SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Skowronka Hopka Nie ma rzeczy niemożliwych (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Czarna Owca
Data wydania 2024
Oprawa twarda
Liczba stron 96
  • Wysyłka Kup teraz, a produkt wyruszy do Ciebie już jutro!
    Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

Skowronka Hopka została porzucona przez rodzinę, ale wkrótce po tym adoptował ją puchacz wegetarianin.

Niebawem okazało się, że mieszkańcy lasu potrzebują pomocy Hopki. Tylko czy krótkonogi i bezskrzydły ptaszek podoła wyzwaniu? Czy znajdzie w sobie tyle odwagi? Jaką lekcję wyniosą leśnie zwierzęta? Czy niemożliwe stanie się możliwe?

To wzruszająca i pouczająca opowieść, która wzmacnia u dzieci poczucie własnej wartości, uczy tolerancji i dbania o własne potrzeby.

Inspiracją dla opowieści o skowronce Hopce jest prawdziwa historia dziewczynki, która urodziła się bez rąk i z bardzo krótkimi nogami. Biologiczna rodzina opuściła ją, jednak została adaptowana i wychowana przez kochających ludzi w życzliwej atmosferze.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Kategoria: Dla dzieci,  książki na zakończenie przedszkola
Wydawnictwo: Czarna Owca
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 165x235
Liczba stron: 96
ISBN: 9788382526929
Wprowadzono: 23.09.2024

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Skowronka Hopka Nie ma rzeczy niemożliwych - Alex Donovici

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

joa************

ilość recenzji:274

7-10-2024 09:11

Najpiękniejsze historie inspirowane są życiem. Właśnie tak było z bohaterką nowej serii wydawnictwa ToTamto. Hopka to skowronka, która wykluła się bez skrzydełek i z bardzo krótkimi nóżkami. Jej ptasia mama, rozdarta między koniecznością opieki nad jej licznym, skrzydlatym rodzeństwem, a nią, podjęła dramatyczną, łamiącą serce decyzję. Zostawiła Hopkę w gnieździe (nie martwcie się, wszystko się wyjaśni i skończy dobrze). Podobnie było z jej ludzkim pierwowzorem. Dziewczynka urodziła się bez rączek i z bardzo krótkimi nóżkami. Jej biologiczna rodzina opuściła ją, jednak ona została adoptowana i wychowana w kochającej rodzinie.

Jednak, jeśli po tym wstępie, spodziewacie się smutnej historii, to nic z tych rzeczy! To niezwykle pozytywne, optymistyczne książki, które wypełnią serca Waszych dzieci ważnymi wartościami i wiarą w siebie. Zachwycą i zainspirują.

Niosą silne przesłanie, że prawdziwa siła tkwi w sercu i pomysłowości, a nie w mięśniach. Uczą, że różnice w wyglądzie zewnętrznym nie mają znaczenia, bo w każdym dziecku jest równie wiele dobra. Dodają poczucia sprawczości, zachęcając dzieci, by się nie poddawały, zawsze szukały rozwiązań i czerpały radość z życia, także mimo trudności. Uwrażliwiają też na konieczność ochrony przyrody.

Ale wracając do naszej Hopki. Mała skowronka zostaje uratowana przez puchacza - wegetarianina i pod jego opieką nabiera sił i pewności siebie. To on uczy ją, że brak skrzydełek nie musi przeszkadzać jej w życiu. Skowronka zdobywa przyjaciół i? to ona kilkukrotnie ratuje życie zwierząt z ukochanego lasu.

Koniecznie poznajcie Hopkę, jej przyjaciół i siłę ich współpracy.

Gorąco polecam! Od 6+.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Ewelina owak.

ilość recenzji:207

1-10-2024 23:04

Od literatury dziecięcej zawsze oczekuje się więcej niż od książek dla dorosłych czytelników. Dlaczego? Ponieważ te dla dzieci poza interesującą opowieścią, która będzie potrafiła na tyle zaciekawić młodych, by po paru stronach nie odłożyły książki w kąt, to dodatkowo powinna nauczać bądź serwować mądrą lub budzącą empatię puentę.

"Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych" autorstwa rumuńskiego pisarza Alexa Donoviciego to pierwsza książeczka z serii. Historia opowiada o skowronce, która urodziła się bez skrzydeł i z wyjątkowo krótkimi nóżkami. Przerażona odpowiedzialnością i trudem takiego życia matka skowronki zabrała jej rodzeństwo i porzuciła Hopkę na pewną śmierć.

Hopka jednak przypadkiem poznaje pewnego puchacza, który nie dość, że ją przygarnia do siebie, to również uczy, jak radzić sobie w życiu bez skrzydełek. Tym samym udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a słowo "niemożliwy" to w rzeczywistości wyłącznie słowo.

Czy Hopce uda się pokonać przeciwności losu? Czy odnajdzie mamę oraz rodzeństwo?

Alex Donovici przedstawił naprawdę wzruszającą opowieść, która dodatkowo uczy. Przekazuje młodszym czytelnikom takie wartości jak tolerancja wobec osób odmiennych, poczucie własnej wartości oraz fakt, że własne potrzeby są równie ważne jak potrzeby innych. Ogromną zaletą "Skowronki Hopki" jest również fakt, że pomysł stworzenia Hopki został zainspirowany prawdziwą historią dziewczynki, która urodziła się bez rąk i miała wyjątkowo krótkie nogi. Dziewczynka, mimo że porzucona przez biologiczną rodzinę, odnalazła miłość oraz bezpieczeństwo wśród osób, które ją adoptowały.

Na wspomnienie zasługują przepiękne, klimatyczne ilustracje autorstwa Steli Damaschin-Popy. Są stonowane, wielobarwne, o przyjemnej, idealnie dopasowanej do opowieści kreski.

"Skowronka Hopka. Nie ma rzeczy niemożliwych" to krótka książeczka dla dzieci, ale bardzo warta polecenia. Historia uczy, bawi oraz wzrusza, a także zachwyca kolorowymi ilustracjami. Jest idealnym wyborem dla młodszych czytelników, dopiero rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem albo takich, którym rodzice czytają do snu.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?