SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Spowiedź szlachciców 1670

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Bellona
Oprawa miękka
Liczba stron 320
  • Wysyłamy w 24h - 48h

Opis produktu:

Przenieśmy się do roku 1670. Przed ołtarzem stoją najgorszy król w historii Polski Michał Korybut Wiśniowiecki i jego małżonka Eleonora Habsburżanka. Lada moment po ceremonii rozpocznie się największa popijawa w historii Polski?. Tymczasem władcę odwiedzają dwaj szlachcice - jego wyborcy, bo w Rzeczypospolitej to szlachta obiera królów - a przy tym wielcy pijanice. Opowiadają o czasach, w których przyszło im żyć i pić. Alkohol sprawia, że rozmowa jest wyjątkowo szczera, a uczestnicy nie gryzą się w język... Dowiadujemy się, że do pracy szlachetnie urodzeni mieli sługi i chłopów. Sami zaś skupiali się na hucznych biesiadach, na których wódka, piwo, wino i miód pitny lały się strumieniami. Czasami wyjeżdżali też na sejmy i sejmiki i przy okazji spotykali się z prostytutkami. Gdy te ?podstawowe? potrzeby były zaspokojone, sądzili się - z każdym o wszystko - albo wszczynali burdy lub pojedynkowali się. Byleby tylko ich racja i honor zatriumfowały. Jaka była naprawdę polska szlachta? Dlaczego ichmościowie uderzali głową o posadzkę? Ile potrafili wypić i czemu na biesiadę zabierali ze sobą testament? I jak na to wszystko zapatrywał się król? Niski, gruby, kochający jeść, a do tego skrywający łysinę pod niezliczoną kolekcją peruk? Niech ten dialog będzie dowodem, że najlepsze skecze pisze życie!
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Bellona
Oprawa: miękka
Wymiary: 135x215
Liczba stron: 320
ISBN: 9788311173910
Wprowadzono: 26.10.2024

RECENZJE - książki - Spowiedź szlachciców 1670 - Christopher Macht

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

wol*******************

ilość recenzji:100

15-11-2024 17:13

Fascynująca opowieść o polskiej szlachcie, ich codziennym życiu i niezwykłych przygodach. Autor wciąga nas w dialog dwóch bohaterów, którzy z humorem i dystansem opowiadają o tym, jak wyglądały ich relacje z królem, burzliwe sejmiki czy honorowe pojedynki. Fabuła jest pełna zwrotów akcji, a styl pisania lekki i przyjemny. Książka idealna dla tych, którzy lubią historie pełne życia i humoru!

Czy recenzja była pomocna?

gos*****************

ilość recenzji:113

8-11-2024 07:48

Na wstępie muszę przyznać, że zdecydowanie zawsze byłam umysłem ścisłym i nigdy nie było mi po drodze z historią! Moje serce jednak skradł miłośnik historii, który uwielbia czytać i oglądać wszystko, co ma związek z historią naszego kraju i świata! Stąd i we mnie wzrosło zainteresowanie tym tematem, zwyczajnie mnie zaraził! Dlatego i ja chętnie sięgam po książki, które pozwalają nam lepiej poznać historię, szczególnie które mówią o historii Polski! Krzysztof Pyzia już zdążył skraść moje serce swoimi książkami, wiedzą, ale przede wszystkim formą, w której przekazuje tę wiedzę czytelnikom. Jego książki czytam z wielką przyjemnością, zainteresowaniem i świetnym humorem! Autor potrafi rozbawić, a wcale nie pisze komedii! Gdyby nauczyciele w takiej formie przekazywali wiedzę uczniom w szkołach, myślę, że zdecydowanie chętniej zgłębialiby tematy historyczne!
?Spowiedź szlachciców 1670. Szczera rozmowa z najgorszym królem Polski? to książka Krzysztofa Pyzi oraz Christophera Macht, którzy w formie dialogu dwóch szlachciców z Królem Michałem Korybutem Wiśniowieckim przybliżają nam jego postać. Mamy możliwość przyjrzeć się bliżej osobie króla Polski, który chciał się wyróżniać, ale udało mu się jedynie zasłynąć jako najgorszy władca naszego kraju! Autorzy pokazują, jak król skupiony był na swojej osobie, zapominając w ogóle o swoich obowiązkach i o tym, co powinno być dla niego najważniejsze! Wspaniale zostały przedstawione losy naszego kraju i zaniedbania władcy, który kompletnie nie skupiał się na zadaniach, które zostały mu powierzone! Całość została napisana tak, że uśmiech podczas czytania nie schodził mi z twarzy!
Ja zwyczajnie uwielbiam taki styl przekazywania wiedzy. Zdecydowanie to do mnie przemawia i sięgam po tego typu książki z największym zainteresowaniem i przyjemnością! Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać twórczości autorów, zdecydowanie zachęcam do zmienienia tego, bo naprawdę warto!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1104

4-11-2024 07:45

Głównemu bohaterowi "Spowiedzi szlachciców", satyrycznej książki historycznej napisanej w duecie przez Krzysztofa Pyzię i Christophera Machta, bardzo zależało, by być ?naj? i osiągnął swój cel. Został zapamiętany jako najgorszy król Polski. Ale czy mogło być inaczej skoro wygrana elekcja Michała Korybuta Wiśniowieckiego była zaskoczeniem dla wielu, a najbardziej dla niego samego?

Mamy możliwość przyjrzeć się powodom jego wybrania, postaci króla i jego pełnym absurdów rządom, ale znając pióro obu autorów wiedziałam, że muszę przygotować się nie tylko na niestandardowy styl, ale i sporo pikantnych szczegółów z życia władcy.

Narracja opiera się na dialogu dwóch szlachciców, Zygmunta i Stanisława z samym królem, który z godnym podziwu narcyzmem odpowiada na ich pytania, ukazując swoją infantylną próżność. Nie szczędząc sobie pochlebstw, rozprawia o swoim burzliwym życiu, w którym czas rozkłada między drzemki, posiłki i podziwianie własnej osoby w lustrze.

Autorzy wyśmiewają postać Michała Korybuta jako króla niezdolnego do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, bardziej skupionego na sobie niż na losach kraju, co przynosi mu łatkę "najgorszego króla Polski". Dzięki umiejętnemu połączeniu fikcyjnych dialogów z historycznymi źródłami książka oferuje również skondensowaną wiedzę historyczną. Dla miłośników historii i satyry będzie to pełna humoru, a jednocześnie gorzka lekcja o nieudolności i próżności, które miały wpływ na losy Polski w XVII wieku.

Nietypowy, pełen przesady, przejaskrawienia i absurdalnego humoru styl nie każdemu przypadnie do gustu, lecz świetnie oddaje przywary ówczesnej szlachty i samego władcy. Ma też tę dużą zaletę, że wiedza o tym niezbyt znanym królu zapada w pamięć i z pewnością pozostanie tam na długo, bo niektórych scen zwyczajnie nie da się "odzobaczyć". To książka, z której możemy czerpać wiedzę, jednak najlepiej podejść do niej z przymrużeniem oka, w przeciwnym razie może okazać się ciężkostrawna.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?