SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Układy logiki programowalnej

Podstawy syntezy i sposoby odwzorowania technologicznego

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo PWN
Data wydania 2012
Oprawa całokartonowa
Liczba stron 220
  • Wysyłamy w 2 - 4 dni + czas dostawy Ten produkt może nie dotrzeć do Ciebie przed Świętami!
  • DPD za 5,99

Opis produktu:

Najważniejszą zaletą książki jest zwarte i kompleksowe przedstawienie podstawowych zagadnień związanych z syntezą układów cyfrowych dedykowaną dla różnych rodzin układów programowalnych i zobrazowanie ich za pomocą prostych, możliwych do prześledzenia przykładów.

Najwartościowsze elementy książki to:
-kompleksowe spojrzenie na problemy syntezy układów cyfrowych realizowanych w różnorodnych układach programowalnych,
-omówienie podstaw klasycznej dekompozycji funkcjonalnej,
-opisanie wielu zagadnień syntezy z wykorzystaniem diagramów BDD,
-przedstawienie oryginalnych pomysłów związanych z zagadnieniami opisu, dekompozycji i odwzorowania układów cyfrowych w strukturach programowalnych
zobrazowanie złożonych zagadnień syntezy na prostych przykładach.

W książce omówiono dwa podstawowe zagadnienia związane bezpośrednio z projektowaniem układów cyfrowych realizowanych w strukturach programowalnych: syntezę logiczną i związany z nią proces odwzorowania technologicznego w strukturach programowalnych. Rozwiązania uzyskiwane za pomocą dostępnych na rynku narzędzi wspomagających projektowanie są bardzo dalekie od optymalnych. Dodatkowo, producenci oprogramowania chronią swoje pomysły, nie ujawniając szczegółów związanych z użytymi algorytmami, preferowanymi sposobami opisu układów czy nawet wpływem ustawienia opcji syntezy na ostateczny wynik odwzorowania technologicznego. Projektant stoi więc przed `zarną skrzynką` do której `kłada`opis układu i czeka na wynik. Jeżeli ostateczny efekt projektowania mu nie odpowiada, próbuje coś zmieniać. Projektant musi wiedzieć, co może zrobić, jak opisać układ, aby uzyskiwać określone efekty, musi spodziewać się odpowiednich efektów, a może posiąść takie umiejętności, znając istotę problemów związanych z odwzorowaniem technologicznym projektowanych układów w używanych przez niego układach programowalnych.

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Informatyka
Wydawnictwo: PWN
Wydawnictwo - adres:
recepcja@pwn.pl , http://www.pwn.pl , 02-460 , ul. G. Daimlera 2 , Warszawa , PL
Oprawa: całokartonowa
Rok publikacji: 2012
Wymiary: 168x238
Liczba stron: 220
ISBN: 978-83-01-17052-3
Wprowadzono: 27.09.2012

Dariusz Kania - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Układy logiki programowalnej, Podstawy syntezy i sposoby odwzorowania technologicznego - Dariusz Kania

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 10 ocen )
  • 5
    8
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Michał

ilość recenzji:1

26-06-2020 22:03

Przez przypadek natknąłem się na tą książkę. Bardzo mnie zaciekawiła, gdyż zajmuje się układami cyfrowymi do kilkunastu lat, ale nie uzupełniałem swojej wiedzy o nowe sprawy. Znalazłem tam wiele nowych kwestii pokazanych na stosunkowo prostych, akademickich przykładach. To jest książka inne niż wszystkie z jakimi się w Polsce spotkałem. Nie polecam praktykom. Polecam ludziom chcącym szerszego spojrzenia na problem.

Czy recenzja była pomocna?

CF

ilość recenzji:1

brak oceny 26-11-2012 23:33

Polecam, znajdziesz tu szereg oryginalnych pomysłów pokazanych od początku do końca. Książka dotyka dość trudnych spraw, choć można przez nie się przebić ze zrozumieniem o co chodzi.
Świetne uzupełnienie bardzo hermetycznych książek Łuby i trochę już przestarzałych Kalisza.

Czy recenzja była pomocna?

Adam

ilość recenzji:1

brak oceny 5-10-2012 20:39

Przejrzałem tą książkę dość pobieżnie, ale wygląda bardzo interesująco. Pierwsze miejsce w polskiej literaturze, gdzie można znaleźć tak wiele informacji na temat BDD i podstaw dekompozycji. Jestem Doktorantem Informatyki i wreszcie zrozumiałem pewne sprawy! Szkoda, że Autor nie napisał książki z Podstaw klasycznej syntezy, ponieważ pierwsze rozdziały są napisane bardzo oryginalnie i widać, że Autor głęboko czuje te sprawy.

Czy recenzja była pomocna?