SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

W górach szaleństwa (twarda)

Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Vesper
Oprawa twarda w obwolucie
Liczba stron 64
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD za 5,99

Opis produktu:

`Gdy spoglądaliśmy w dół na to zawrotne widowisko, na usta cisnęły nam się najróżniejsze fantastyczne określenia...`

Arkham, rok 1933. Wybitny geolog profesor Dyer dowiaduje się o planowanej wyprawie na Antarktydę, która za cel obiera sobie ten sam rejon, który on sam eksplorował dwa lata wcześniej. W nadziei, że uda się odwieść organizatorów od tych zamiarów, Dyer postanawia szczegółowo opisać tragiczne wydarzenia, jakie miały tam miejsce, a które w obawie, że zostanie uznany za szaleńca, zataił w raporcie z ekspedycji. Wówczas to, z początkiem lata, statki wynajęte przez Uniwersytet Miskatonic przybyły na mroźny kontynent, przywożąc ze sobą grupę czterech profesorów i szesnastu studentów. Na pierwsze odkrycia nie trzeba było długo czekać, a zaintrygowany obiecującymi wynikami odwiertów biolog wyprawy, profesor Lake, postanawia spenetrować sieć jaskiń. Po kilku dniach nadaje radiowy komunikat, w którym informuje pozostałych naukowców o odkryciu zadziwiających okazów skamielin niezwykle starego, nieznanego gatunku. Kiedy straszliwa burza przerywa komunikację, a Lake nie daje znaku życia, Dyer przeczuwając najgorsze, wyrusza na pomoc naukowcowi. To, co odkrył, przekroczyło jego najśmielsze przypuszczenia - krajobrazy zamarzniętych pustyń, niewyobrażalnych stworzeń tkwiących od milionów lat w stanie hibernacji, niesamowitych struktur geometrycznych umiejscowionych na szczycie czarnych gór wyższych niż Mount Everest...

Ta niedługa historia Lovecrafta zainspirowała całe pokolenia autorów, a także twórców filmowych, od Johna Carpentera, reżysera `The Thing`, po Guillermo del Toro, który marzy o przeniesieniu tej historii na ekran.
Francois Baranger - zafascynowany twórczością H.P. Lovecrafta światowej sławy grafik artysta koncepcyjny - rozpoczął prace nad `cyklopowym` zadaniem polegającym na zilustrowaniu tej niesamowitej opowieści.

Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Horror,  książki na jesienne wieczory,  Sensacja, thriller
Wydawnictwo: Vesper
Wydawnictwo - adres:
redakcja@vesper.pl , http://www.vesper.pl , PL
Oprawa: twarda w obwolucie
Okładka: twarda
Wymiary: 262x350
Liczba stron: 64
ISBN: 9788377313503
Wprowadzono: 10.05.2020

Howard Philips Lovecraft - przeczytaj też

RECENZJE - książki - W górach szaleństwa, Tom 1 - Howard Philips Lovecraft

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Hrosskar

ilość recenzji:227

17-05-2020 13:00

W górach szaleństwa jest opowiadaniem dłuższym niż Zew Cthulhu, czyli poprzednia zilustrowana historia przez Barangera. Dlatego album został podzielony na dwa tomy. Troszkę żałuję, że jednak artysta nie pokusił się o wydanie całości w jednym tomie, choć wtedy pewnie książka musiałaby kosztować zdecydowanie więcej. Niemniej jednak postanowiłem nie czekać na drugą część, tylko od razu zabrałem się za lekturę. Co prawda w pierwszej połowie mamy dopiero przedsmak grozy, na którą natknęli się bohaterowie, ale ilustracje Barangera zdobiące poszczególne strony wspaniale to wynagradzają. Sama zaś historia jest relacjonowana przez profesora Dyera, który spisuje szczegółowo to, co się wydarzyło podczas ekspedycji i co on sam widział. W pierwszym tomie koncentruje się głównie na pokazaniu kolejnych etapów podróży na Antarktydę, znalezieniu niezwykłych znalezisk, tragicznym finale poszukiwań grupy naukowców i natknięcie się na niesamowite geometryczne struktury na szczycie gór. Nie sposób nie poczuć grozy odkryć naukowców, ich niezwykłości i tajemniczości, a przecież to dopiero przedsmak tego, co dopiero odkryją...

Pierwszy tom W górach szaleństwa został wydany w identycznym formacie jak Zew Cthulhu, czyli w twardej oprawie z obwolutą oraz z dedykowaną zakładką. Jest to jedna z największych książek na moim regale, ale dzięki takiemu formatowi, ilustracje stworzone przez Barangera wyglądają niesamowicie i w pełni możemy nacieszyć nimi oczy. Oszałamia bogactwo detali, a niektóre z obrazów wyglądają niemalże jak fotografie. Można godzinami siedzieć i podziwiać same tylko ilustracje stworzone przez Barangera. Artysta znakomicie oddał tajemnicze i przerażające istoty pogrzebane pod lodowcem, które zostały odkryte przez jednego z uczestników wyprawy. Zachwyca również niezwykłość geometrycznych struktur, na które natknął się profesor Dyer i czekam z niecierpliwością na drugą część!

Pierwszy tom W górach szaleństwa jest już drugim opowiadaniem zilustrowanym Françoisa Barangera. Kolejny raz jestem pod ogromnym wrażeniem wyobraźni i talentu tego francuskiego artysty i czekam z niecierpliwością na drugi tom. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?