SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Scrum i nie tylko

Teoria i praktyka w metodach Agile

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo PWN
Data wydania 2016
Oprawa miękka
Liczba stron 300
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy Ten produkt może nie dotrzeć do Ciebie przed Świętami!
  • DPD za 5,99

Opis produktu:

Wydanie II poszerzone


Z książki dowiesz się:
- jakie są metody i frameworki Agile,
- które podejście lepiej pasuje do Twojej konkretnej sytuacji,
- w jaki sposób można najlepiej wykorzystać budżet,
- jak szybko zdobywać przewagę nad konkurencją,
- jak sprawić, żeby projekt odniósł sukces nawet jeśli nie wszystkie wymagania zostaną dostarczone,
- jak planować tworzenie wartościowych produktów,
- jak robić tylko tyle ile potrzeba i pracować produkt iteracyjnie i przyrostowo,
- co robić, żeby uniknąć najczęstszych błędów,
- jak sprawdzać postęp i reagować na zmiany,
- jak minimalizować straty i optymalizować pracę,
- jak kilkukrotnie zwiększyć wydajność zespołów,
- jak szacować, planować, zawierać kontrakty,
- na czym polega Agile Coaching,
- jak wprowadzić Agile do Twojej organizacji,
- jak możesz wykorzystać potencjał pracowników do tworzenia innowacyjnych rozwiązań,
- jak stworzyć środowisko pracy, w którym Developerzy chcą pracować.
Autor położył duży nacisk na poprawność przekazywania wiedzy poprzez uprzednie sprawdzenie wprost u źródeł. Książka zawiera w sobie ponad dziesięć lat doświadczenia w pracy z polskimi i międzynarodowymi Zespołami oraz setki godzin szkoleń.
Pomimo tak dużej dawki wiedzy, Scrum i nie tylko jest pozycją, którą łatwo się czyta..
Książka przeznaczona jest dla zespołów projektowych, programistów, testerów, managerów, profesjonalistów z pasją do tworzenia niesamowitych produktów. Tematy przedstawione są w przystępny sposób zarówno dla osób pracujących w paradygmacie Agile, jak również dla tych, którzy chcą przejść z tradycyjnego modelu Waterfall.
Dla organizacji, które chcą wytwarzać oprogramowanie wysokiej jakości i często dostarczać nowe wersje na rynek jest to pozycja obowiązkowa. Dla firm, które chcą się wyróżnić na rynku i dotrzymać kroku klientom, jest to pozycja konieczna.
Krystian Kaczor znany jest w środowisku profesjonalistów IT jako wpływowy specjalista od Agile. Dzieli się swoim bogatym i zróżnicowanym doświadczeniem nie tylko przez prowadzone szkolenia, ale także artykuły i wystąpienia na konferencjach. Propagator pragmatycznego podejścia opartego na empiryzmie i sprawdzaniu efektów. Jako konsultant uważnie obserwuje środowisko i podejmuje się niemożliwych wyzwań, żeby pomagać klientom osiągać niemożliwe. Trener, który nadal pracuje jako Agile Coach i Scrum Master, żeby utrzymać więź z praktyką.
Już od 12 lat współpracuje z firmami, których logo jest łatwo rozpoznawalne. Od mroźnej Szwecji po pustynny Iran usprawniając Zespoły, procesy, projekty i całe organizacje.
Bogate doświadczenie od pracownika wsparcia technicznego do program managera pozwala temu profesjonaliście spojrzeć na proces powstawania systemów informatycznych z wielu różnych stron.
Jako Agile Coach i konsultant buduje i prowadzi Zespoły Agile, przeprowadza transformacje organizacji i ulepsza wdrożone praktyki. Posiada doświadczenie w pracy z Zespołami w zakresie od małych, lokalnych zespołów do geograficznie rozproszonych korporacji, pracujących w modelach skalowanego i rozproszonego Agile.
Autor książek, e-booków i szeregu innych publikacji w prasie polskiej i zagranicznej. Prelegent na polskich i zagranicznych konferencjach z obszarów Agile i Jakości. Jeden z niewielu trenerów w randze Professional Scrum Trainer w Polsce, PMI-ACP, Akredytowany Trener ISTQB, ICF ACC, SAFe Program Consultant.

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Zarządzanie,  Poradniki,  Praca i kariera
Wydawnictwo: PWN
Wydawnictwo - adres:
recepcja@pwn.pl , http://www.pwn.pl , 02-460 , ul. G. Daimlera 2 , Warszawa , PL
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2016
Wymiary: 165x235
Liczba stron: 300
ISBN: 978-83-01-18887-0
Wprowadzono: 30.10.2016

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Scrum i nie tylko, Teoria i praktyka w metodach Agile - Krystian Kaczor

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 12 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Justyna Gul (Qultura słowa)

ilość recenzji:467

brak oceny 16-01-2017 23:03

Niezwykła rodzina metod Agile
Nowe warunki działania przedsiębiorstw, niestabilna sytuacja polityczno-gospodarcza, gwałtowny rozwój technologii, coraz większa konkurencja i ? co za tym idzie ? większe oczekiwania klientów, wymagają nowego podejścia do działania. Nieustanny rozwój wpisany jest już zarówno w działania pracowników, jak i samej firmy, która powinna szukać nowych sposobów optymalizacji kosztów, a także ciągłego podwyższania jakości produktów i usług.
Pomocą w tym służyć mogą dostępne na rynku poradniki i podręczniki, liczne tutoriale, a także profesjonalne szkolenia. Jak jednak odnaleźć się wśród tak szerokiej oferty i jak zadbać o jakość przyswajanej wiedzy? Najlepiej szukać wśród ofert profesjonalistów ? zarówno jeśli chodzi o szkolenia, jak i poradniki. Właśnie jednym z takich ekspertów jest Krystian Kaczor, professional scrum trainer, który wprowadzi nas w świat metod Agile. Mimo ich rosnącej popularności dotąd nie doczekały się one szerokiego ujęcia i solidnego opracowania, dlatego też rozszerzone wydanie książki ?Scrum i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile?, opublikowana nakładem wydawnictwa PWN, jest pozycją tak cenną i to nie tylko dla menedżerów działających w branży IT, ale również dla pracowników, w tym połączonych w zespoły robocze. Mimo dużego stopnia złożoności tematu autor nacisk położył na prostotę przekazu, czyniąc książkę dostępną nawet dla osób, które nie miały dotąd do czynienia z omawianym podejściem. Co więcej, książka może nie tylko usprawnić (a nawet zrewolucjonizować) pracę w firmie, ale i posłużyć zainteresowanym jako doskonałe przygotowanie do egzaminu na certyfikat PSPO I.
Książka składa się z siedemnastu rozdziałów, w trakcie których zagłębiamy się w cele i zadania przyświecające stosowaniu zwinnych metodyk w ramach zarządzania projektami, jak i w same metody. W rozdziale pierwszym dowiemy się czym jest proces empiryczny, Złożone Systemy Adaptacyjne oraz metody wytwarzania oprogramowania mające za podstawę właśnie wspomniany proces, czyli metody zwinne, potocznie zwane Agile. Rozdział drugi przynosi nam model Waterfall, czyli model kaskadowy, poznamy podstawowe kroki używane w opisie tego podejścia, a także ryzyka związane ze stosowaniem procesu. W rozdziale trzecim zapoznamy się m.in. z Manifestem Agile, czyli najważniejszymi wartościami stojącymi za sposobem budowania oprogramowania w lepszy sposób. Oprócz czterech deklaracji manifestu autor omawia również dwanaście zasad z nim związanych.
Kolejne rozdziały przynoszą informacje dotyczące najbardziej popularnych metod Agile (m.in. Lean Software Development, Kanban, XP, Scrum), wartości promowanych przez Scrum, Wykresów Spalania Sprintu i Wykresów Spalania Wydania, a także modyfikacji Scrum. W rozdziale siódmym autor szeroko omawia problemy związane z wymaganiami klientów, natomiast rozdział ósmy odpowiada na pytanie, po co nam wizja.
W dalszej części książki poznamy także korzyści korzystania z Person, budowę User Story, zajmiemy się ponadto szacowaniem wielkości implementowanych elementów, co pozwala ustalić relatywny koszt implementacji. Autor porusza również zagadnienia związane z planowaniem, które jest niezwykle istotną częścią projektu oraz przybliża sylwetkę Agile Coacha, czyli osoby przyspieszającej wprowadzenie zmian, poprawiającej procesy stosowane przez Zespół oraz prace w Zespole.
To tylko część tematów poruszonych przez autora w obszernej publikacji, która umożliwia nam poznanie rodziny metod Agile, ale i pozwala uniknąć najczęściej występujących błędów związanych z wprowadzaniem Agile lub ulepszaniem istniejącej implementacji. Integralną częścią książki jest angielsko-polski słownik pojęć związanych ze Scrum oraz ?Scrum w pigułce?, czyli najczęściej pojawiające się pytania na temat Scrum wraz z odpowiedziami. To czyni publikację Krystiana Kaczora cennym źródłem informacji ? możemy bowiem nie tylko po przeczytaniu odłożyć ją na półkę, ale też nieustannie wracać do tych jej fragmentów, które potrzebne nam będą w bieżącej pracy bądź też w trakcie planowania zmian.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?