Twórczość Pani Katarzyny Bondy poznałam, nieco wcześniej czytając książkę z Cyklu: Jakub Sobieski (tom 1) pt. O włos. Z tego, co pamiętam, wzbudziła ona do samego nieprzewidywalnego przebiegu końca akcji ogromne napięcie i pozostawiła wiele pytań, czy detektyw Jakub Sobieski poradzi sobie z rozwiązaniem kryminalnej zagadki, która nie była, taka łatwa do rozwiązania jakby się wydawało na pierwszy rzut oka.
Lubię, gdy autorka zagląda do najciemniejszych zakamarków miejsc, do których nie wszyscy mają do nich dostęp, lecz ci wybrani, z tym że muszą oni mocno zapracować na zdobycie zaufania, bywającym mocnym atutem przydającym się do rozwiązania nietypowej kryminalnej zagadki.
Ucieszyłam się, że mogę z miłą chęcią obserwować pracę detektywistyczną Jakuba Sobieskiego, którego polubiłam za to, że nigdy się nie poddaje, podejmując wytrwale nowym kryminalnym misjom.
Można odnieść na samym początku takie wrażenie, że nie da się przejść obojętnie obok dokonanego morderstwa nastolatki, które daje o sobie znać i kto odpowiada za nie. Tego należy, się dowiedzieć aktywnie śledząc losy głównych bohaterów w książce pt. W głąb autorstwa Pani Katarzyny Bondy tworzącej świat prawdziwej szpitalnej grozy w ulubionym przeze mnie czytanym gatunku literackim, jakim jest kryminał.
Czy tym razem od razu detektyw Jakub Sobieski zechce krok po kroku analizować przebieg wydarzeń, czy jednak będzie, rezygnował, z niepodjęcia się odkrycia prawdy kto jest winien śmierci nastolatki, a może jednak spróbuje wyjść naprzeciw i pokonać mroczne demony ukryte w niebezpiecznym i czyhającym z każdej strony psychologicznej gry kłamstw i niedomówień?
Należy podkreślić to i mieć na uwadze, że pani prokurator Ada Kowalczyk chętnie dzieli się osobistymi spostrzeżeniami, z detektywem Sobieskim na temat kogo oskarżają, za głównego sprawcę popełnionej zbrodni na jednej z pacjentek szpitala psychiatrycznego uwzględniając fakt, że jest nią córka znajomych imieniem Gabrysia.
Niezwykłe jest to, że siła doświadczenia, odwagi, odczuwania potrzeby realizacji sprawdzenia siebie w trudnych warunkach pracy powoduje, wyjście naprzeciw niełatwym celom do wskazania i sprawdzenia czym kieruje się osoba mordująca, aby zlikwidować przeciwnika, a może jest to tylko na pokaz, aby, czerpać korzyści z cierpienia innych. Czy wytrwa do samego końca rozwiązania zagadki detektyw Sobieski i czy może liczyć na pomoc sprzyjających mu osób, którym zależy na tym, aby nikt nie został już skrzywdzony w szpitalu psychiatrycznym?
Słowa uznania kieruje dla Pani Katarzyny Bondy za bardzo dobre przygotowanie się teoretyczne w podjęciu opisania niełatwego tematu związanego z niespodziewanie pojawiającymi się problemami ze zdrowiem psychicznym szczególnie u młodzieży.
Warto jest przeczytać ten kryminał.
Opinia bierze udział w konkursie