SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein? (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo KBOOM
Data wydania 2022
Oprawa twarda
Liczba stron 244
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD za 5,99

Opis produktu:

W 1957 r. świat odkrywa budzące grozę zbrodnie Eda Geina, mordercy z Wisconsin. Wkrótce opowieść o zbrodniarzu stała się miejską legendą, a jej niezliczone wersje zaczęły krążyć po amerykańskich miastach i miasteczkach. Na te opowieści z pewnością wpływały też popularne filmy oraz książki, luźno nawiązujące do postaci prawdziwego zbrodniarza. Pozornie zwyczajny rolnik, mieszkający w małym miasteczku Plainfield, był jednak znacznie bardziej szalony od swoich kinowych braci. `Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein?` to powieść graficzna, powracająca do historii przestępcy i ukazująca jego losy na podstawie wielu dokumentów.

Scenarzysta Harold Schechter i ilustrator Eric Powell korzystali z materiałów źródłowych, starając się odtworzyć historię potwora z Plainfield. Ed Gein oraz jego zbrodnie zostały ukazane w ponurej, niepokojącej, a nawet gotyckiej stylistyce. Dom zbrodniarza, który stał się prawdziwym światem z koszmarów, ukrywał makabryczne tajemnice. Mieszkańcy miasteczka nie wiedzieli, jakie zło istniało tuż obok nich. Tymczasem w sąsiedztwie powstawało właśnie groteskowe królestwo grozy, tworzone przez niczym nieokiełznaną wyobraźnię psychopaty.

`Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein?` to bardzo realistyczna opowieść o słynnym zbrodniarzu. Autorzy zebrali liczne dokumenty, opisujące niesamowite szaleństwo Eda Geina. Ofiary z ludzi, dziwny kult matki i okrutne zabójstwa zaszokowały ludzi na całym świecie. Co ukształtowało osobowość zabójcy? Przyszły rzeźnik z Plainfield, którego uważano za zwyczajnego rolnika, urodził się w 1906 r. w La Crosse. Podobno jego matka niemal całkowicie izolowała synów od świata, zwłaszcza zniechęcając ich do kontaktu z kobietami, ponieważ czuła absurdalny strach przed zepsuciem dzieci. Alkoholizm ojca, fanatyzm religijny oraz nieustanne zakazy w straszliwy sposób odbiły się na psychice małego Eda Geina. Jako dorosły człowiek pogrążył się w szaleństwie, kolekcjonując ludzkie czaszki, rozkopując groby, a nawet wykonując stroje z ludzkiej skóry.

Autorzy starają się prześledzić losy rzeźnika z Plainfield od dzieciństwa do śmierci. W ten sposób powstaje szczegółowy portret psychologiczny jednego z najbardziej odrażających przestępców w całej historii USA. Niepokojąca opowieść, wzmocniona jeszcze znakomitymi rysunkami Erica Powella, roztacza nastrój grozy, która tym razem nie jest nadnaturalna, a całkowicie rzeczywista. To zło czające się w sąsiedztwie, niezauważone przez zwyczajnych mieszkańców okolicy. Historia Eda Geina była wielokrotnie analizowana przez policję i psychiatrów oraz wpłynęła na filmowy wizerunek psychopatycznego mordercy. Szokujące wydarzenia z Plainfield zmieniły współczesną kryminologię.

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Biografie i wspomnienia,  Dla dzieci,  Dla młodzieży,  Historia,  Komiks,  Graphic novel,  Historyczny,  Komiksy alternatywne,  Kryminał,  Sensacja,  Kryminał
Wydawnictwo: KBOOM
Wydawnictwo - adres:
kwidzinski.jakub@gmail.com , http://www.kboom.pl , PL
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 230 x 150
Liczba stron: 244
ISBN: 9788396182968
Wprowadzono: 18.08.2022

RECENZJE - książki - Słyszeliście, co zrobił Eddie Gein? - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: