SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Stworcio nie lubi swojej pupy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo BABARYBA
Oprawa miękka
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

autor: Antoine Dole, Bruno Salamone
wyd.Babaryba
stron:
data: Rok wydania: 2024, oprawa: twarda

Książka o samoakceptacji i wzmacnianiu poczucia własnej wartości nie tylko dla dzieci! Przesłodki Stworcio, który mieszka w szafie w pokoju u małego chłopca, nie lubi w sobie wielu rzeczy: swojego nosa, podbródka, stóp, dłoni, a nawet pupy! Czy domyślacie się, kto mu pomoże siebie zaakceptować?

STWORCIO NIE LUBI SWOJEJ PUPY to bardzo pomocna książka w pracy nad samoakceptacją, ciałopozytynością i wzmacnianiem poczucia własnej wartości. Wspaniały pretekst do przemyśleń i dyskusji z dzieckiem nad wyjątkowością każdej osoby. Przesłodkie ilustracje oraz bardzo czuła narracja pomagają czytelnikom zaakceptować siebie takimi, jakimi są i zapobiec powstawaniu kompleksów. Bo samoakceptacja to psychologiczny fundament, na którym budujemy poczucie własnej wartości i niezbędną w szczęśliwym życiu pewność siebie.

Historia chłopca i jego Stworcia udowadnia, że każdy jest wyjątkowy i wartościowy. Książka w mądry i dowcipny sposób uczy empatii wobec innych, wspiera ciałopozytynowść, wzmacnia rozwój zdrowego poczucia własnej wartości.

...W mojej szafie mieszka Stworcio. To mój osobisty potwór. Stworcio niczego w sobie nie lubi. Gdy patrzy na siebie w lustrze, to zawsze coś wydaje mu się za duże lub za małe i nic mu się w sobie nie podoba. A ja chcę mu udowodnić, jak bardzo się myli. Bo uważam, że mój Stworcio jest przewspaniały!


S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: BABARYBA
Oprawa: miękka
ISBN: 9788367943093
Wprowadzono: 29.03.2024

RECENZJE - książki - Stworcio nie lubi swojej pupy

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 4 oceny )
  • 5
    4
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

kon******************************

ilość recenzji:90

16-06-2024 22:21

Kompleksy. Właściwie powinnam napisać KOMPLEKSY. Mnożące się bez liku, nie dające cieszyć się życiem i wyolbrzymione. ?? Każdy je ma. Nie każdy z nimi walczy. Za duże uszy, krzywy nos, za krótkie nogi, można wyliczać w nieskończoność. A co, jeśli ktoś powiedziałby, że wszystkie te kompleksy to tak naprawdę zalety? Takie szczęście miał Stworcio. Ogromny, włochaty potwór. Główny bohater książki "Stworcio nie lubi swojej pupy". Ale od początku. Stworcio nie lubił w swoim wyglądzie właściwie niczego. ???? Oczy były za duże, tak samo, jak pupa. Stopy z kolei za małe, dłonie za brzydkie. On sam był za niski i za gruby, a w dodatku miał tylko dwa zęby. Prawdziwa katastrofa. ???? Jak tu siebie lubić? Na to pytanie zna odpowiedź mały chłopiec, przyjaciel Stworcia. Według niego wszystko, co potwór uznaje za mankamenty urody, są tak prawdę wielkimi plusami! ???? Wielkoformatowa książka, w twardej okładce napisana przez Antoine Dolea i zilustrowana przez Bruno Salamonea w cudowny sposób opowiada o problemach każdego z nas. ???? O kompleksach, które w dzisiejszym świecie są wszechobecne i mimo, że tyle mówi się o szacunku do własnego ciała, to wciąż kropla w morzu potrzeb. "Stworcio nie lubi swojej pupy" to piękna historia o samoakceptacji, sile przyjaźni i ciałopozytywności. ???? Lektura obowiązkowa dla każdego - bez względu na wiek. Uczy dostrzegać pozytywy, cieszyć się z małych rzeczy i doceniać, to co się ma. Musicie przeczytać ją swoim dzieciom.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Emilia

ilość recenzji:257

10-06-2024 08:33

Jest to jedna z najnowszych pozycji książkowych wydawnictwa Babaryba, którą w swoje małe rączki powinno wziąć każde dziecko. Lektura porusza bowiem temat samoakceptacji, czyli temat z którym każdy z nas mierzy w taki czy inny sposób. Jedni radzą sobie z nim lepiej inni nieco gorzej, a jak poradzi sobie tytułowy Stworcio?

Zagłębiając się w lekturze poznajemy pewnego małego chłopca, który opowiada nam o swoim zmyślonym przyjacielu - Stworciu. Otóż Stworcio jest bardzo niezadowolony ze swojego wyglądu. Nie podobają mu się jego uszy, nos, oczy, nie akceptuje swojego niskiego wzrostu, dużej wagi no i pupy, która wedle modnego magazynu jest za duża. Stworcio jest tak bardzo niezadowolony ze swojego wyglądu, że próbuje ukryć go chociażby pod stertą ubrań. A przecież wcale takowych nie potrzebuje. Za każdym razem gdy Stworcio wylicza swoje kolejne wady chłopiec próbuje mu to wytłumaczyć. Na każdy negatywny argument Stworcia jego mały przyjaciel odpowiada czymś pozytywnym. Stworcio jest przecież wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jest kochany taki jaki jest...

W tej bardzo prostej w odbiorze książce autorzy bardzo sprytnie opowiedzieli o samoakceptacji niejednokrotnie wskazując na to, że świat niestety promuje często nieosiągalne dla większości z nas standardy piękna. Media bombardują nas zdjęciami idealnie wyglądających osób. Oceniamy ludzi po wyglądzie nie zwracając uwagi na ich wnętrze. Nie o to przecież chodzi. Nikt z nas nie jest idealny. Warto więc ten temat poruszać z dzieckiem budując jego poczucie wartości aby potrafiło akceptować siebie takim jakie jest i od małego uzmysławiać mu, że jest wyjątkowe i kochane.

Tekst książki wzbogacony został o cudowne kolorowe ilustracje, które zaciekawią małych czytelników i pomogą im zrozumieć jej przesłanie. Z kolei to, że warto po nią sięgnąć w moim odczuciu nie podlega nawet dyskusji, bo czym skorupka nasiąknie za młodu... Polecam gorąco. ;)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

zab*******************

ilość recenzji:227

15-05-2024 14:17

Ciałopozytywność tak bardzo potrzebna jest współczesnemu światu, od dzieci, przez nastolatków, aż po osoby w kwiecie wieku. W dobie wszech wylewającego się hejtu, pozytywne wyobrażenie o własnym ciele jest niczym tratwa na wodach pogardy i poniżenia.
To, jak postrzegamy własne odbicie w lustrze, rzutuje na nasze samopoczucie oraz relacje z innymi ludźmi.
Dlatego tak ważne jest, byśmy od najmłodszych lat wspierali budowanie poczucia własnej wartości u własnych dzieci. Akceptacja swoich wad i zalet, słabych i mocnych stron przedkłada się na wszystkie sfery życia.
Pomocą, wsparciem dla nas rodziców mogą być zarówno poradniki, za którymi stoją ludzie świata nauki, jak i czytanki, po które sięgamy wspólnie z dzieckiem niemal każdego wieczoru.
Właśnie taka czytanka, pełna nieszablonowych, zabawnych ilustracji, wypełniona wartościową historią trafiła w nasze ręce za sprawą "Stworcio nie lubi swojej pupy" duetu Dole&Salomone to książka, w której poznajemy potwora. Mieszka ona sobie w szafie u pewnego chłopca.
Stworcio, bo tak się ów potwór zwie, bardzo nie lubi swojego lustrzanego odbicia. Ciągle coś mu przeszkadza: dziwny nos, jeszcze dziwniejsze dwa szpiczaste zęby, rogi, brwi, podbródek, małe stopy, a nawet pupa. Stworcio doskonale wie, jak to jest być nie idealnym, a jego poczucie wartości bliskie jest zeru.
Czy po tym, co usłyszy od swojego współtowarzysza pozwoli mu na nowo uwierzyć w siebie i zaakceptować w pełni swój wygląd?
Przekonajcie się, zaglądając do wnętrza książki, bo tylko tam możecie w pełni poznać Stworcia i jego historię.
To, jak postrzegamy siebie, może różnić się od tego, jak odbierają nas inni. Coś, co w naszych oczach będzie atutem, dla kogoś może być defektem. Nie jest to jednak powód do rozpaczy. Każdy z nas jest inny, a przez to wyjątkowy. Pielęgnujmy tę wyjątkowość w sobie i pokoleniu, które dopiero wzrasta.
Stworcio to bohater unikatowy. A jego historia, tak mądra i pięknie nakreślająca temat akceptacji winna znaleźć się w każdej bibliotece, szkole i przedszkolu.
Niezaprzeczalnie godna jest naszej czytelniczej uwagi!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

joa************

ilość recenzji:274

12-05-2024 19:13

To bez wątpienia najsłodszy potwór, jakiego kiedykolwiek widzieliście. Jest niebieski i puchaty. Ma malutkie rogi i pełne uroku, ogromne oczy, których spojrzenie wręcz roztapia serce. Mieszka w szafie i jest osobistym potworem pewnego, uwielbiającego go chłopca. Niestety, Stworcio nie widzi się jego oczami. Wręcz przeciwnie, nie akceptuje w sobie niczego. Ani rąk, ani pupy, ani stóp, ani żadnej innej części swojego ciała. Zawsze, gdy patrzy na siebie w lustrze, coś wydaje mu się za duże, za małe lub po prostu brzydkie.
Dlatego chłopiec postanawia udowodnić potworkowi, jak bardzo się myli w swojej ocenie.

Na kolejnych stronach wymienia kompleksy, które doskwierają Stworciowi, ale tylko po to, by powiedzieć, że z jego punktu widzenia są to raczej powody, by kochać potworka za to, jaki jest. Puchata sierść, wyrastająca wszędzie, to dowód na tak ogromną wrażliwość Stworcia, że ta wychodzi mu aż uszami. Małe stopy pozwalają dotrzeć do każdego zakamarka w sercu chłopca, wcale go przy tym nie depcząc. A duża pupa, która przestała się Stworciowi podobać po przeczytaniu gazet mamy, służy do tego, by po prostu na niej wygodnie usiąść.

Bo Stworcio jest doskonały dokładnie taki, jaki jest! I chłopiec też, o czym na końcu książki informuje nas potwór, sugerując, że i ten młody człowiek spędza godziny przed lustrem.

Słodkie, urocze ilustracje subtelnie prowadzą czytelnika do zrozumienia, że Stworcio tak naprawdę reprezentuje narratora. Każda rozkładówka ma bowiem jedną, dużą kolorową ilustrację z potworkiem, a na drugiej stronie, pod tekstem, znajduje się niewielki, czarno-biały rysunek, przedstawiający chłopca w sytuacji związanej z tematem.

Piękna jest ta książka! Opowiada o kompleksach i naszej relacji z własnym ciałem w niezwykle czuły, pełen życzliwości i humoru sposób. Uświadamia dzieciom, że sposób, w jaki sami siebie postrzegamy jest subiektywny i warto myśleć o sobie dobrze.

Gorąco ją Wam polecam!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?