SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Terapia psychodynamiczna w praktyce

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo WUJ
Data wydania 2016
Oprawa miękka
Liczba stron 344
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

W prezentowanej książce omówiono dwanaście przypadków, przybliżających opracowany przez Richarda F. Summersa i Jacuesa P. Barbera model terapii opartej na dowodach. Dotyczą one podstawowych problemów psychodynamicznych - depresji, obsesyjności, strachu przed porzuceniem, niskiego poczucia własnej wartości, lęku napadowego i traumy. Każdy opis rozpoczyna się od wywiadu i przedstawienia problemów pacjenta, następnie zapoznaje czytelnika z psychodynamicznym opracowaniem przypadku, planem terapii i całym jej przebiegiem aż do zaplanowanego zakończenia, a kończy się wnioskami zawierającymi ocenę postępów. Konkretne przykłady dialogu terapeutycznego odkrywają szczegóły budowania porozumienia z pacjentem, odkrywania jego problemów oraz zmiany emocjonalnej, percepcyjnej i behawioralnej.

Ten pragmatyczny i przystępny zbiór historii przypadków jest niezastąpioną lekturą dla praktyków i studentów psychologii klinicznej, psychiatrii, klinicznej pracy socjalnej, doradztwa psychologicznego i opieki psychiatrycznej. Autorzy otwarcie wypowiadają się o tym, co udało im się osiągnąć i co się nie powiodło, zwracając uwagę na przeżycia emocjonalne zarówno pacjenta, jak i terapeuty.

Ta zajmująca, przystępnie napisana książka podejmuje ważne pytania nurtujące klinicystów, zgłębiających świat ludzkiej psychiki: Czym jest terapia psychodynamiczna? Dlaczego kompetentny klinicysta powinien ją poznać? Na czym właściwie ona polega? Opisywane bez naukowego żargonu przypadki z praktyki klinicystów wywodzących się z różnych szkół, i wykorzystujących szeroką paletę technik psychodynamicznych, ilustrują przebieg leczenia.
Dr Barbara Milrod, Departmnent of Psychiatry, Weill Cornell Medical College

Terapia psychodynamiczna w praktyce to doskonałe uzupełnienie wcześniejszego wprowadzenia do terapii psychodynamicznej autorstwa Summersa i Barbera (Terapia psychodynamiczna: praktyka oparta na dowodach). Książka w przekonujący sposób rozwiewa wszelkie mity dotyczące znaczenia terapii psychodynamicznej we współczesnej praktyce psychoterapeutycznej.
Dr Stanley B. Messer, Graduate School of Applied and Professional Psychology,
Rutgers, The State University of New Jersey
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Nauki humanistyczne,  Psychologia
Wydawnictwo: WUJ
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2016
Wymiary: 155x235
Liczba stron: 344
ISBN: 978-83-233-4064-5
Wprowadzono: 13.04.2016

RECENZJE - książki - Terapia psychodynamiczna w praktyce - Jacques P. Barber, Richard F. Summers

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 15 ocen )
  • 5
    13
  • 4
    0
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kuba

ilość recenzji:1

26-09-2022 13:56

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Polecam książkę ,,Terapia psychodynamiczne w praktyce,, zwłaszcza osobom studiującym psychologię i zainteresowanym pracą w branży pomocowej.

Autorzy propagują podejście będące alternatywą dla tego najpopularniejszego - skoncentrowanego na leczeniu objawów.

Propagują natomiast podejście skoncentrowane na przyczynach (zgodnie z tym podejściem problemy psychiczne zwykle tkwią w dzieciństwie i są to trudności natury emocjonalno - popędowej) i analizują etiologię najczęstszych problemów z jakimi mierzą się pacjenci i proponują oddziaływania terapeutyczne i przedstawiają ich przebieg na konkretnych przykładach (książka zawiera opisy przypadków).

Książka napisana przystępnym językiem, przyjemna w odbiorze. Doskonale poszerzy horyzonty osób zainteresowanych prowadzeniem w przyszłości terapii, dlatego że przesuwa punkt ciężkości z ,,bycia ekspertem,, do bycia po prostu człowiekiem w relacji terapeutycznej ( z całymi emocjami, które rodzą się między uczestnikami terapii, kładzie się tutaj nacisk na wrażliwość, otwartość w wyrażaniu myśli i afektów, subiektywne doznania, terapia doskonale przyznaje wartość nawet z pozoru blachym sprawom, ale ważnym dla jednostki, budzącym emocje).

Przedmiotem pracy terapeutycznej są emocje i sfera popędowa pacjentów, ważne jest też jakie emocje budzi w terapeucie sam pacjent i również to stanowi to przedmiot analizy.

Opisane podejście spodoba się osobom wnikliwym, szukającym głębi w rzeczywistości czy po prostu - drugim człowieku, spodoba się osobom wrażliwym (zdolnym do odczuwania emocji i ich różnicowania) dlatego, że w propagowanym przez autorów podejściu jest miejsce dla tego typu cech terapeuty. Podejście spodoba się też osobom dociekliwym i analitycznym.

Autorzy pokazują na czym w praktyce polega praca terapeuty psychodynamicznego bez podawania nadmiaru niepotrzebnej teorii, co stanowi jej ogromną zaletę.

Książka jest niewielkich rozmiarów porównując do większości akademickiej literatury z psychologii, jednak przedstawia inne podejście (nastawione relacyjne, podkreślające rangę doświadczeń subiektywnych, przesuwa przedmiot zainteresowań z objawów zaburzeń do ich przyczyn - co moim zdaniem jest nie tylko bardziej słuszne ale i ciekawsze jako przedmiot codziennej pracy) i wreszcie odczarowuje mity, które narosły względem psychoanalizy i jednej z jej kontynuacji czyli podejścia psyghodynamicznego.

Polecam, przyjemna lektura.
Kuba, student psychologii

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?