SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Skradzione jutro

Jak zrozumieć i leczyć kobiety wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Czarna Owca
Data wydania 2020
Oprawa miękka
Liczba stron 264
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

Wykorzystanie seksualne w dzieciństwie to wciąż temat tabu, który jest mało zrozumiany nie tylko przez poszkodowane, ale też przez ich rodziny, najbliższych i społeczeństwo.

Psychoterapeuta Steven Levenkron na podstawie relacji 19 kobiet próbuje zrozumieć ofiary i metody na radzenie sobie z molestowaniem w dzieciństwie. Autor w wyczerpujący sposób przedstawia dewastacyjne konsekwencje, jakie pociąga za sobą wykorzystywanie seksualne i opisuje spustoszenie, do jakiego dochodzi w życiu ofiar. Ten praktyczny podręcznik pokazuje ofiarom drogę, daje wskazówki tym, którzy chcą im pomóc, oraz opisuje przebieg leczenia skutków przemocy seksualnej.

Książka adresowana do terapeutów może stanowić również inspirację i wsparcie dla nastolatek i kobiet, które były wykorzystywane seksualnie i zmagają się z zachowaniem autodestrukcyjnym.

To szansa, by przerwały milczenie i szukały pomocy w celu przejęcia kontroli nad własnym życiem i odzyskaniem skradzionego jutra.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Nauki humanistyczne,  Psychologia,  Poradniki,  Seks i seksualność
Wydawnictwo: Czarna Owca
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2020
Wymiary: 210x140
Liczba stron: 264
ISBN: 9788381434072
Wprowadzono: 12.02.2020

RECENZJE - książki - Skradzione jutro, Jak zrozumieć i leczyć kobiety wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie - Steven Levenkron, Abby Levenkron

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
  • 5
    0
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Coś Na Półce

ilość recenzji:1

23-02-2020 13:35

Trudny temat.

"Skradzione jutro"porusza temat niezwykle trudny. Nawet szalenie trudny. Mający swoje źródło w przeszłości i w konsekwencji nieraz rzutujący nie tylko na teraźniejszość, ale także na przyszłość. Mowa o temacie wykorzystywanie seksualnego w dzieciństwie, które może być dla ofiar traumą na całe życie.

Steven Levenkron i Abby Levenkron w swojej książce przedstawili efekty pracy terapeutycznej z siedemnastoma skrzywdzonymi w dzieciństwie kobietami. Niniejsze wydanie jest wydaniem drugim tej książki, która po raz pierwszy ukazała się w 2007 roku (w Polsce w 2010). Terapeutyczne wnioski oraz wskazówki i opisy uaktualniono i wydano po raz kolejny (z niewiadomych dla mnie przyczyn w porównaniu do wydania I pominięto dwie relacje skrzywdzonych kobiet; być może były zbyt drastyczne lub niewpisujące się całkowicie w omawiany temat - nie wiem; fakt jest tak czy inaczej taki, że w wydaniu pierwszym relacji znajdziemy 19, w drugim zaś - 17).

Książka jest trudna. Miejscami, jeśli chodzi o opisy i wspomnienia, być może dla części publiki okaże się ona nawet drastyczna. Sądzę jednak, że jest to do pewnego stopnia usprawiedliwione, chodzi bowiem o świadectwo prawdy - a ta w kwestii molestowania w żadnym wypadku nie jest łatwa.

Autorzy książki wychodzą od teorii problemu omawiając zagadnienie molestowania właśnie z poziomu teoretycznego, dodając kilka słów na temat perspektywy dziecka będącego jego ofiarą. Następnie czytelnik ma okazję zapoznać się z siedemnastoma relacjami poszkodowanych w dzieciństwie kobiet, których wspomnienia mogą być, jako się rzekło, momentami bardzo trudną w odbiorze lekturą. W kolejnych częściach książki omówiono perspektywę bieżącą każdej potencjalnej ofiary, na którą mogą składać się - poza traumą - problemy objawiające się m.in. zaburzeniami łaknienia, krytycznym stosunkiem do własnego ciała (z samookaleczaniem włącznie), a także problemami na tle seksualnym oraz społecznym. Ostatnia część książki skupia się na aspektach terapeutycznej pracy z poszkodowanymi, z położeniem szczególnego nacisku na wagę swoistego przełamania się, powiedzenia głośno o problemie i o udaniu się z nim do specjalisty, który to krok jest nieodzowny dla sukcesu przyszłej terapii.

Lektura jest w moim odczuciu bardzo ważną publikacją. W dobie działań ruchu metoo książki takie jak ta mają szansę na przekonanie nieprzekonanych jeszcze osób do wyjścia z cienia i do powiedzenia głośno o swoim problemie. Do szukania pomocy w trosce o samego siebie i o swoje otoczenie. Temat nie jest łatwy, jest on obciążony niesamowitym cierpieniem i bagażem potwornych doświadczeń, niemniej jednak z każdym problemem można sobie poradzić - trzeba jednak spróbować i nie bać się szukać pomocy. "Skradzione jutro" jest lekturą, która pomaga to zrozumieć. I choć niektóre fragmenty książki są trudne w odbiorze, to składają się one na pewien obraz trudnej prawdy, z którą trzeba coś zrobić, gdyż inaczej może ona pochłonąć i zniszczyć do reszty osobę poszkodowaną.

Czy recenzja była pomocna?