SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Tu byłem. Tony Halik (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Agora
Data wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 480
  • Wysyłka Kup teraz, a produkt wyruszy do Ciebie już w piątek! Ten produkt może nie dotrzeć do Ciebie przed Świętami!
    Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
  • DPD za 5,99

Opis produktu:

BESTSELLEROWA BIOGRAFIA LEGENDARNEGO PODRÓŻNIKA

Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i odkrywcą zaginionej stolicy Majów. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał się jednak na Księżyc. Fascynująca i przewrotna biografia Tony`ego Halika jest dowodem na to, że czasem prawdziwe życie jest bardziej nieprawdopodobne niż najlepsza powieść.

Większość z nas pamięta go z telewizji, kiedy w programie `Pieprz i wanilia`, tworząc razem z Elżbietą Dzikowską charakterystyczny tandem, opowiadał o swoich egzotycznych podróżach. Ale tak naprawdę zanim urodzony w Toruniu Mieczysław Sędzimir został Tonym Halikiem przeżył kilka różnych życiorysów. Który z nich jest prawdziwy? Odpowiedź - w trakcie podróży po Francji, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Argentynie i Polsce - znalazł jeden z najlepszych polskich reporterów -Mirosław Wlekły.

Zrazu bałam się tej książki. Myślałam, że ujawnienie sekretów życia Toniego, tajemnic, których ja nawet nie znałam, w pogoni za dziennikarską sensacją przekładającą się na sprzedaż książki - może zrobić Toniemu krzywdę. Mirosław Wlekły podszedł jednak uczciwie do życia swego wyjątkowego bohatera, starał się zrozumieć motywy jego postępowania, pokazał jego - a czasem nie jego to były - wybory w kontekście czasu i wydarzeń politycznych. Dziękuję mu za to.

Elżbieta Dzikowska

To wielka radość móc wędrować jeszcze raz z Tonym i Elżbietą przez świat i strony książki, której są bohaterami. Ale to znacznie więcej niż sentymentalna podróż przez świat pachnący wanilią.

Jerzy Stuhr

Ta książka dała podróżnikowi drugie życie. m.in. zainspirowała reżysera Marcina Borchardta do stworzenia filmu dokumentalnego `Tony Halik. Tu byłem`, a samego Mirosława Wlekłego do napisania książki dla dzieci `Przygoda dzika Toniego Halika` zilustrowanej przez Magdę Kozieł - Nowak.

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Wydawnictwa: Agora
Kategoria: Biografie i wspomnienia,  Biografie i autobiografie
Wydawnictwo: Agora
Wydawnictwo - adres:
00-732 , 00-732 , ul. Czerska 8/10 , Warszawa , PL
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 165x235
Liczba stron: 480
ISBN: 9788326841231
Wprowadzono: 22.01.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Tu byłem. Tony Halik - Mirosław Wlekły

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2524

4-01-2023 17:46

Jeżeli należycie do pokolenia, które urodziło się w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, to świetnie kojarzycie postać pana Halika. Jeśli jesteście młodsi, to zapewne opowiadali wam o nim rodzice. Jak wynika z lektury, to prawdziwy self made man. I to taki, który stworzył siebie, swoją biografię wielokrotnie. Nim ktokolwiek wpadł na pomysł, że można takie zachowanie ometkować. Nim stało się to popularne i dobrze widziane. Jak mu się to udało? Miał ułańską fantazję i nie bał się mówić. Nawet wtedy, gdy mówił byle jak i byle co. Językami władał średnio, a dogadywał się z każdym, ponieważ w komunikacji najważniejsza jest chęć. A zapału miał Tony Halik tyle, że trzy osoby mógłby obdzielić. Dlaczego byle co? Bo z punktu widzenia prawdy historycznej nie zawsze trzymał się faktów. Lubił historie barwne, trzymające w napięciu uwagę czytelnika, więc nie wahał się ubarwiać, podkolorowywać. Poza tym nudziło go powtarzanie tych samych anegdot, zatem je zmieniał. A jakie to były opowieści i o czym, spytacie. Należy sięgnąć po biografię i wszystko stanie się jasne. Polecam.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?