SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Stefania i wojna

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Oprawa miękka
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD za 5,99

Opis produktu:

autor: Pakuła Agata
wyd.AgataWydaje
stron: Strony: 144, Format: 200x140 mm
data: Rok wydania: 2024, oprawa: broszurowa

1 września 1939 roku Stefania Knapczyk zaczyna rodzić swoją pierwszą córkę, a dzień później niemieckie samoloty zrzucają kilkadziesiąt bomb na niewielką, zagórzańską wieś, w której mieszka z mężem Franciszkiem. Od tego momentu życie Knapczyków oraz innych mieszkańców zmienia się diametralnie. Bardzo szybko muszą się odnaleść w strasznej, wojennej rzeczywistości. Jakie decyzje będą musieli podjąć i jak wpłyną one na ich życie pod niemiecką okupacją oraz okrutnymi rządami burmistrza Golba w latach 1939-1945 ?



*** To wzruszająca i budząca wiele emocji powieść o Stefanii, jej pięknej miłości, prawdziwej przyjaźni, wielkich wyzwaniach, trudnych wyborach oraz ogromnym poświęceniu dla dobra swoich dzieci.


Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Oprawa: miękka
ISBN: 9788397149502
Wprowadzono: 13.06.2024

RECENZJE - książki - Stefania i wojna

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 3 oceny )
  • 5
    3
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

mum_booklover

ilość recenzji:24

16-09-2024 16:12

"Stefania i wojna" Agaty Pakuły to książka oparta na prawdziwych wydarzeniach babci autorki, Stefani Knapczyk. Historia, którą będzie dane nam poznać rozegrała się w jednych z najsmutnieszych i najtragicznieszych czasach dla Polski i jej mieszkańców. Mowa oczywiście o II Wojnie Światowej, która przyniosła ze sobą strach, niepewność i śmierć.
Człowiek nie jest świadomy swojej wewnętrznej siły do momentu kiedy przyjdzie mu się zmierzyć z ogromnymi przeciwnościami losu. Rodzina... Dla niej jesteś w stanie zrobić wszystko. Dla niej odnajdziesz w sobie ducha walki, aby ochronić ją przed tymi, którzy przyszli siać zniszczenie. Oczywiście nie obejdzie się bez pomocy tych prawdziwych przyjaciół, bo Ci co na codzień zgrywali dobrych i pomocnych sąsiadów w obliczach wojny okazali się Twoimi największymi wrogami.
Agata Pakuła oddała w nasze ręce książkę, która mimo zaledwie 144 stron dostarcza nam ogrom emocji. Na jej kartkach rozgrywa się życie... Prawdziwe życie, prawdziwych ludzi, którzy dzięki swojej determinacji i miłości przeżyli. Przeżyli najstraszniejsze momenty w swoim życiu. Na własne oczy widzieli sceny jak z horroru, ale tym razem to nie wyimaginowane potwory próbowały ich dopaść a człowiek z krwi i kości.
"Stefania i wojna" to opowieść o kobiecie, która z całych swoich sił walczyła o przetrwanie swoje i swojej rodziny. Jej determinacja i postawa w czasach, gdzie rozgrywał się koszmar jest godna podziwu. Mimo naprawdę ciężkiego życia w czasach wojny Stefania doznała również bezwarunkowej miłości ze strony swoich dzieci i ze strony męża, o którego życie podejmie walkę. Ale czy ją wygra?
Bardzo dziękuję autorce za możliwość poznania historii Stefani Knapczyk. Była to dla mnie bardzo emocjonująca podróż, która zostanie w mojej pamięci na bardzo długo. Mam nadzieję, że również będziecie chcieli ją poznać.
Pamiętajmy

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Zielona głowa KT

ilość recenzji:1

28-06-2024 16:24

Ile wiecie o losach swoich rodzin w czasie wojennej zawieruchy? Agata Pakuła spisała historię swojej rodziny po raz kolejny. Losy jej babci Stefanii Knapczyk zostały przelane na karty książki ?Stefania i wojna?, a przecież ?czytając ? pamiętamy?. 1 września 1939 r. Niemcy zaatakowały Polskę. Knapczykowie w tym czasie przeżywali narodziny swojego pierwszego dziecka. Wkrótce ich zagórzańska wioska również odczuła trudy wojny. Stefania i Franciszek są młodymi ludźmi, ale z niezwykłą dojrzałością stawiają twarz wojnie. Dzieci przybywa, trosk przybywa, to już kolejny rok wojny, a dziadkowie Autorki jak najprawdziwsi niezłomni bohaterowie prą do przodu, wspierani wzajemną miłością i chęcią zapewnienia bezpieczeństwa najbliższym. To już nie jest zabawa w dom. To walka o codzienność, o jedzenie, o byt. To w najokrutniejszym momencie historycznym Polski można poznać prawdziwe oblicze drugiego człowieka. To właśnie wtedy zobaczyć można, kto tylko liczy pieniądze i dba jedynie o własne interesy, kto decyduje się zostać folskdojczem, bo to się bardziej opłaca. Stefania niestety na swej drodze spotyka zarówno szuje w ludzkiej skórze, jak i życzliwych ludzi. Ma wspaniałą przyjaciółkę Stasię, która oddaje jej całe swoje serce i bezwarunkowo pomaga w opiece nad dziećmi, gdy Franciszek zostaje więźniem obozów koncentracyjnych. Niezwykle wzruszająca i poruszająca jest ta historia. O prawdziwych ludziach, ale pisana bez nadęcia i koloryzowania. Tu dzieje się prawdziwa historia znana nam tylko z podręczników lub opowieści. Młoda kobieta, która przez wojnę brutalnie zostaje zmuszona do dojrzałości i odpowiedzialności, nie załamuje się, wręcz przeciwnie swoją odwagą i determinacją motywuje innych do walki o następny dzień. Swoją postawą zasługuje na największy szacunek i uznanie. ?Stefania i wojna? to druga już książka o rodzinie Autorki. Pierwsza związana była ze wspomnieniami jej dziadka Franciszka, męża Stefanii, która również jest warta uwagi.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Ewelina Górowska.

ilość recenzji:402

21-06-2024 15:11

Powieść "Stefania i wojna" to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami poruszająca historia rodzinna opowiedziana przez wnuczkę Stefanii i Franciszka Knapczyków-Agatę Pakułę. Jest to również kontynuacja historii widzianej oczami jej dziadka w książce "Przez 581 dni bylem tylko numerem", ale bez problemu można poznać historię rodziny Knapczyków od tej pozycji, bo w tym przypadku jest nam dane zaobserwować, jak musiała poradzić sobie kobieta, gdy jej mąż stał się więźniem obozu koncentracyjnego. Z historii tej wyłania się obraz kobiety niezwykle odważnej, silnej i zdeterminowanej kobiece, która jest w stanie poświęcić wszystko dla swoich najbliższych...

Pani Agata doskonale poprowadziła narrację tej historii, z szacunkiem i olbrzymim wyczuciem oddała ducha tych niewyobrażalnych i dramatycznych wydarzeń. Dokładnie opisane emocje i napięcie towarzyszące pierwszym dniom wojny, brutalność najeźdźców, strach o jutro, ból przesłuchań, przerażenie i wszechobecna niewiedza o losie najbliższych, sprawiają, że współodczuwa się strach i niepokój, który towarzyszył bohaterom tej historii, wraz z nimi żywi się nadzieję na szybki koniec i powrót męża i ojca do domu...
Płakałam godzinami nad ich losem, współczułam, ale i odczuwałam wdzięczność, że jest mi dane żyć w "miarę normalnych" czasach.
W tle obserwujemy zmieniający się świat, historię, która dzieje się na oczach tych ludzi, a my za jakiś czas poznamy ją z kart podręczników... Niezwykle poruszająca i ważna historia.

Pomimo trudnej historii książkę czyta się bardzo dobrze, jest ona naprawdę wciągająca i zmuszająca do wielu refleksji. Napisana bardzo ładnym językiem pomimo wojennego mroku, niesie w sobie światełko nadziei i tego czegoś, co sprawia, że wierzy się w to, że wszystko się poukłada, choć będzie na pewno ciężko.
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Agaty i jestem przekonana, że nie ostatnie z wielkim zainteresowaniem sięgnę po jej poprzednią książkę.
Tak naprawdę jest mi bardzo trudno ocenić tę książkę, bo gdzieś w głębi serca czuję, że nie mam do tego prawa, bo w moim odczuciu, wspomnień drugiego człowieka oceniać nam nie wolno, a w tym przypadku mamy do czynienia z trudnym doświadczeniem wojny i być może jeszcze trudniejszego życia po niej, gdy do głosu dochodzą demony przeszłości i nie sposób przed nimi uciec... Ale napiszę tylko, że po tę książkę powinien sięgnąć każdy.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Ta książka to opowieść o rodzinnych dramatach, o przewrotności losu, ale także hołd oddany tym, którzy przebywali w obozach, przetrwali i zechcieli dzielić się ze światem swymi trudnymi wspomnieniami.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?