SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Wędrówka w świat

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

Opowieść o egzotycznych odległych krainach i morskich wyprawach
Wojtek, młody chłopak, po śmierci ojca rybaka, którego zabrało morze, opuszcza rodzinny dom. Nie mając żadnego fachu w ręku i środków do życia, zaciąga się na `Fennię`, stary statek handlowy. Podczas dalekomorskich wypraw zwiedza różne kontynenty, poznaje ich mieszkańców, nieznane kultury i obyczaje. Zdobywa nowe doświadczenia, które pomagają mu zrozumieć świat i samego siebie.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Zysk
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść przygodowa
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2018
Wymiary: 140x205
Liczba stron: 208
ISBN: 978-83-8116-383-5
Wprowadzono: 03.06.2018

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Wędrówka w świat - Antoni Ferdynand Ossendowski

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 5 ocen )
  • 5
    2
  • 4
    3
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Beata Igielska

ilość recenzji:1

brak oceny 26-06-2018 22:13

?Wędrówka w świat? Antoniego Ossendowskiego to rozpalająca wyobraźnię opowieść o podróży do dalekich, egzotycznych krajów oraz o pięknej przyjaźni. Dziś śledzi się ją z sentymentem i łezką w oku, zwłaszcza jeśli rozczytywało się w dzieciństwie w literaturze przygodowej.

Antoni Ferdynand Ossendowski to dziś prozaik niesłusznie niedoceniany. Jego przypadająca na pierwszą połowę XX wieku twórczość została skazana na zapomnienie w czasach komuny, jako że pisarz krytycznie wypowiadał się o bolszewickiej rewolucji i jej skutkach. Dopiero pod koniec minionego stulecia zaczęto przypominać jego utwory. Obecnie powieści Ossendowskiego wznawiane są przez Wydawnictwo Zysk i S-ka i cieszą się coraz większym zainteresowaniem czytelników.

?Wędrówka w świat? to powieść dla miłośników przygód. Główny bohater, Wojtek Budzisz, po tragicznej śmierci ojca-rybaka postanawia opuścić rodzinną wieś w poszukiwaniu innego życia.

Nowym etapem jego wędrówki okazuje się praca na statku handlowym ?Fennia?. Trafia tam wraz z poznanym niedawno Szymonem, z którym się zaprzyjaźnia. Chłopcy szybko stają się cenionymi i lubianymi przez załogę majtkami, z czasem ucząc się żeglarskiego rzemiosła. Podczas rejsu odwiedzają odległe kontynenty, przeżywając przygody w Afryce, Azji i obu Amerykach.

Ossendowski ciekawie opisuje nie tylko perypetie przyjaciół, ale i poznawane przez nich kraje. Nie są to jednak suche relacje z podróży, lecz interesujące, barwne i pełne anegdot historie, suto okraszone zarówno niebezpiecznymi, jak i zabawnymi sytuacjami.

Podróż w świat jest dla Wojtka również wędrówką w głąb siebie. Chłopiec szybko dojrzewa, a zdobyte na morzu i w egzotycznych krajach doświadczenia potrafi wykorzystać w życiu, które nieubłaganie zbliża go do wymagającej podejmowania coraz trudniejszych decyzji dorosłości.

Książka Ossendowskiego to również piękna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności i szacunku dla drugiego człowieka oraz jego pracy. Dziś rzadko w literaturze odnajdujemy apoteozę tych wartości, które przecież są ponadczasowe i się nie starzeją, nawet jeśli w obecnym świecie coraz mniej się je ceni. Dlatego ?Wędrówka w świat? jest lekturą dla każdego ? i młodego, i starego czytelnika.

Fabuła na pewno zachwyci tych, którzy w dzieciństwie rozczytywali się w prozie podróżniczej i przygodowej. Ja delektowałam się książką Ossendowskiego z ogromną przyjemnością i sentymentem. I tego życzę wszystkim odbiorcom.
BEATA IGIELSKA

Czy recenzja była pomocna?