Najnowsza, trzecia część serii, która zrobiła furorę zarówno w naszym domu, jak i wśród bliskich nam maluchów! Zachwyt budzą w niej przede wszystkim dołączone do książek, pomysłowe latarki, dzięki którym dzieci mogą podglądać dzikie zwierzęta nocą i odkrywać mroczne głębiny oceanów. Tym razem jednak, latarkę zamienimy na teleskop i udamy się dużo dalej, bo aż w bezkresny kosmos! Poznamy planety Układu Słonecznego, obejrzymy powierzchnię Księżyca, przyjrzymy się satelitom, rakietom, wielkim galaktykom i innym, kosmicznym ciekawostkom.
A jak działa ten książkowy teleskop? Już tłumaczę! Po wyjęciu z uchwytu na pierwszej rozkładówce, wsuwamy go pomiędzy foliowy arkusz a czarną stronę (takich folii mamy 5). Później, przesuwając teleskop ręką, obserwujemy wyłaniający się przed nami obraz. Świetnym uzupełnieniem jest tu mała zakładka, umiejscowiona przy każdej folii, która podpowiada dzieciom, czego mogą poszukać i jak wygląda ta rzecz (na końcu książki znajdują się odpowiedzi).
Ale oczywiście, na samym oglądaniu i wyszukiwaniu się nie kończy, bo ta książka to także całe mnóstwo ciekawostek. Oprócz podstawowych informacji o Układzie Słonecznym i wchodzącym w jego skład planetach, dzieci przeczytają o pierwszym lądowaniu na Księżycu i jego charakterystycznych kraterach. Będzie rozdział o stacjach i sondach kosmicznych oraz o satelitach. Znajdziecie tu także cykl życia gwiazdy, czarne dziury i słynne gwiazdozbiory!
Na dużą pochwałę zasługuje świetne wydanie tej serii. Solidna, gruba okładka skrywa sztywne, kartonowe strony. Od środka całość została umocowana na sprężynce i działa na zasadzie kołonotatnika. Jest to niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie, zabezpieczające całość przed zgnieceniem lub zniszczeniem.
Jeśli chcecie sprawić swoim maluchom świetną książkę edukacyjną, która oprócz wiedzy dostarczy im mnóstwo zabawy, serdecznie ją Wam polecam!
Opinia bierze udział w konkursie