SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Teraz cię rozumiem, mamo!

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Muza
Data wydania 2021
Oprawa miękka
Liczba stron 384

Opis produktu:

Najpopularniejsze autorki polskiej literatury obyczajowej w wyjątkowym zbiorze przygotowanym z okazji Dnia Matki! `Teraz Cię rozumiem, mamo!` to antologia przejmujących opowieści o trudnej sztuce bycia matką i córką, sile matczynej miłości oraz potrzebie odbudowania utraconych więzi. Na kartach zbioru nie brakuje także szczerych rozmów i skrywanych latami rodzinnych tajemnic, a wszystko to okraszone jest sporą dozą emocji i wzruszeń. W gronie autorek opowiadań znalazły się: Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Warda oraz Sabina Waszut.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Dzień Matki - literatura społeczno - obyczajowa,  wysyłka 24h
Kategoria: Literatura piękna,  Opowiadania,  Powieść społeczno-obyczajowa
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 130x205
Liczba stron: 384
ISBN: 9788328716438
Wprowadzono: 19.05.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Teraz cię rozumiem, mamo! - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 6 ocen )
  • 5
    3
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Onaczytanoca

ilość recenzji:147

7-06-2021 15:18

Chyba każda z kobiet marzy o wyjątkowej relacji ze swoją mamą lub córką. Aby opierała się nie tylko na relacji rodzic ? dziecko, ale także koleżeństwie, przyjaźni. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo jakby się chciało. I tutaj przychodzi nam z pomocą antologia ?Teraz Cię rozumiem, mamo!?.
Każde z ośmiu opowiadań przedstawia historię różnych matek i córek. Każda z tych historii jest wzruszająca, ale też pojawia się w nich ból. Córki nie potrafią zrozumieć niektórych zachowań swoich mam, często się z nimi nie zgadzają. Jednak nie mają pojęcia czemu rodzicielki podejmują takie a nie inne decyzję.
Każda z mam kierowała się dobrem dziecka, często poświęcając swoje potrzeby. Myślały przede wszystkim o córkach, chciały je chronić. Kobieta potrafi wiele wytrzymać, aby jej dziecko było szczęśliwe i bezpieczne. Ale na niektóre mamy wpłynęły wydarzenia z przeszłości, co powodowało, że za bardzo chciały ingerować w życie swoich córek.
Myślę, że te opowiadania powinny przeczytać wszystkie mamy i córki. Każde z nich jest pięknie, wyjątkowe, ale też przy nich się wzruszałam. Pokazują, że warto rozmawiać o tym co nas boli, co nam przeszkadza w danej relacji, ale także zrozumieć postępowanie drugiej strony. Moim zdaniem antologia daje również nadzieję, na poprawę niektórych relacji.
Dziękuję autorkom za stworzenie tak pięknych historii, nie umiem wybrać które najbardziej mi się podobało. Każde z nich znalazło wyjątkowe miejsce w moim sercu.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Dominika Stryszowska

ilość recenzji:368

7-06-2021 00:06

Czy można odmówić sobie (albo swojej mamie) zbioru 8 opowadań od czołowych polskich autorek? Chyba nie. Antologia została wydana z okazji Dnia Matki i właśnie relacji z mamą dotyczą wszystkie opowiadania. O to żeby były świetne i wciagające zadbało grono autorek najpoczytniejszych powieści obyczajowych. I te historie takie są, życiowe, prawdziwe, z realnymi bohaterami, z problemami, które spotykają każdego z nas. Nie jest to książka przesłodzona czy ckliwa, a taka konkretna i jednocześnie pełna emocji. Oczywiście, jak to w zbiorach opowiadań bywa, jedne wypadają lepiej, inne gorzej, ale taki urok tej formy literackiej. Jednak każda czytelniczka - mama i córka, znajdzie tutaj coś dla siebie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

book_w_mkesie

ilość recenzji:500

25-05-2021 18:46

Jutro, czyli 26.05 będziemy obchodzić dzień mamy i ta pozycja to jedna z tych, dla których warto pochylić się i przeczytać. Każdy z nas ma/miał mamę a my byliśmy jej córką bądź synem, lecz wybaczcie tym razem skupimy się na żeńskiej stronie medalu. Więź, jaka łączy matkę z córką nie podlega dyskusji, czasem są one spokojne, ułożone, ale też bywają burzliwe i zawzięte na lata. Trzeba przyznać, że jaka by nie była to każda z nas chcąc nie chcąc będzie powielała pewne stereotypy, jakie wpoiła nam nasza mama.

Od 8 lat sama jestem mamą i przyłapuje się na tym, że cytuję swoją mamę lub powielam jej metody w wychowaniu córki i to całkiem nieświadomie. Oczywiście uczę swoją Helenkę tego, co uważam za dobre, przydatne oraz co bezcenne i najważniejsze tzn miłość. Miłość to coś, czego nie kupi się w sklepie, czego nie ukradniesz ze straganu, czegoś, czego nie można nauczyć się na pamięć to coś, co przychodzi z czasem. Wraz z miłością rodzą się więzi matki z córką, które są nierozerwalne.

Oczywiście jak wcześniej napisałam ile matek i córek tyle historii do opowiedzenia i tutaj polecam książkę Wydawnictwa Muza, w której 8 cudownych pisarek podzieliło się swoimi opowiadaniami. Każde inne, każde wyjątkowe. Do dwóch mogłabym podpiąć moje doświadczenia i uczucia, ale to może zachowam sama dla siebie :p

W książce będziecie mieli przyjemność spotkać się z
Magdalena Witkiewicz,
Agnieszka Krawczyk,
Agnieszka Lingas-Łoniewska,
Natasza Socha,
Ilona Gołębiewska,
Magda Knedler,
Małgorzata Warda
Sabina Waszut.

Książka pełna emocji od tych pozytywnych po negatywne. Doświadczenia każdej kobiety pokazują, że błędy można popełniać w każdym wieku. Wsparcie i rady naszych matek często może uratować nas od błędów popełnionych w przeszłości przez Nasze rodzicielki. Polecam tę książkę każdej kobiecie w dniu ich święta. Dziękuję ... za cudowne przeżycie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Zaczytanaori

ilość recenzji:92

18-05-2021 13:16

Plusem antologii jest to, że mamy w niej cały wachlarz różnych osobowości. Każda historia jest magiczna.

Oczywiście taki format rządzi się swoimi prawami. Z oczywistych przyczyn wszystko dzieje się szybko bo jest to krótkie opowiadanie, w którym autorka chce nam przekazać daną historię, tajemnice czy mądrość. Ja osobiście lubię raz za czas wziąć się za jakąś antologię ponieważ mimo swojej krótkiej treści momentami towarzyszą mi tak ogromne emocje? No i oczywiście zawsze to powtarzam, że jest to fajny przerywnik od cięższych książek.

W tej antologii mamy same znane nazwiska, styl każdej z autorek jest bardzo lekki, przyjemny. Te opowiadania czytałam naprawdę bardzo szybko i sprawnie ponieważ przez niektóre historie po prostu się płynie.

Ta antologia idealnie ukazuje relacje pomiędzy matką a córką i zabawne jest to, że dopiero ?na starość? człowiek rozumie swoją rodzicielkę.

Oczywiście nie wszystkie historie przypadły mi do gustu ale całość oceniam pozytywnie. Zdecydowanie moim faworytem było opowiadanie:

lingasloniewska_writer ?Twoja Emi?
ilona_golebiewska ?Listy z przeszłości?

Więc jeśli zamierzacie przeczytać tę książkę to zachęcam aby zacząć od tych dwóch.

Czy recenzja była pomocna?

mysilicielka

ilość recenzji:580

16-05-2021 11:08

Agnieszka Lingas-Łoniewska ?Twoja Emi
Matka głównej bohaterki jest bardzo nadopiekuńcza, w końcu dochodzi do ujawnienia tajemnicy takiego zachowania. To pierwsze opowiadanie, które wybrałam i niestety źle trafiłam. Styl kojarzył mi się ze szkolnym wypracowaniem. Przez to cała fabuła wydała mi się przekombinowana i mało wiarygodna.

Natasza Socha ?Sekret
Tutaj również mamy do czynienia z tajemnicą rodzinną, ale styl jest totalnie inny i to opowiadanie wręcz zachwyca. Pisane jest w formie wspomnień/przemyśleń głównej bohaterki, więc tak trochę poetycko, pięknie a jednocześnie chwilami boleśnie. Dużo spostrzeżeń było bardzo trafionych. Czuć emocje, napięcie, autentycznie się wzruszyłam na końcu.

Małgorzata Warda ?Dom w lesie
Główna bohaterka spotyka się z matką, której nie widziała od lat. Matka jest chora psychicznie i ukrywa się w lesie. To było coś! Dzięki tej historii mogłam oderwać się od rzeczywistości, w napięciu czekałam na rozwiązanie. Klimat jest duszny, na pograniczu horroru, w wyobraźni aż słyszałam te wszystkie dźwięki natury. Na bazie tego pomysłu można by napisać dobrą powieść.

Agnieszka Krawczyk ?Kruchość
Kira, sama będąc w ciąży, nie może poradzić sobie ze swoją relacją z własną matką, nieczułą artystką. W końcu pod wpływem sugestii terapeutki, postanawia z rodzicielką szczerze porozmawiać. To opowiadanie jest wypełnione uczuciami, widać wyraźnie inspirację pewną metodą psychologiczną, o czym autorka informuje na końcu. Nie przeczę, że związek matki i córki może (a chyba nawet w większości przypadków jest) tak skomplikowany, ale coś mi nie pozwala uwierzyć, że po tylu latach przepychanek słownych, wreszcie dochodzi między bohaterkami do wyznania prawdy. Przede wszystkim charakter matki odwrócił się o 180 stopni, to było trochę niewiarygodne. Poza tym opowiadanie zostało bardzo dobrze napisane.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji. Jak to bywa ze zbiorami, poziom jest różny, ale ostateczną ocenę wystawiam pozytywną, warto było przeczytać ten tytuł.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Izabela W

ilość recenzji:1117

14-05-2021 12:04

"Teraz cię rozumiem, mamo!" to zbiór opowiadań, w których znalazło się osiem wyjątkowych opowieści. Łączy je wątek relacji matek z córkami. Czy zawsze miałyście idealne stosunki ze swoimi mamami? Znacie je na wylot, rozumiecie bez słów? Czy choć raz się z czymś z nimi nie zgodziłyście, poróżniłyście? Córki niekiedy nie rozumieją zachowania swoich rodzicielek. Ale i w odwrotną stronę też tak bywa. Z tym, że dochodzi tu jeszcze ich nadopiekuńczość, próba uchronienia ich przed powielaniem błędów.

Relacje na linii matka-córka nie zawsze są łatwe. Bywają skomplikowane i zawiłe. Przekonają się o tym bohaterki tej antologii. To kobiety wywodzące się z różnych środowisk, z odmiennym doświadczeniem i spojrzeniem na życie oraz w różnym wieku. Autorki poszczególnych opowiadań udowodnią, że tylko dzięki szczerej rozmowie można naprawić i odbudować utracone więzi. Pokazują że skrywane rodzinne tajemnice, sekrety, niedomówienia, przemilczane kwestie, żale i pretensje kiedy tylko zaczną wychodzić na jaw, mogą zmienić nasz dotychczasowy uporządkowany świat, a przede wszystkim rzucić zupełnie inne światło na nasze mamy. Nasze wyobrażenie o nich zmieni się diametralnie.

Każde z opowiadań dostarcza niezapomnianych emocji, przeżyć, smutku, uśmiechu, nadziei, zaskakujących zwrotów akcji, refleksji i ciekawych wniosków. Z pewnością w niektórych z nich odnajdziecie siebie, swoje matki, córki, siostry, własne lęki, obawy i rozterki. A przede wszystkim przyznacie, iż tytuł zbioru idealnie oddaje jego przekaz.

"Nie wiesz wszystkiego" Magdalena Witkiewicz 
Ile razy przyłapałyście się na tym, że Wasze życiowe wybory wcale tak bardzo nie odbiegają od tych podjętych przez Wasze mamy? Ile razy powiedziałyście: "nigdy nie będę jak moja mama"? Opowiadanie to dobitnie podkreśla znaczenie tych słów i pokazuje, że wcale tak bardzo nie różnimy się od naszych mam. 

"Kruchość" Agnieszka Krawczyk 
To opowieść o braku zrozumienia córki przez matkę. Z kolei córka nie może wybaczyć matce, ma wobec niej wiele pretensji za to jak wyglądało jej dzieciństwo. Brak ciepła, uwagi, akceptacji, wsparcia i bezwarunkowej miłości - czy jest jeszcze szansa, że kobiety złapią nić porozumienia i odnajdą do siebie drogę? 

"Twoja Emi" Agnieszka Lingas-Łoniewska 
Tekst ten daje nam, córkom pewne wskazówki i pozwala zrozumieć, że nasze mamy też kiedyś były młode, zakochane i popełniały błędy. Rodzicielstwo zaś to wyzwanie, które popycha nas do wyrzeczeń, poświeceń, ryzyka, kompromisów, odpowiedzialności oraz przedkładania dobra dziecka nad własne.

"Sekret" Natasza Socha
Historia ta uświadamia, że nie mamy wpływu na to, jaki przebieg będzie miało nasze dzieciństwo i z czym przyjdzie się nam mierzyć. Ale za to już w dorosłym życiu to my decydujemy co zrobimy z tym, że ktoś nas oszukał lub po prostu zataił przed nami prawdę.

"Listy z przeszłości" Ilona Gołębiewska 
Opowieść ta przypomina, że nigdy nie powinniśmy zbyt długo zwlekać z rozmową z ważną dla nas osobą, bo może być za późno. Za późno na zrozumienie, wybaczenie, bliskość. Pokazuje też, jak napotkane na naszej drodze nieodpowiednie osoby mogą doprowadzić do tragedii nie tylko naszej, ale i bliskich.

"Wstań, Jadźka" Magda Knedler 
W tym miejscu muszę przyznać, iż spodziewałam się tekstu osadzonego w czasach wojennych, i taki też otrzymałam. Mamy tu marzenie o zwyczajnym domu, życiu wyzbytego z tajemnic, sekretnych misji i obsesji. Czytając zastanawiałam się, gdzie ten wątek matki i córki, ale końcowe strony sprawiły, że wszystko stało się jasne.

"Dom w lesie" Małgorzata Warda 
Mamy tu opowiadanie pełne mroku, tajemnic, a umiejscowienie akcji w lesie, w bieszczadzkich górach, jeszcze bardziej podbija tę atmosferę. To opowieść o miłości nieoczywistej. Matka nie zawsze może wychowywać dziecko w taki sposób, jaki by chciała. Co zrobi, by je chronić? Tylko czy aby w tym przypadku na pewno je chroni?

"Kocyk w misie" Sabina Waszut 
Opowiadanie to nieco różni się od pozostałych, bo ukazuje rolę mamy z trochę innej perspektywy. To obraz straty i radzenia sobią z nią w sposób, jaki każdy potrafi. Przy tym tekście włączyłam sobie mojego ulubionego Pawła Domagałę. Gdy będziecie czytać, zrozumiecie.

"Teraz cię rozumiem, mamo!" to życiowy, wzruszający, pełen emocji zbiór opowiadań o trudnych relacjach matka-córka, sile matczynej miłości, potrzebie bliskości, wsparcia i zrozumienia. Idealny prezent na Dzień Matki. Ale także dla córki i każdej kobiety.

...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?