SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 346
  • Wysyłka Kup teraz, a produkt wyruszy do Ciebie już w poniedziałek!
    Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
  • Promocja InpostPay BW

Opis produktu:

Lepszy pijący mąż niż żaden.

To ja jestem winna, że nadużywa alkoholu. Gdybym była lepszą żoną, przestałby pić.

Muszę wszystko znieść i wytrzymać, bo dzieci powinny mieć matkę.

Gdy mój syn mi obiecuje, że więcej nie będzie ćpać, wierzę mu i odpuszczam. Do kolejnego razu...

Kiedy rodzice pili, byłam odpowiedzialna za swoje młodsze rodzeństwo. To przecież naturalne, że o rodzinę trzeba dbać w każdej sytuacji.

To jedne z najczęstszych przekonań osób współuzależnionych. Jeśli choć jedno kojarzy ci się z własną sytuacją, koniecznie musisz przeczytać tę książkę.

Bliskimi osób uzależnionych, którzy postanawiają odwiedzić terapeutę, kierują przede wszystkim rozpacz, złość i lęk. Najczęściej ludzie przychodzą po pomoc, radę i wsparcie w konfrontacji z chorobą, na którą nie mają wpływu. Tymczasem jedyne, co można zrobić, to zawalczyć o siebie.

Niewiele jest narzędzi, które pozwolą realnie wpłynąć na uzależnienie bliskiej ci osoby. Jednak jest sporo takich, dzięki którym uzyskasz wpływ na własne życie. Autorka przedstawia ćwiczenia praktykowane podczas sesji terapeutycznych. Poznasz profesjonalne, przystępne informacje z konkretnymi poradami, które z łatwością będziesz mógł sam zastosować i w końcu zacząć żyć tak, jak chcesz.

Joanna Flis, specjalista psychoterapii uzależnień, zapewnia bezpieczną przestrzeń, w której zajmiesz się przede wszystkim sobą i wszystkimi aspektami swojej relacji z osobą uzależnioną. To jedyny sposób, aby przerwać ciąg nieudanych prób i wygrać walkę, którą toczysz być może od lat.

Joanna Flis - psycholog, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa w procesie certyfikacji. Popularyzuje wiedzę na temat zdrowia psychicznego na łamach czasopism, na konferencjach i w mediach. Na Uniwersytecie Szczecińskim prowadzi badania na rodzinami alkoholowymi. Pedagog i ekspertka ds. e-uzależnień w Fundacji dbam o mój z@sięg. Wykładowca i szkoleniowiec. Prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: książki o alkoholizmie,  książki o narkotykach,  książki o związkach,  Poradniki,  Partnerskie i miłosne,  Zdrowie,  Uzależnienia
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 14x20.5
Liczba stron: 346
ISBN: 9788324063819
Wprowadzono: 07.03.2022

RECENZJE - książki - Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi - Joanna Flis

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 6 ocen )
  • 5
    3
  • 4
    3
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Martyna Myzke (ryszawa.blogspot.com)

ilość recenzji:1

28-03-2022 23:32

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jest współuzależnienie i że wtedy kiedy wśród naszych bliskich jest ktoś, kto jest uzależniony, my sami możemy zachorować i nawet nie być świadomymi tego. Często tak bardzo chcemy pomóc, że zapominamy o swoich potrzebach, zdrowiu psychicznym, komforcie życia. Toczymy walkę, która przypomina syzyfową pracę. Do niczego nie zmierza. Karmimy się złudzeniami, nadziejami, przyrzeczeniami. A prawdą jest to, że nie jesteśmy w stanie pomóc osobie uzależnionej, ona sama musi chcieć podjąć ciężką walkę, która nie obędzie się bez specjalistycznego leczenia. Możemy za to pomóc sobie.

Współuzależnienie to zaburzenie adaptacyjne do trudnej sytuacji, jaką jest nałóg bliskiej osoby i utrwalanie złych wzorców postępowania. Typowa osoba, której dotyczy ten problem, cechuje się nadmierną opiekuńczością do osoby uzależnionej, obsesyjną kontrolą jej zachowań, tuszowaniem zaniedbań wynikających z nałogu bliskiej osoby, milczeniem na temat tego, co się dzieje w domu. Współuzależniony stosuje mechanizmy obronne, które są reakcją na stres związany z czyimś nałogiem. Często chcąc ratować rodzica, dziecko, partnera, nie wie, że tylko pogarsza sytuację i wspiera rozwój choroby u siebie i u nich. Często mówi się, że ktoś powinien dotknąć dna, by się od niego odbić. Są to prawdziwe słowa, można pomóc, gdy osoba uzależniona zdecyduje się, na podjecie leczenia, można uwierzyć w chęć zmiany, jeśli widzimy, że ktoś zapisał się na terapię, w innym przypadku to najczęściej słowa rzucane na wiatr. Co by się nie działo, musimy jednak pamiętać, że uzależnienie to choroba, a przemoc psychiczna i fizyczna do niczego nie zmierza.

Ze współuzależnienia ciężko wyjść, jest to trudna praca, ale możliwa do wykonania. Osoby decydujące się na skorzystanie z pomocy specjalisty często przychodzą do niego z pytaniem, jak pomóc komuś uzależnionemu, a nie myślą o tym, jak pomóc sobie. Jak jednak żyć, kiedy taki ktoś obwinia sam siebie za to, że mama pije, mąż jest hazardzistą, dziecko jest uzależnione od gier komputerowych lub tata zażywa narkotyków. Rozpacz, złość i lęk ? to ich codzienność.

Joanna Flis przedstawia w swojej książce ćwiczenia praktykowane podczas sesji terapeutycznych. Jest to zbiór przystępnych oraz profesjonalnych informacji zebranych przez certyfikowaną psychoterapeutkę uzależnień i współuzależnień, więc możecie być pewni, że jest to sprawdzone oraz wiarygodne źródło wiedzy. Z pozycji tej dowiecie się, czym jest choroba w niej opisywana, jak rozmawiać z osobą uzależnioną, co zrobić, by zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Jeśli czujecie, że problem Was dotyczy, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Może utwierdzi Was ona w przekonaniu, o którym macie już pojęcie, a może otworzy oczy na Wasze zachowanie. Pamiętajcie, że zdrowy egoizm jest dla nas ważny i musimy stawiać swoje zdrowie ponad zdrowie innych, by móc im pomóc.

Telefon Zaufania dla Osób Uzależnionych i ich Rodzin
512 943 854

Czy recenzja była pomocna?

mal***************

ilość recenzji:708

26-03-2022 18:48

Joanna Flis wyszła na przeciw oczekiwaniom dzisiejszych czasów i stworzyła uniwersalny poradnik Współuzależnieni. Jak zatroszczyć się o siebie i budować zdrowe relacje z osobami uzależnionymi. Obecnie wkoło jest mnóstwo osób uzależnionych, czy to od alkoholu, hazardu, pracy, narkotyków czy wirtualnego świata. Nie sposób wymieniać teraz wszystkie możliwe uzależniające używki, wystarczy, że mamy świadomość, że one są obecne i niszczą rodziny, relacje, życie zawodowe. I że spróbujemy zrozumieć, czym jest uzależnienie i jak możemy pomóc osobom uzależnionym. Oczywiście nie jest to łatwe zagadnienie, często cierpią nie tylko osoby dotknięte tą chorobą, ale również ich bliscy, znajomi, przyjaciele ? osoby będące współuzależnionymi.
Autorka na początku uzmysławia nam czym jest uzależnienie, nie odnosząc się do jednego wybranego nałogu, ale w bardzo ogólny sposób ? uniwersalny, co sprawia, że jej słowa można odnieść do różnych uzależnień. Ważne jest zrozumienie mechanizmu, sposobu myślenia uzależnionego, aby spróbować go zrozumieć i określić granice pomocy.
Po tej lekturze zdajemy sobie sprawę, że pomocy wymaga nie tylko uzależniony, ale również współuzależniony. To taka osoba często rezygnuje ze swojego szczęścia, odkłada w bliżej nieokreśloną przyszłość swoje marzenia i cele. Targa nią ból i rozpacz, bezsilność staje się trudną i smutną codziennością. Takie osoby potrzebują pomocy specjalisty, uważam że same nie są w stanie sobie poradzić z takim ciężarem. Nie tylko nie wiedzą często jak, ale nie mają odpowiedniej siły i motywacji do zmiany. Wizyta u terapeuty pozwala inaczej spojrzeć na uzależnionego, jego postępowanie i często wykorzystywanie bliskich. Pozwala zawalczyć o siebie, daje niezwykły bodziec do zmiany swojego życia i ustalenia granic, które należy konsekwentnie bronić. Czy pójście na terapię jest czymś złym? Czy to wstyd? Może oznaka bezsilności? A może jest znakiem odwagi i odpowiedzialności?
?Milcząc, zostawia się hipopotama w spokoju. Nie zaczepia się go. Elementem tego milczenia jest udawanie, że wszystko jest w porządku?.
Autorka pokazuje jak wygląda rodzina, w której jest osoba ogarnięta nałogiem, jak wyglądają relacje rodzinne w takim otoczeniu, jaką rolę, każdy ma do odegrania w takiej rodzinie. Co należy robić, aby pomóc w walce z nałogiem i czego trzeba się zdecydowanie wystrzegać. Otrzymujemy praktyczne wskazówki i rady, liczne zadania do wykonania, które mają nas wesprzeć nie tylko w walce z nałogowcem, ale pomóc dążyć do poprawy naszego życia, rozwoju osobistego i pełniejszego szczęścia. Warto w wolnej i spokojnej chwili sięgnąć spróbować odpowiedzieć na pytania, które autorka zadaje nam na kartach tego poradnika. Od razu przyznam, że pytania i może są proste, ale odpowiedzi nie są oczywiste i ich udzielenie na pewno wymaga zastanowienia i określenia się, wskazania swojego miejsca w życiu osoby uzależnionej. Jedno jest pewne, zestaw narzędzi, które wskazuje autorka zdecydowanie pomoże w tej nieustannej codziennej walce, pomoże pozbyć się leku i smutku, i napełni serca nadzieją i optymizmem. A to milowy krok ku pełni szczęśliwszego życia, do którego każdy ma prawo, niezależnie, w jakiej żyje rodzinie i relacjach.
?Uzależnienie to choroba ?zamkniętych oczu i uszu ...?.
Pozycja godna uwagi, nawet dla osób, które nie mają w swoim otoczeniu osób uzależnionych. Warto być przygotowanym na różne życiowe sytuacje, nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień.
Dla osób współuzależnionych to dziennik, który powinny mieć zawsze blisko i do niego wracać, zwłaszcza, jeżeli są na drodze pomocy bliskim w pokonywaniu nałogów.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

bez************************

ilość recenzji:46

14-03-2022 09:22

?Współuzależnieni? to poradnik dla osób mających w najbliższym otoczeniu uzależnionych. To książka bardzo uniwersalna, bo autorka nie starała się skupić tylko na np. alkoholiźmie, tylko zawrzeć w publikacji swoją wiedzę, z której skorzystać mogą współuzależnieni (i świetnie się jej to udało).


Pierwsza część książki zawiera krótkie kompendium wiedzy o tym, co trzeba wiedzieć o uzależnieniu. Dowiemy się czym jest nałóg i jak możemy skutecznie pomóc osobom współuzależnionym, nie szkodząc przy tym choremu. W dalszej części autorka przechodzi do sedna tematu. Dowiemy się, jak sobie radzić w relacji z osobą uzależnioną, by jej nie zaszkodzić i nie zniszczyć sobie życia w tej trudnej relacji.


?Współuzależnieni? to nie tylko sucha wiedza. Publikacja zawiera szereg ćwiczeń i różnego rodzaju testów (np. test przesiewowy na depresję), które skutecznie pomogą nam ocenić stan naszego zdrowia i sytuację w jakiej się znajdujemy i odnaleźć rozwiązanie problemów.


Książka jest bardzo dobrym poradnikiem. Jest niezwykle praktyczna, nie wystarczy jej przeczytać, trzeba z nią pracować, wprowadzać w życie zalecenia i ćwiczenia, których w książce nie brakuje. Wtedy istnieje szansa, że nałóg bliskiej osoby nie będzie dla nas niszczący. Polecam osobom, mającym w swoim otoczeniu uzależnionych, bo nawet z najtrudniejszych życiowych sytuacji można wyjść i wyprowadzić swoje życie na prostą. Wystarczy tylko umiejętnie dobrana pomoc, i czymś takim może być ta publikacja.

Czy recenzja była pomocna?