich z nauk o polityce UWM. Zainteresowania naukowe: prawa człowieka, tym prawa kobiet, dzieci, mniejszości narodowych, migrantów i uchodźców; polska myśl polityczna, samorząd terytorialny, system polityczny Ukrainy.

Autorka czterech monografii i ponad 160 publikacji naukowych i popularyzatorskich, redaktorka i współredaktorka 13 publikacji zbiorowych. Kierowniczka polsko-ukraińskiego grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2018/201) po stronie polskiej dot. mniejszości narodowych; uczestniczka grantu wyszehradzkiego dot. mniejszości narodowych (201) i grantu EU Global Responsible Leadership: Climate Change, Environmental Protection And Humanitarian Aid (2023?2026).

Jest zatrudniona jako Visiting Professor w ukraińskich uniwersytetach Politechnika Lwowska (od 201 r.) i Akademia Ostrogska (od 2022 r.). Kwalifikacje zawodowe podnosiła także podczas staży naukowych ISP PAN (13/14); w UN im. I. Franki we Lwowie (201) i UN Politechnika Lwowska (2016 i 2021) ? Ukraina, a także w Geschwister-Scholl-Institut fĂźr Politikwissenschaft Ludwig Maximilians-Universität w Monachium (2022) ? Niemcy. Sekretarz ZG PTNP w latach 2010?201. Profesorka honorowa UN Politechnika Lwowska (Ukraina).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Nieoczywiste
Oprawa: twarda
Wymiary: 0x0
Liczba stron: 392
ISBN: 9788367895088
Wprowadzono: 06.04.2024

RECENZJE - książki - Rozmowy z ojcem

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: